Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csinálok rosszul ha nem sikerül a palacsintám teljes kiőrlésű rozslisztből? fórum

Mit csinálok rosszul ha nem sikerül a palacsintám teljes kiőrlésű rozslisztből? (tudásbázis kérdés)


19. J.K. Itza (válaszként erre: 14. - Beu79)
2010. márc. 24. 20:49
Az adatlapomon megtalálod a receptet. Sok sikert!
18. beu79
2010. márc. 23. 20:00
Köszönöm az összes hozzászólást!Ha gondom van még jövök kérdezni:)
17. genlips (válaszként erre: 13. - Beu79)
2010. márc. 23. 19:58
jót tesz a fogyinak a teljesőrlésű, ilyen típusút nyugodtan fogyaszthatsz. az más kérdés, hogy a t.ő. rozsliszttet nehéz kezelni...
16. tina68 (válaszként erre: 14. - Beu79)
2010. márc. 23. 19:55
Én zablisztet az egyik drogériában szoktam venni, a kétbetűsben:-)
15. tina68 (válaszként erre: 13. - Beu79)
2010. márc. 23. 19:53

ezt találtam a rozslisztről, mint olyanról!

A rozs mostohább éghajlatú vagy gyengébb talajú vidék gabonája. A rozsliszt fehérjéi nem állnak össze sikérré, mert a növényi nyálkaanyagok megakadályozzák a nagy molekulák kialakulását. Ezért tisztán rozslisztből nem célszerű kenyeret készíteni. (max. 50%) A rozsliszt keményítője eltér a búzaliszt keményítőjétől, a vizet jobban magába zárja. Ebből is adódik, hogy a rozskenyér tovább marad friss állapotban.

Szerintem a zablisztes, zabkorpás megoldás beleilleszthető a fogyókúrába de természetesen mértékkel:-D

14. beu79 (válaszként erre: 6. - J.K. Itza)
2010. márc. 23. 19:48
Zabpehelyból is próbáltam már,azt ledaráltam előtte, de azt sem tudtam megfordsítani. De az legalább megsült valahogy, és úgy összecsomósodva meg tudtam enni. Zabkorpából szoktam még zabkását, zablisztet meg égen földön nem találok. Akkor zabpehelyből hogyan kell hogy azzal legalább jó legyen?
13. beu79 (válaszként erre: 12. - Tina68)
2010. márc. 23. 19:46
A rendes palacsintához is egy tojást szoktam tenni. Asszem:)Olajat is tettem bele. Az a baj hoyg fogyózom, ezér tnem akarok vajat emg iyleneket tenni, bár lehet eleve a rozsliszt sem tesz jót a fogyimnak?:)
12. tina68 (válaszként erre: 10. - Beu79)
2010. márc. 23. 19:39

Az egy tojás biztosan kevés hozzá, és javaslom hogy tegyél a tésztájába olajat vagy olvasztott de nem meleg margarint.Esetleg a tejet felezd meg kefírrel én így is szoktam:-)

Remélem lesz sikerélményed, és beszámolsz róla:-D

11. tina68 (válaszként erre: 9. - Genlips)
2010. márc. 23. 19:37

Pont a keserédes íze miatt keverem:-)

Így nem annyira nehéz, és könnyen kezelhető bármi amit készítek belőle. Évek óta így főzök, a nokedlit a szílvásgombócot, a pogácsákat sütiket így sütöm. Sőt ha nem felejtek el venni, még zabkorpát is szoktam hozzá keverni, ahogy sikerül alapon. Egy időben még tönköly fehérlisztet is használtam, de manapság ennyi félét nem keverek. Néha még grehem lisztet szoktam venni, de nem célirányosan hanem ha meglátom:-)

Szerintem érdemes próbálkozni, mert mindenkinek más válik be:-D

10. beu79 (válaszként erre: 7. - Genlips)
2010. márc. 23. 19:35

Pontosasn. ennél jobban nem tudom megfogalmazni.

Egy tojés van benne, sok tej hoyg viszonylag híg legyen,mert kevesebbel mégúgy sem ment, só, víz pici, mi még, édesítő. Asszem ennyi.

9. genlips (válaszként erre: 8. - Tina68)
2010. márc. 23. 19:23

komolyan ez a legjobb szemléltetés :D bocsi, gusztustalan, de abszolút fogáshű....

nálunk a kutya kapta meg a takonygombócot, de még így is nagyon elgondolkodtam, hogy vajon megeheti-e azt a nagyrészt sületlen tésztát (baja nem lett :))

nekem ebből a típusú rozslisztből eddig semmit sem sikerült sütnöm, na de lehet, hogy én vagyok béna. mást exotikus lisztet nem próbáltam még, mert meg vagyok elégedve a (tönköly)búza ízével. érdemes lenne kipróbálnom? :)

8. tina68 (válaszként erre: 7. - Genlips)
2010. márc. 23. 19:09

Köszi:-)

Vizuális típus vagyyok, és láttam magam elött, olyan jól szemléltetted:-)

Én alapjáraton zabpehelylisztet használok, vegyesen teljeskiőrlésű tönköly lisztel. 2 tojással készítem, olajat a tésztájába teszek, icipici só, a lisztek és a tej. Soha nem mérem, hanem érzésre készítem, Rozslisztel még nem próbálkoztam, de már látom hogy nem is akarok:-D

Egyszer kétszer a rizslisztet próbáltam, az is érdekes állagú míg ki nem sütöd:-)

7. genlips (válaszként erre: 2. - Tina68)
2010. márc. 23. 19:04
hogy mit jelent a nem sikerül? a teljes őrlésű rozslisztből? sütöd a palacsintát, de a közepe még mindig nem sült meg. továbbsütöd, még mindig nem sült meg a közepe, mint a takony, olyan. továbbsütöd.. már fekete a külseje és még mindig takony belül! + esélyed sincs megfordítani a másik oldalára, mert összeragad és egy marha nagy adag taknyod lesz :D
2010. márc. 23. 19:03
Olyan málós a tésztád? Én zabpehelyből sütöttem és az is kicsit málós volt, de én tettem hozzá finomlisztet és jó lett. Igaz vigyázva kellett sütni, mert tört, de finom lett és ha kihült, már lehetett tekerni. Sok sikert!
2010. márc. 23. 19:00

sziaaaa, jaaaaaj, te is rozsliszttel próbálkozol? áááá sose fog sikerülni! én is annyit szenvedtem vele, mint egy kutya..... grrrrr próbáld ki bármilyen más teljes őrlésű liszttel (búza, tönkölybúza), azzal már menni fog 100.000% és sokkal-sokkal finomabb lesz 100.000.000%, mint a sima finomliszttel

hajrá!

2010. márc. 23. 18:57
teljes kiörlésű liszthez több folyadék kell, hogy működjön a sütés, gofrinál nekem ez volt a baj legalábbis
2010. márc. 23. 18:56
én is ezt akartam kérdezni..
2010. márc. 23. 18:56
Mit jelent, hogy nem sikerül? Mik a hozzávalók amit beletettél a tésztába?
2010. márc. 23. 18:54
Mit csinálok rosszul ha nem sikerül a palacsintám teljes kiőrlésű rozslisztből?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook