Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyre jódmentes só? (autóimmun pm. gyulladás-alulműködés) Melyik só az, amelyik jódmentes? fórum

Pajzsmirigyre jódmentes só? (autóimmun pm. gyulladás-alulműködés) Melyik só az, amelyik jódmentes? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 24. 08:17

Autoimmun pajzsmirigy túlműködésem van, tavaly kiújult. Azóta beleástam magamat rendesen a kérdésbe. Az autoimmun részével a problémának bezzeg egyáltalán nem foglalkoznak, pedig rengeteg problémát okozhat, az ízületeim fájtak tőle.

Mivel a pajzsmirigynek azért jódra szüksége van, hiszen maga a hormon alkotója, teljesen szerintem nem szabad kizárni, a természetes jódtartalom a sóban nem gond. A kezeletlen kősó, a himalája só jó. Inkább a glutén problémára kéne koncentrálni. Sajnos az sokkal nehezebb! A gluténbevitel kizárása, csökkentése, hamarabb vezet eredményre. A szelén is kell a működéshez, szelénbevitel is fontos.

2013. febr. 5. 19:03
Privátba küldjed el az e-mail címed, és elküldöm az anyagot. Az átállásról ha jól emlékszem, a cikkben is van szó, de a gyógynövényes is mondta. Ő egy idő után átállt a csak tiszta só használatára, de anyagilag is és egyébként is szerintem jobb keverni.
15. bogyóka77 (válaszként erre: 14. - Tejespite)
2013. febr. 5. 17:28
köszi :) hol olvastál róla, pl.erre az átállásra gondolok... Akkor gondolom a Medi..ne bio nagyker is forgalmazza...Megnézem!! :)
2013. febr. 4. 11:02
Én fele-fele arányban keverem a közönséges konyhasót a tiszta sóval, miután elég sok anyagot elolvastam az utóbbiról. Igen drága, állítólag legjobb lenne csak azt használni, viszont nem szabad azonnal átállni rá. Eleinte sokkal óvatosabb arányban kevertem. Gyógynövény boltokban kapható. Egyik - nagyon jó - gyógyszerész ismerősöm a közönséges, piszkosnak tűnő konyhasóra esküszik, csak azt használja
13. bogyóka77 (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2013. febr. 3. 22:48
Köszönöm!!! Mellőzöm is a Himalája sót...Pedig nagyon örültem, hogy végre találtam egy egészséges sót... Na,akkor azt hiszem,csak a család többi tagja élvetheti, én nem.
12. bnedora (válaszként erre: 10. - Bogyóka77)
2013. febr. 3. 21:00
Most, hogy utána néztem, igen, a Himalája só elég sok jódot tartalmaz, és mindegyik só tartalmaz jódot kis mértékben.
2013. febr. 3. 20:26
Azt írja, h patikák által használt tiszta gyógyszerkönyvi sót csomagolják ki, akkor lehet a gyógyszertárban is hozzájuthatnánk???
2013. febr. 3. 20:22
köszönöm a válaszokat!:)Himalája sóban szerintem is van jód... Nincs köztünk egy endokrinológus aki jártas ebben a dologban?:) Mot találtam egy Tiszta só nevű terméket...Akit érdekel üsse be a google-ba. Hol lehet kapni???? Csak rendelni lehet?
2013. febr. 3. 12:36
Én meg még nem találtam olyan tengeri sót, aminek nincs jód tartalma....:(
2013. febr. 2. 21:01
Én azt gondolom, hogy amire az van írva, hogy jódozott, csak az tartalmaz jódot. Általában tengeri sót szoktam használni, ebből van jódozott is külön.
2013. febr. 2. 20:50
Én asztali sót szoktam venni.
6. Tejespite (válaszként erre: 5. - C5d1635e99)
2013. febr. 2. 20:49

Nézzétek meg a google-ban a sók összetételét! Én már től vagyok ezen, régebben én is vettem Himalaya sót, nincs ráírva h jódozott, viszont a táblázatban látható, h a napi szükséglet 418 %-a van benne jódból. Kettő sónál ez 30 %, kettőnél pedig nyomokban van csak. Ezt másoltam ki:


Himalája só: vas vegyületekkel színezett kősó, egyes mérések szerint kritikusan magas jód tartalommal (nem tartalmaz "84 nyomelemet" jelentős mennyiségben)


Ez csak info, van olyan Fórumos társunk, aki használja, tehát vagy beszéld meg a dokival, vagy mérlegeled és eldöntöd.

5. c5d1635e99 (válaszként erre: 1. - Bogyóka77)
2013. febr. 2. 20:41
A Himalája só tiszta só,nincs benne semmi adalék.
2013. febr. 2. 20:24
Nalunk a K...d ba is van jodozott es jodozatlan so.
2013. febr. 2. 20:09
Én átnézve a tacskó áruház kínálatát, csak a sima asztali só nem jódozott...:( de ez engem is érdekelne...
2013. febr. 2. 20:09

En nem tudom te hol laksz de nalunk a polcon van tobb fele so.

Jodozott es nem Jodozott.

Ezekbol meg lebontva hogy mennyire finomitott...

2013. febr. 2. 20:04

Sziasztok!


Autoimmun pajzsmirigy gyulladásom van, ezért tilos a jódozott só bevitele.Tud valaki ajánlani jódmentes sót? Himalája sóban van jód?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook