Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodakötelezettség 3 éves kortól? fórum

Óvodakötelezettség 3 éves kortól? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. máj. 7. 14:33

Szia ☺


Én nagyon örülnék neki és a környezetemben lévő anyukák szintén így vannak vele. Én 5db állami intézménybe írattam be a kisfiunkat, mert 3éves kora után (januártól) vissza kell menjek dolgozni.

ár tudjuk, hogy 2db óvodába és 1db bölcsibe nem vették fel, mert évvesztes és nincs hely. Azt mondják, hogy a következő évi beíratkozásnál próbálkozzak újra. A drága pénzes magán óvodákon kívűl semmilyen lehetőséget nem tudnak ajánlani a gyermekünk számára ha betöltötte a 3.évét, mert arra hívatkoznak, hogy csak 5éves kortól kötelező felvenniünk abba az óvodába ahová körzetileg tartozunk.

7. Eva.1975 (válaszként erre: 5. - B-zs)
2011. máj. 7. 14:33

mondjuk ezt én se értem, ha nincs férőhely mit tesznek kötelezővé???

jóhogy ki nem kényszerítik a magánovit, mert arra sokaknak nem telik!

6. Kata 1977 (válaszként erre: 5. - B-zs)
2011. máj. 7. 14:32

Itt nálunk is 2és fél éves kortól veszik be őket de nem kötelező!

Csak aki kéri szobatiszta a gyerek,dolgozik és persze van hely!

Én már alig várom hogy be tudjam adni és mehessek dolgozni,de még csak 9 hónapos.

5. b-zs (válaszként erre: 2. - Zsuzsika83)
2011. máj. 7. 14:29
Ja, és ugye azt is tudjuk, hogy 2,5 évesen kötelező az oviba felvenni a gyereket! Csakhogy sok helyen nem veszik be, mert nincs hely. Sőt a 3 éves gyereket se veszik be, ha az anyuka otthon van:( Akkor most megint miről beszélnek??
4. Eva.1975 (válaszként erre: 1. - C8d93a7aea)
2011. máj. 7. 14:28

szia!


lehet jól érezné magát az oviban, én a helyedben vinném de ebéd után elhoznám, így társaságban is van , gyerekek között, és az egész délután a Tiétek!:)


Nekem azért nem tetszik ez a törvény, mert pl. ismerek olyan kisfiút, aki idén jan-ban kezdte a bölcsődét és mivel júliusban betölti a 3-at mindenképp mennie kell oviba szeptembertől

mire megszokja szegény a bölcsit egy másik környezetbe csöppen:(

és itt van a szobatisztaság...


Én lányom júniusban lesz 3 éves, szintén bölcsis.

Ő szereti, és várja az ovit is. nagyon társas lény:) viszont: alváshoz kell pelus. félek szeptemberig ez nem változik.

3. b-zs
2011. máj. 7. 14:27

A lányom 4 évesen kezdte most az ovit, korábban ősszel csak 8 napot járt és az elmúlt fél évet a vezető óvónő és a gyermekorvos közösen igazolta, mert nálunk is kistesó született:)

Nem kell ezzel foglalkozni!

2. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - C8d93a7aea)
2011. máj. 7. 14:27
Szerintem is butaság lenne kötelezővé tenni, mikor sokan tényleg otthon tudnak lenni a gyerekkel a kisebb miatt. De azt gondolom, nem is fogják, hisz így sincs elegendő férőhely, pedig már 2x annyian vannak egy-egy csoportban, amennyi az ideális lenne.
2011. máj. 7. 14:21

Sziasztok!Érdekelne ki,mit gondol arról,hogy kötelezővé tennék az óvodába járást 3 éves kortól!

Az én kisfiam januárban fogja betölteni a 3 évet,de nem szeretném ha jövő szeptember előtt oviba menne,főleg miután augusztusba fog megszületni a kistesó és nem szeretném ha ő kirekesztve érezné magát.Na meg kicsinek is találom még az ovihoz,illetve minek vigyázzanak és foglalkozzanak vele mások amikor én is meg tudom tenni,hiszen itthon vagyok gyeden.

A véleményetekre lennék kíváncsi!Szép napot!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook