Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ozempic, Saxenda, Victoza, Trulicity gyógyszer tapasztalatok fórum

Ozempic, Saxenda, Victoza, Trulicity gyógyszer tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2022. szept. 7. 14:31

Sziasztok!

Én elsősorban 2-es típusú cukorbetegség és komoly túlsúly miatt kezdtem el az Ozempicet.

Diabetológus írta fel.

1.5 hónap múlva hasnyálmirigy gyulladást kaptam - ez lehet az egyik mellékhatás, a tájékoztatóban is le van írva - 1.5 - 2 hétig magzatpózban istenhez fohászkodtam, hogy enyhítsen a fájdalmaimon. Rettenetes volt, pedig nagyon jól bírom a fájdalmat.

18. Àdi2
2022. aug. 23. 17:03
Sziasztok!Sajnos nálam senki àltal leirt mellèkhatàs jelentkezett az első napon, miután beadtam a 0.6-et 30 perc elteltével elzsibbadt a jobb karom, lábam, nem tudtam járni, bal arcom lebènult, nem tudtam beszélni.Kb. 10 percig tartod az àtmeneti bénulás, iszonyú volt!Utána hasmenés, hànyàs kB. mèg 12 órán keresztül.Fontosnak tartottam, hogy tudjàtok ilyen is van, èn soha többet nem fogok semmilyen fogyàst elősegítő szert beadni magamnak!!!!!
2022. júl. 31. 07:14

Január közepén írta fel nekem az Ozempicet a dr.nőm (endokrinológus/diabetológus).

Egyébként se voltam vékony, de diéta/sport mellett kordában lehetett tartani a súlyom.

Pár éve 2 hét alatt feljött plusz 10 kiló, azóta folyamatos kínlódás, orvoshoz járkálás van.

Hasimoto, pajzsmirigy, cukorbetegség, magas pulzus, menstruációs problémák.. majd a kapott gyógyszerektől veseprobléma is kialakult és nem beszélve arról, hogy a 3.oltás után beteg lettem, kb.fél év kellett, mire azt tudtam mondani, hogy nem vagyok rosszul.

Sokszor úgy érzem, semmihez sincs már semmi energiám. A diétával annyit érek el, hogy nem hízok tovább.

Szóval január óta szúrom az ozempicet. Már annyi mindent kipróbáltunk, ebben volt az utolsó reményem. Hát, az orvosi értékeim javultak valamennyit, ami tök jó.. de nem fogyok. 5 kiló ment le, nincsenek mellékhatások. Persze, ez is valami..

16. tomy1971 (válaszként erre: 12. - Andi93)
2022. júl. 25. 14:53
Szia! Miért ne írja fel? Keress egy jó diabetológus belgyógyászt, vagy endokrinológust!
2022. júl. 9. 15:31
Sziasztok! Egy kis tapasztalat megosztás. Saxendát nyomtam 3 hónapon keresztűl. Leugrott tőbb mint 15kg. Az étvágyamat elég rendesen elvette. Mellékhatások is sikeresen elkerűltek. Talán pár napig volt emelkedett pulzusom +10. Mellette heti 4 alkalommal edzòterem, 5km séta. Szó szerint nem kivántam a kaját. Ezért úgy döntöttem hogy nem szúrom magam tovább, meg hát ugyebár nem egy olcsó anyag. Úgyan úgy edzettem tovább, jobban is mint bármikor, aztán jőtt amit elkerűlnék ha lehetne. Edzések után farkaséhes voltam. Sajna visszaugrott 8kg. Ez egy őrdögi kőr. Sanxenda annak jó akik max 15kg szeretnének fogyni, akin jelentős súlyfelesleg van annak nem hiszem hogy hosszú távon ez lenne a megoldás. Nem beszélve arról hogy 32.455 ft volt áprisban. Azóta nem irsttam. Sajnos olcsobb nem is lesz. Nagyon rendes az orvosom,elárulta hogy nem is lesz olcsó Magyarországon semmi ilyen és ehhez hasonló csodaszer. Ugyanis a kormányoknak teher a "kövér ember" hallani sem akarnak rólunk. Bezzeg ha nikon vagy alkohol problémánk lenne egyből támogatnànak. Azon gondolkodtam hogy akár mennyire kemény is lesz lehet hogy elmegyek egy csőgyomor műtétre. Több ismerősöm is megcsináltatta hát hatalmas segitség, volt aki 90 kg mínusz. Nekem csak 40kg kellene.És ami fontos tartós. És még valami. Az injekció a központi idegrendszerre hat hát évekig bökni nem tudom mennyire lenne jó. Údv nektek!
14. tádámmm (válaszként erre: 12. - Andi93)
2022. jún. 25. 15:54
Csak 30-as BMI felett, nőgyógyász kiírja.
13. andi93 (válaszként erre: 7. - Padmee)
2022. jún. 18. 13:24
Kedves Padmee! Hol tudtál mysimbát beszerezni? Válaszodat előre is köszönöm!!!
12. andi93
2022. jún. 18. 13:20
Sziasztok! Sokan írnak a saxenda kevező gyors hatásáról.Online lehet -e hozzá jutni? Nekem nem írja fel az orvosom.Hátha van valakinek infoja más beszerzési lehetőségről.
11. Bjora
2022. jún. 10. 20:48

Valakinek van konkrét ára, hol mennyiért adják a Saxendát? LEgalább a hálózatokon belül egységes vagy patikáról patikára változik? Nekem ma írták fel, még gondolkozom rajta. 4 év, heti 3x edzés, 1500 kcal = -3 dkg és tökéletes laborok után nem sok más lehetőséget látok, de Bp-n van vagy 4-500 gyógyszertár.

Köszi minden infót!

10. Gabriela. (válaszként erre: 9. - Renci80)
2022. máj. 18. 14:15
Budapesten járni kell a patikákat... Vagy esetleg telefonon fel lehet őket hívni és érdeklődni. :) Telefonban is mondanak árat rá.
2022. máj. 16. 17:35

Sziasztok!

Az orvosom Saxendát írt fel, IR-rel és pajzsmirigybetegséggel kezel, aki már használja/ használta, tudna segíteni, hogy hol és melyik patikában lehet és érdemes kiváltani? Vidéki vagyok, itt a patikák vagy nem ismerik, vagy pedig aranyárban adják.

Köszönöm szépen!

8. Léda96 (válaszként erre: 6. - Csipet2)
2022. máj. 16. 10:59
szia, valahogy tudunk privátban beszélni?
2022. ápr. 27. 14:28

Sziasztok!

Mysimbával és saxendával van tapasztalatom. Túlevéses zavarral és inzulinrezisztenciával kezelnek. Először mysimbát kezdtem szedni, aminek szuper hatása volt az elején, gyakorlatilag egyáltalán nem voltam éhes, nagyon sok energiát adott és a túlevések is mésérklődtek. 4 kilót fogytam 4 hét alatt, a következő 4 hétben a karácsonyi időszak alatt sokat ettem, de semmit sem híztam vissza mysimba mellett. Végül azért váltottam saxendára, mert megállt a fogyás és egy covid betegséget követően súlyosbodtak a túlevéses epizódok. Saxenda mellett meforalt is felírt az orvos az IR miatt. Saxendával lassabban ment az elején a fogyás mint a mysimbával, főleg azért mert sokszor volt hányingerem, amit nassolással orvosoltam, sűrűn volt hasmenésem is az első pár héten és nem adott akkora energialöketet, mint a mysimba. 1,8-as adagolásnál állt be jól a ritmus. 4 hét után már nem tapasztalok mellékhatásokat, kivéve azt, hogy bizonyos ételek undort váltanak ki. A túlevések szépen lecsökkentek, mennyiségre a töredékét tudom csak megenni annak, amit eddig ettem. Azt eszek, amit megkívánok, csak sokkal kisebb mennyiségeket. Nem járok sportolni, sétálni szoktam és néha biciklizni. Így 2kg ment le 4 hét alatt.

2022. márc. 15. 07:49

Saxendát használok. Az orvos javaslatára még egy tollra lenne szükségem. Egyet viszont nem lehet venni. Tudnátok e segíteni, hogyan ?

Esetleg valakivel társulni a vásárlásban ?

Köszönöm

T .

5. Gabriela. (válaszként erre: 4. - Kisj)
2021. okt. 25. 21:17
Értem. Köszönöm hogy megosztottad ezeket! :)
4. kisj (válaszként erre: 3. - Gabriela.)
2021. okt. 25. 21:00

Étkezési szokásain nem változtatott, de az étvágyát elveszi és mennyiségre jóval kevesebbet eszik, mint előtte.

Mikor a doki először felírta, akkor használta egy darabig, de derült égből jöttek a "kisrókák" így abbahagyta. Utána sem hízott.

Később a doki újra rábszélte, hogy használja, így most újra lövi magát. Hogy meddig, azt nem tudja ő sem.

Megbízik az orvosában.

3. Gabriela. (válaszként erre: 2. - Kisj)
2021. okt. 25. 20:36

Mert sokan fogyásra használják mondjuk az Ozempicet is, feliratják maguknak, rosszabb esetben feketén megveszik receptet, stb...

A szégyen inkább ciki. Ciki ezzel fogyni.

Nem vitát akarok generálni, hatások, mellékhatások érdekelnek.

Férjed megtartotta a súlyát az elhagyása után?

Vagy élethosszig kell használni?

Változtatott az étkezési szokásain amíg használta?


A Saxenda pl kifejezetten fogyás elősegítésére van. Nem feltétlen cukrosoknak.

2. kisj
2021. okt. 25. 19:50

A férjem cukros, inzulinozza magát.

Mivel az orvosa úgy gondolta, hogy fogynia kellene felírta neki az egyiket.

Fogyott is tőle.

Véleményem szerint ezek nem fogyókúrás csodaszerek, hanem gyógyszerek.

"Szégyen" nélkül írtam és nem is értem hogy miért kellene ez miatt szégyenkezni?

2021. okt. 25. 15:46

Szia Mindenki!


Nagyon érdekelnének tapasztalatok a fent említett gyógyszerekkel kapcsolatban.

Cukoranyagcsere változás, fogyási sikerek és kudarcok... Ki milyen diétát tartott amíg használta ezeket?!

Azt látom, sokan érintettek a témában, mégis valamennyire tabu.

Próbáljunk nyíltan beszélni ezekről...szégyen nélkül.

Jó lenne tapasztalatokról olvasni... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook