Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodakötelezettség 3 éves kortól? fórum

Óvodakötelezettség 3 éves kortól? (beszélgetős fórum)


1 2
38. Eva.1975 (válaszként erre: 35. - Versys)
2011. jún. 27. 14:30

egyetértek Veled.

hazaviszi a kicsihez a sok bacit, a távolság meg pláne.


Mi már túl vagyunk a sok betegségen, kialakult az immunrendszere, bár még az oviban biztos kapunk eleget:(

a csúnya beszédet meg úgysem használják, ha otthon nem hallja:) amúgy annyi hülyeséget eltanulnak egymástól...elhagyják ám idővel:)

37. Eva.1975 (válaszként erre: 36. - 864c5534c9)
2011. jún. 27. 14:27

én sem értem hova tesznek majd ennyi gyereket, már így is 26 fős csoportok vannak.

bezsúfolják Őket egy pici szobába:(

Kimenni se tudnak minden nap főleg ha az időjárás vacak:(

azt néztem ennyi ágyat hova tesznek ki, épphogy elférnek, az óvónő oda se tud menni mert annyi helye marad talán, hogy a lába elférjen a két ágy között.

szóval elkeserítő a helyzet:(

2011. jún. 26. 21:28

Kíváncsi vagyok, jövőre hová veszik be majd az összes 3 éves kort betöltött gyerkőcöt?!?

Fiam jövő márciusban lesz 3 éves.

Idén szóltam beiratkozáskor az oviban, hogy jövőre akkor beadnám, s még a nevét sem írták fel, mert nem tudják bevenni, túl sok a gyerek...Majd próbálkozzak jövőre a beiratkozásnál...


Ha nincs hely az ovikban, mert sok a gyerek, akkor jövőre hirtelen hol lesz annyi hely?

Beszéltek erről is?

35. versys
2011. jún. 26. 20:42
Én biztos nem fogom be dobni már 3 éves kortól a gyerekem az oviba!!majd a 2 hónapos kicsivel be fogok ülni minden nap az autóba és 60 km.megteszek naponta ugye???,ja meg nem is beszélve a lényegről.bazmegelni tanuljon meg a gyerekem,meg a fertőzéseket,betegségeket hozzon haza,na ebből nem fognak enni.inkább kifizetem a büntetést!!!!!!!!!
2011. jún. 9. 12:49

sziasztok!

Tegnap voltam oviban szülőin, még nem kötelező a 3 évtől az ovi, egyelőre még marad az 5 év, majd jövőre vezetik be hivatalosan.

Végre lesz minicsoport, 4 évig fog járni oviba a kislányom és ugyanaz az ovónéni viszi végig.

33. b-zs (válaszként erre: 29. - B73e24f31f)
2011. jún. 2. 15:02
csatlakozom az előttem szólóhoz! Ennyi idősen nekünk se volt semmink, azóta van 3 gyönyörű gyerkőcünk! Korai lenne 25 évesen ilyen borúsan látni a dolgokat!!
32. Eva.1975 (válaszként erre: 29. - B73e24f31f)
2011. jún. 2. 09:58
nekünk se volt semmink, menet közben megoldottuk:)
2011. jún. 1. 20:47
Én örülnék, ha kötelezővé tennék az ovit 3 éves kortól.
30. b73e24f31f (válaszként erre: 35. - Csillubaba)
2011. máj. 9. 07:42
Ez is igaz.
29. b73e24f31f (válaszként erre: 34. - Milup)
2011. máj. 9. 07:42
Ott a pont. Nekem már gyerekem sem lesz, mert nem tudok megalapozni neki semmit. Itt vagyok 25 évesen, dolgozom 7 éve és nincs SEMMIM! Ha párommal szétmennénk még csak nem is lenne hova mennem.
2011. máj. 9. 06:50
Szerintem ha kötelező lesz, ők akkor sem fogják vinni a gyerekeiket. Az iskolákban már bevezették, bizonyos számú igazolatlan hiányzás után megvonják a gyerkőc után járó családi pótlékot. Ez sem tartja őket vissza. Középső gyerkőcöm osztályába 4 roma gyerek jár, ebből 2 után már megvonták a családi pótlékot, olyan sokat hiányoztak igazolatlanul. Szerintem ez elég rossz arány.
27. vaczila (válaszként erre: 26. - Andi.nagy)
2011. máj. 8. 18:24
Igen ez így van, épp ezért szeretnék kötelezővé tenni.
26. andi.nagy (válaszként erre: 30. - Vaczila)
2011. máj. 8. 17:51
Épp az etnikai származású gyerekeket nem viszik oviba. Annak ellenére sem, hogy ők még ezért is kapnak pénzt. Először 20.000 ft-ot, aztán minden évben 10.000 ft-ot, amíg ovis a gyerkőc. (Én legalábbis így tudom.) Csak azok kaphatják ezt a támogatást, akiknek max. 8 általános végzettségük van.
25. sajert
2011. máj. 7. 15:42

A fiam 3 éves múlt január végén. Szeptember közepe óta jár bölcsibe, és majd szeptembertől megy oviba. Nagyon szereti a bölcsit. Alszik, eszik, játszik rendesen. A bölcsiből olyan mondókákat hoz haza, amiket nem is ismerek. Persze tanult itthon is. Rengeteget fejlődött mióta bölcsis.


A három éves gyereknek jót tesz a társaság, a másfajta közeg. Újfajta szabályokat kell megtanulni, alkalmazkodni, ez csak a javára válik. Nem lehet élete végéig Anya szoknyája mellett.

24. gia69
2011. máj. 7. 15:29

Még nem kötelező 3 éves kortól. Az én kicsikéim is 4 éves koruktól mentek, igaz, hogy évvesztesek, ezért így is 3 évet jártak oviba.

Bár én azt hiszem, inkább évnyertesek:)

De nekem szerencsém is volt, mert nagyon szerettek oviba járni, nagyon jó óvónéniket fogtunk ki.

2011. máj. 7. 15:09
Mondjuk mostanában az oviba is előfordult párszor, hogy nem akart elaludni vagy nem is aludt, azt mondták az óvónők, hogy feküdt ugyan de nem aludt, remélem nem akar ebből rendszert csinálni, hogy már az oviban sem alszik.
22. Szmirma (válaszként erre: 21. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 7. 15:06
Igen nem minden gyerek egyforma, én nem is értem egyébként, hogy az én kisfiam miért alszik el ennyire nehezen itthon, az oviba meg miért alszik el könnyebben.
21. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 14. - Szmirma)
2011. máj. 7. 14:55
Nálunk éppen fordítva van. Én azért hozom el alvás előtt, mert itthon mindig lefektetem és képes két órát is aludni, utána kipihent. Ha az oviban hagyom aludni, ott sosem alszik annyit amennyire szüksége van és utána állandóan nyűgös.
20. martin3 (válaszként erre: 18. - Szmirma)
2011. máj. 7. 14:55
szerintem az enyémre is ráférne a pihi, de egyszerűen nem akar. és kényszeríteni sem tudom, abból semmi jó nem sül ki. itthon kb 4 éves kora óta nem alszik(október) az ovibabn, mint írtam elsőként...de kb márciusban elkezdte a reggeli iszonyat hisztiket, csimpaszkodott belém, és szinte sírógörcsöt kapott...ez ment 1 hétig és akkor találtam ki, hogy jöjjön haza ebéd után. Azóta vígan megy ismét oviba(pedig a pici nyáron született, így nem is értem miért most jött rá az anyahiány) és sajnos nem alszik már délután. Most egyébként pont alszik apával:) kb már fél éve nem aludt délután, úgy látszik most kihúzta a levegő...:)
19. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 1. - C8d93a7aea)
2011. máj. 7. 14:54
Nem kötelező 3 éves kortól az ovi, és valószínűleg én sem vinném szeptember előtt. Ezt nektek kell eldönteni. Ha te úgy érzed, hogy még nem jött el az ideje, akkor ne foglalkozz másokkal, hagy maradjon otthon, hiszen úgy is otthon vagy.
18. Szmirma (válaszként erre: 17. - Martin3)
2011. máj. 7. 14:49
Ha nem nyügös akkor az nagyon jó, neki már elég az éjszakai alvás, de az én kisfam ha nem alszik akkor tiszta nyűgi látszik , hogy fáradt,semmi nem jó neki olyankor, de egyszerűen nem akar alduni, az oviba meg mindig azt mondják, hogy szinte elsőként alszik el, és úgy kell felkelteni, mert még akkor is aludna, itthon meg hétvégén min.1 óra hosszába telik mire elalszik, ha egyáltalán elalszik.
17. martin3 (válaszként erre: 14. - Szmirma)
2011. máj. 7. 14:45
na ez is gyerekfüggő..kisfiam tavaly kezdte az ovit, reggel semmi hisztit nem csapott, viszont ott az alvásnál alig bírtak vele. (nem akart aludni, viszont szüksége volt még rá) idén már 4 éves múlt(ismét kiscsoportos, azt ismétli, mert évvesztes) és egyszer csak félévkor elkezdett sírni reggelente, iszonyat hiszti...kitaláltam, hogy nem kell ott aludnia(holott idén már dalolva, elsőként alszik el..)és jöjjön haza ebéd után. Azóta boldogan jár oviba és sokkal jobb így neki, délután, amíg a pici alszik vele vagyok csak...és persze már nem alszik itthon, de talán 4,5év esen már nem is kell.
16. Kata 1977 (válaszként erre: 12. - 864c5534c9)
2011. máj. 7. 14:45
Szívemből szóltál!!!
15. klarika5 (válaszként erre: 1. - C8d93a7aea)
2011. máj. 7. 14:44
Nem hiszem, hogy ennyire jól állnánk:) Nálunk némely óvodába már akkor előjegyzik a gyereket nagycsoportra, mikor még 2 éves-olyan a túljelentkezés. Kötelező csak a nagycsoport, 1 évvel iskola előtt, iskolára való előkészítés címén. Én így tudom.
14. Szmirma (válaszként erre: 4. - Eva.1975)
2011. máj. 7. 14:41
A délben való elhozásnak én nem sok értelmét látom, mert utánna már úgyis csak alszank, és úgy is otthon is aludnia kell, érdemes érte menni szerintem akkora mikor ébrdenek. Van , hogy mi is elhozzuk délben és akkor általában itthon már nem alszik el délutánra meg tiszta nyűg az oviba meg úgy mindig alszik, ezért inkább legtöbbet alvás után megyünk érte, és akkor délután jó kedvü itthon, nem nyűglődik a fáradságtól.
13. martin3 (válaszként erre: 1. - C8d93a7aea)
2011. máj. 7. 14:38

én nem hallottam, hogy kötelező lenne, de lehet csak lemaradtam?

3,5évesen pedig miért ne menjen valaki oviba? ott a helye...ott szocializálódik, rengeteg jó és szép dolgot tanulnak, ettől a kortól már sokkal inkább fejlődik társas környezetben, mint otthon! (a pici baba mellett pedig úgysem lesz már annyi időd, hogy csak rá koncentrálj, mégha a pici jó baba is lesz majd...) vidd el délelőtt és ebéd utántól veled lesz! mindkettőtöknek ez lenne a legjobb, ő a társai közt lenne, te pedig össze tudnál hangolódni a kis csöppséggel.

2011. máj. 7. 14:37

Én fiam jövő márciusban lesz 3 éves.

Voltunk idén az ovis beiratáson, hogy akkor jövő márciustól mehessen, de még a nevét sem írták fel..:(

Rögtön mondták, hogy nem veszik fel, mert nincs hely...

Mondtam, hogy akkor hogyan megyek majd dolgozni, könyörgöm? Hová teszem a gyereket..

Bölibe sem veszik fel..Nincs hely itt a közeliben..

Azért megpróbálom megint, hátha szeptembertől mehet bölibe..Bár nem látom esélyét...


Szerintem nem azt kellene kötelezővé tenni, hogy 3 éves kortól ovi, hanem azt, hogy vegyék fel a gyereket, ha az anyuka szeretné 3 éves kortól!

Tehát több férőhely kellene.

Ha igény van rá, akkor több ovi, böli legyen!

Márpedig igény van rá...

11. Szmirma (válaszként erre: 4. - Eva.1975)
2011. máj. 7. 14:37
Szeptemberig még rengeteg sok idő van, itt lesz egy egész nyár hátha addig meg oldódig a pelus kérdés.
2011. máj. 7. 14:34
Az én kisfiam tavaly januárban volt 3 éves,aztán márciusban kezdte az ovit, de nem járt csak kb, 1 hónapot mert eltört a keze(nem az oviban), ezért aztán csak szeptembertől kezdte újra, de szerintem jó volt ez így, már nem az , hogy eltört a keze, de mikor először kezdte folyton sírt nem akart menni, de mikor szeptemberbe újra kezdte már nem volt vele gond, szerintem , hogy már egy kicsit nagyobb volt szívesebben járt.De persze ez biztos, hogy gyerek függő is ki mikor érik meg az ovira.
2011. máj. 7. 14:34
Remélem,hogy nem lesz belőle semmi.Valamelyik önkormányzat honlapján olvastam,hogy állítólag lehet majd felmenntést kérni.De akkor meg mi értelme megint?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook