Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai férőhelyek Budapesten! fórum

Óvodai férőhelyek Budapesten! (beszélgetős fórum)


11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 10. - Gerna)
2007. dec. 1. 17:38
Ez igaz.
10. gerna
2007. dec. 1. 15:39
Ráadásul ez a "februártól adnám bölcsődébe, óvodába" sem jó helyzet, mivel szeptembertől lesznek csak szabad helyek. Ki megy el februárban? csak, aki elköltözik.
9. gerna (válaszként erre: 8. - 754c7e07c3)
2007. dec. 1. 15:37
Szomszéd kerület, szomszéd város meg csak akkor veszi fel, ha nagyon akarja.
8. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - Gerna)
2007. dec. 1. 15:34

Értem én, de nem fogadom el, hogy fel kell mondani anyukának az állását, mert muszáj.


Csak van még óvoda Bp.-n, ahol van üres hely. Környező kerületben?

7. gerna (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. dec. 1. 15:32
Ez a megoldás, amit most írtam. Meg az, hogy a szülő eljön szakvéleményért, ami indokolja a gyerek közösségbe kerülését (már ha van ilyen ok).
2007. dec. 1. 15:31
Itt a "mi falunkban", ha kicsinek nem jut férőhely, vagy magánóvodába viszi 5 éves korig, vagy marad otthon vele valaki addig, amíg bejut az önkormányzatiba. Ez van, gondolom a 17. ker-ben is.
5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - Gerna)
2007. dec. 1. 15:30
Persze, tudom. De ilyen esetben, amikor nincs hova tenni egy gyereket, csak ha valaki felmondja az állását, ilyen esetben megoldás kellene.
4. gerna (válaszként erre: 3. - 754c7e07c3)
2007. dec. 1. 15:28

Hát, ahol van még férőhely, ott beveszik a kisebbeket is. Ahol teltház, ott nem. Ők sem tudják a fogasra akasztani.


Más szempont: 30-as óvodai csoportban "De borzasztó", mondja a szülő. Pedig azért vannak annyian, mert 120-150 %-ra feltöltötték a létszámot.

2007. dec. 1. 15:24

Én úgy tudom, hogy az óvoda a betöltött 5, életév után köteles felvenni a gyereket óvodába. Addig nem.


De ez nagyon nagy kitolás szerintem. Szerencsére nem mindenhol ilyenek az óvodában.

2. tafonta (válaszként erre: 1. - DER)
2007. dec. 1. 15:20

Szia!

Nemrég a Kismama egyik számában volt erről szó. Ott azt írták, hogy a gyereknek betöltött 3 éves kortól joga van óvodába járni, továbbá, ha sem a körzeti- sem egyik környékbeli vagy kerületbeli óvodába sincs férőhely, akkor azt hiszem a Jegyzőnek kell arról gondoskodnia, hogy egy velük erre külön szerződést kötött egyéb óvodába elhelyezzék a gyereket.

A lényeg, hogy próbálkozz be náluk nyugodtan, de mindennek legyen írásos nyoma, ha esetleg az igazadat kellene bizonyítanod, vagy egyéb okok miatt.

1. DER
2007. okt. 16. 20:50

Sziasztok!


E fórum indítását az ihlette,hogy van egy kislányom aki februárban tölti a három évet és sajnos lehetetlen helyet kapni bölcsibe illetve oviba.

Mind a ketten dolgozunk (anya,apa)így is a nagyi van vele gyesen (mert még ő is dolgozik) és egyszerűen nincs sehol hely ahová beadhatnám februártól.

Ment a levelezés a polgármesteri hivatallal,de a legutolsó válasz az volt hogy sok gyerek van a kerületünkbe (17. kerület) és mindenhol háromszoros a túljelentkezés.Kérik szíves türelmemet!


Kérdem Én és addig mit csináljak vele?Akasszam a fogasra reggel ha megyek dolgozni és mondjam neki hogy jövök este?Vagy vigyem be a hivatalba megőrzésre??


Szóval mindenhol így megy ez?


Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook