Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Palacsinta teljes kiőrlésű lisztből fórum

Palacsinta teljes kiőrlésű lisztből (beszélgetős fórum)


13. 55Judit (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 14:11
Örülök! 😀
12. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 13:51

Kedves egészségetekre!


Egyébként én a kenyeret is tk. lisztből sütöm. Ez esetben azért 1/3-ad rész fehér lisztet is keverek hozzá, könnyebb, lágyabb lesz a kenyér.

Csak azért mondom, ha már tévedésből vetted meg a drága lisztet, nokedli-készítésnél is érdemes hozzá kavarni egy kis fehér lisztet, majd elkopik. :))

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2023. márc. 5. 12:55
Köszönjük szépen,finom lett :)
10. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 12:24

Sem az állaga, sem az íze nem olyan mint a fehérlisztes, hisz nem az. Mérlegeljétek mi a fontosabb. Az hogy pussz rostokkal, ásványianyagokkal így is hozzájárurjatok az egészségesebb élethez, vagy a megszokott íz. Ezt az átállásra értettem, az természetes hogy a meglévő lisztet már nem dobod ki. Ha nagyon nem jön be a palacsinta, jó alternatíva a fogyasztásra a Napsugár által javasolt megoldás. Ami marad, azt pedig majd másféle liszttel keverve észrevétlenül el tudod használni. Jó lesz az!😀

Én fehér lisztet már csak akkor használok, ha nagy ritkán lángost sütök.

9. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 12:18
Hosszabb ideig kell sütni és jobban szakad.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2023. márc. 5. 12:17
Köszönöm szépen :) Jól sikerült,kicsit másabb lett,de finom.
2023. márc. 5. 11:46

Én évek óta azt használok mindenhez, valóban hagyni kell állni, valamivel több tejet igényel, de jó lesz.

Ha mégsem eszik meg a gyerekek, ne dobd ki, vágd csíkokra és lekvárral, dióval keverve majd lecsúszik a torkukon. :))

2023. márc. 5. 11:22
Persze, nagyon finom.
2023. márc. 5. 11:20
Ha van otthon érett banánod, akkor tehetsz bele, jól összenyomva, v. turmixolva. Vastagabb lesz, mint a hagyományos palacsinta, de nagyon finom.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Tunci58)
2023. márc. 5. 11:11
Az első kisült :) Tényleg nem olyan,remélem azért megeszik a gyerekek. Nutellával töltöm majd
2023. márc. 5. 11:11

Hagyd állni 10-20-percet.(akár fél órát is)

Ha még akkor is híg, neten ezernyi teljes kiőrlésű lisztből készült palacsinta recept van...

Csak katt rá.

Kb annyi idő,mint ide kiírni ezt.

Sok sikert.

2023. márc. 5. 11:09
Én csináltam már belőle, nehezebb sütni, meg nekem nem is volt olyan finom, de meg lehet enni.
2023. márc. 5. 10:55
Véletlenül nem finom lisztet,hanem teljes kiőrlésű lisztet vettem,már itthon vettem észre. Bekavartam palacsintának,de valahogy nem olyan mit a simából. Ki lehet sütni,vagy hagyjam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook