Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen jelei vannak a veszettségnek kutyáknál? fórum

Milyen jelei vannak a veszettségnek kutyáknál? (tudásbázis kérdés)


16. emagdi (válaszként erre: 15. - A829f6456c)
2014. júl. 15. 07:49
szuper! :)
2014. júl. 15. 07:10
Végül a probléma megoldódott. A kutyus mára jobban lett és reggel még a dokira is rá tudtam beszélni a gazdit, ha később rosszabbodna a kutyus állapota. Nehéz menet volt, mert szerinte csak annyi a baja hogy már idős. De azért sikerült! :) Köszönöm a hozzászólásokat, és üzeneteket. :)
2014. júl. 14. 16:07
Hát köszönöm mindenkinek a hozzászólásait.
13. emagdi (válaszként erre: 11. - A829f6456c)
2014. júl. 14. 16:02

szarul hangzik, de a szomszéd kutyája, az ő tulajdona, az ő felelőssége.

értem, hogy zavar, engem is zavarna, de nem igazán tehetsz semmit. ez pont ugyanaz, mint ahogy más családi életébe, vagy gyereknevelési módszereibe sem tudunk beleszólni, így abba sem, hogy hogyan tartja az állatait. (kivéve persze ha nagyon extrém esetről van szó).


próbáld meg meggyőzni a szomszédot, hogy vigye el az állatorvoshoz a kutyát, ez a legtöbb amit megtehetsz szerintem.

(ha te elviszed, az egy dolog, utána akkor te állnád az összes szükséges vizsgálat és beavatkozás díját is? ha döntést kell hozni a kutyáról azt megtehednéd? szóval nehéz ügy ez azért...)

12. emagdi (válaszként erre: 9. - Bowie)
2014. júl. 14. 16:00
az lehet (sajnálom a kutyád:((), de az alábbi esetben szinte kizárt hogy pár napja állatorvosnál járt az a kutya, és az oltás miatt alakultak volna ki a panaszai (mert akkor valószínűleg a gazdája ismét vitte volna az állatorvoshoz, és nem a szomszéd sakkozna itt a virtuális térben, hogy mi legyen a kutyával)
11. a829f6456c (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2014. júl. 14. 15:57
Hát ez az de most én vigyem orvoshoz???
10. bowie
2014. júl. 14. 15:55

A szobában vagy lakásban tartott kutyáknál kimarad a támadó szakasz. Nem tudom mikor kezdődött nála a tünet, először bágyadtak, majd lebénulnak. Nem menthető az állat. Maximum néhány napon belül elpusztul, ha nem viszik dokihoz, akkor is.

Először a teste bénul le, majd az összes ideg, így úgy tűnik, mintha vak is lenne. Aztán az állkapocs, majd a szív vagy a tüdő..

9. bowie (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2014. júl. 14. 15:53

ez nem így van teljesen. ha az oltóanyag nem oké, akkor a kutya akár az oltás után is hozhatja a veszettség tüneteit.:(

Pár hete pusztult el a kutyám, a veszettség elleni oltás után néhány nappal, a veszettség tüneteit hozva.

8. emagdi (válaszként erre: 7. - A829f6456c)
2014. júl. 14. 15:48

veszettség elleni oltás kötelező (lenne) a kutyáknál, szóval ha törődik az állattal a gazdája, akkor biztos nem veszett, mert be lett oltva.


ezen kívül kb ezer másik baja is lehet az állatnak, egy állatorvosnak is kihívás diagnosztizálni gyakran, nemhogy így látatlanban laikusoknak egy fórumon:)


nem tudom mit mond a szomszédod, hogy mit csinál egy állatorvos egy 11 éves kutyával, de amúgy ha tudja, meggyógyítja. az már idős állat, de azért még jó sok éve lehet hátra optimális esetben...

2014. júl. 14. 15:44
Egyébként sosem hanyagolták el a kutyust, mindig láttam hogy foglalkoztak vele, csak engem a gazdijával ellentéteben érdekel hogy mi van vagy lehet vele és találgatok. Ő csak annyit mondott mit csinálna az állatorvos egy 11 éves kutyával ... :(
6. a829f6456c (válaszként erre: 5. - 82d45dcd14)
2014. júl. 14. 15:42
Nem az én kutyámról van szó, a szomszéd kutyus viselkedik furán. Szokatlanul furán. 11 éves nem eszik behúzott farokkal jár, de alig bír menni gyengének tűnnek a lábai, az orra nedves. Vittem neki vizet, abból ivott. A gazdija nem sokat foglalkozik vele, mert úgy gondolja csak annyi a baja hogy már idős és ezért elpusztul. Sétálni vitte régebben de mindig pórázon sosem engedte el, és mindig zárt udvaron belül volt a kutyus. Seb nincs rajta hangra sem figyel mert már egy ideje nem hall.
2014. júl. 14. 15:39

Remélem,tapasztalatból nem ír senki!

A leírás könnyen értelmezhető,ha pedig számodra nem,vidd el az állatorvoshoz!!

Ez a legegyszerűbb!!

2014. júl. 14. 15:38
És harapás nélkül általában zárt udvaron belül tartott eb is megveszhet?
2014. júl. 14. 15:35
Ezt már olvastam de valami olyan kellene ami tapasztalat tehát szomszédnak vagy ismerősnek volt ilyenben része, és tud infóval szolgálni. Mivel eltérő ezért tapasztalatokat szeretnék. Azért köszönöm.
2014. júl. 14. 15:33
2014. júl. 14. 15:32
Milyen jelei vannak a veszettségnek kutyáknál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook