Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai ballagással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni! Ti sokallanátok a 3000ft-ot fejenként (16 gyerek ballag)? fórum

Óvodai ballagással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni! Ti sokallanátok a 3000ft-ot fejenként (16 gyerek ballag)? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
32. yuhvan (válaszként erre: 30. - Fa72c95d08)
2008. ápr. 17. 18:37
Minden megoldható csak akrni kell!
2008. ápr. 17. 18:32

Azóta a tabló dísze lett a bölcsinek! Kitették mint jelképet!

Szóval az ilyen ajándék az igazi.

A gondozónénik azóta is emlegetik, hogy milyen szépet kaptak és így sosem felejtik el Őket!

30. fa72c95d08 (válaszként erre: 28. - Yuhvan)
2008. ápr. 17. 18:29

Szerinted ez megoldható, hogy minden gyerek egy nap, azonos időben ott legyen a keramikusnál, Mi egy fényképet, fényképezés után alig tudtunk elkérni a szülőktől a tabló készítéshez (amit ráadásul visszakaptak). Az egy dolog, hogy bementünk és lefényképeztük a gyerekeket, de ugy tudták a szülöknek csinálunk meglepit. Emléket!

Sírtak mikor megkapták az egyedire sikerült tablókat! Aminek akkora sikere volt, hogy a szülők is kértek.

2008. ápr. 17. 18:25

Mi tavaly is ballagtunk, meg idén is, mivel a fiam ismétli a nagycsoportot. Tavaly 1500 Ft-ot adtunk be de 25-en voltak a gyerekek.

A dajka porcelán készletet kapott, nagyon szép festett tálakat fonott kosárban. Az egyik fiatal ovónéni aki akkor ment férjhez és új lakásba költözött, egy fából faragott, zsiráf alakú cd tartót, a másik ovónéni pedig egy szép fali tükröt, fonott kerettel. Mindketten nagyon örültek neki, mert személyes volt.

Ma hallottam, hogy a másik oviban tavaly 7000 ft-ot szedtek fejenként. Na ez már erős túlzás, ráadásul vásárlási utalványt vettek ami meg nagyon személytelen.

28. yuhvan
2008. ápr. 17. 18:22

Látom nagyon férre vagyok értve.


Azok a szülők akiknak van miből adni azok fogják legjobban húzni a szájukat hiddjétek el. Szinte nap mint nap látom, bent az oviban, hogy a tehetősebb szülők nagy ívben le sz... a dolgokat és a pici pénzből élők a nincsből is adnak.


Szerintem a legjobb ajándék a kerámiá és ebbe bele lehet vonni a gyerekeket is csak egy olyan keramikust kell keresni. Nagy padló váza MIND A NÉGYNEK EGYFORMA és piciknek a kézlenyomata benne. Ezt lehet kétféle képpen is vagy bele a masszába és úgy kiégetni vagy festékkel bekenni a kicsi kezüket és úgy.

2008. ápr. 17. 18:17
Az én kisfiam tavaly ballagott az óvodából, tizenkét társával együtt. Mi fejenként 2000 Forintot adtunk be. Ebből a két óvónő és a dajka egy-egy csokor virágot és vásárlási utalványt kapott.
26. 53cc09e608 (válaszként erre: 11. - Yuhvan)
2008. ápr. 17. 18:13
Én nem doliztam ilyen helyen ,de vannak barátaim , és tudom ők mit részesítenek elönyben , mind a csokrot választaná ,több okból is . Nem minden családnak rózsás az anyagi helyzete ,van akinek ez az összeg ,sok és a gyerekeitől kell elvenni , na akkor szerinted ,most ha egy 4 tagú család él 100ezerből ,számolj ! reszi ,stb. A barátaim nem is fogadják el az ajándékot ( Szülőin megvan beszélve ! ),de bármi mást igan , volt olyan gyerek aki kicsigákat vitt ajándékba ,és erekjeként őrzi ,mert pontosan tudta melyik gyerektől kapta .És hidd el amit tesznek szivből teszik nem ajándékért!
25. fa72c95d08 (válaszként erre: 24. - Yuhvan)
2008. ápr. 17. 18:12
szerinted mi a jó ajándék?
24. yuhvan
2008. ápr. 17. 18:08
Azt mondod 12.000 forint/fő ha össze dobjátok, mondjuk egy csokor virág ilyenkor 1500-2000 forint ebből kell venni 4-et az már mindjárt 6-8000 forint, akkor most melyik is éri meg jobban.
23. Moncsóóó (válaszként erre: 22. - 53cc09e608)
2008. ápr. 17. 18:06

Ez a gyerekek által készített ajándék ötlet nagyon tetszik és valójában nagyon személyes. :)

Ebben benne lenne a gyerekek szíve-lelke. (De mondjuk a kettő nem zárja ki egymást.)

22. 53cc09e608 (válaszként erre: 7. - Ffc9d89fcb)
2008. ápr. 17. 18:04
Igazad van abban ,hogy személyesebb a kapcsolat alakul ki közöttük ,de hidd el a 90 % nem a ti ajándékotokat részesiti elönyben egy óvonő ,hanem a gyermekek iránti szeretetet .Fogadnák veled bármennyiben ,ha összeülnétek és a gyerekek készítenének ajándékot ,sokkal jobban örülnének annak és a virágnak .
21. yuhvan (válaszként erre: 18. - Kandi)
2008. ápr. 17. 18:03
Nem kötelező venni nekik ajándékot, de keresztanyámnak meg van minden eddigi ballagó csportjától kapott ajándék. És többségében "apróság" neveket tartalmazó tányér vagy váza. A tavaly ballagó csoportjától pl.: Magnólia fát kapott, hogy ha kimegy a kert be emlékezzen a gyerekekre. Azt hozzá teszem, hogy nem a rosszabik fajta óvonőkből való, ő mindent megtesz a gyerekek ért. ( nem fényezni akarom.)
20. Moncsóóó (válaszként erre: 3. - Naildi81)
2008. ápr. 17. 18:03

Gyorsan kiszámoltam :)

(16*3000)/4=12000


12.000 Ft jut a 4 óvónénire fejenként, ami a virágot és az ajándékot illeti. De ugye nem ennyi lesz az összeg, mert ebben még nincs benne a csoportkép ára.

2008. ápr. 17. 18:01
Nem az a lényeg mit kap, hanem az, hogy szívből kapják. A tablókép jó ötlet, mert az maradandó. A virág kedves gasztus. A többi már csak mellékes, ki tudja minek örülne az ott dolgozó csapat. Én pl. a virágnak is örülnék, mivel tudom, hogy a családokra elég nagy teher nehezedik (hasonló helyen dolgozom).
18. kandi (válaszként erre: 11. - Yuhvan)
2008. ápr. 17. 17:57
Igazad van, de úgy gondolom, hogy azok akik ezt szívből csinálják nem az ajándékért csinálják. Többet ér nekik a gyerek és a szülő elégedett mosolya és szeretete, mint bármilyen ajándék. Én nagyon nem emlékszem mit kapott az óvonénim anno nagyon nagyon régen és már jó ideje, hogy nem lakom abban a városban ahol óvodába jártam, de a mai napig ha találkozunk látom rajta, hogy örül, megismer megkérdezi hogy vagyok? De ha én megkérdezném tőle milyen ajándékot kapott tőlünk mikor elballagtam ... gyanítom zavarba jönne :)
2008. ápr. 17. 17:56
Nem is azért kell venni mert elvárják, hanem tényleg hálából! Én is látom nap mint nap, hogy mennyi mindent meg nem tesznek a gyerekekért...én tuti agybajt kapnék ennyi rosszcsonttól!
2008. ápr. 17. 17:55
Neki a mai napig nem adnék ajándékot... (ezt kihagytam :) )
15. yuhvan
2008. ápr. 17. 17:54

Egyáltalán nem sok az összeg ha jobban végig gondolod egy csokor virág kerülne annyiba.

Miért nem kérdezitek meg, hogy mit szeretnének nem közvetlen tőlük gondoltam. De ha nem kérdezitek meg akkor mindenkinek egyformán vegyetek, mert az óvonők és a dajka szinte ugyan annyit dolgozik és foglalkozik a gyerekekkel.

A névvel ellátott tányér vagy kínáló nagyon jó ötlet vagy váza örök emlék marad.

2008. ápr. 17. 17:54

Igen, a munkájukért megérdemlik.

De ehhez azért hozzá tenném, hogy a kedves és aranyos óvónénik mellett (szerencsére ők vannak többen) vannak kevésbé kedvesek és aranyosak is. Nekem is volt egy még anno..., aki nem igazán úgy nevelte a gyerekeket, ahogy kellett volna :S.

13. fb3d790ac9 (válaszként erre: 10. - Moncsóóó)
2008. ápr. 17. 17:54
Egyetértek veled!:)
12. kandi
2008. ápr. 17. 17:53
Tetszik az ötlet a tányérokkal, de szerintem, ha nem porcelán, hanem üveg, vagy kerámia az is lehet szép és talán olcsóbban ki lehetne hozni. Biztosan van olyan gyerek akinek a szülei sokalják majd az összeget. Olyan nincs, hogy mindenkinek egyformán jó legyen.
11. yuhvan (válaszként erre: 4. - 53cc09e608)
2008. ápr. 17. 17:49
Nem tudom ha te ilyen helyen dolgoznál akkor mit szólnál egy csokor virághoz a ballagó csoporttól, szerintem nem esne valami jól. Nálam a családomban van óvonő is és dajka is és hallom szinte nap mint nap, hogy mennyi mindent meg nem tesznek a gyerekekért. Abban igazadvan, hogy ez a munkájuk, de az aki kimossa a gyereket a kakából vagy a pisiból és még akkor is nem utálattal fordul másnap a gyerek felé, mert akik ilyen helyen dolgoznak azok szívüket lelküket oda adják, ezek az emberek legyenek dajkák vagy óvonők nehogy ne érdemeljenek már meg többet egy csokor virágnál.
10. Moncsóóó (válaszként erre: 3. - Naildi81)
2008. ápr. 17. 17:48
Szerintem 4 embernek ajándékra, virágra és a csoportképre egyáltalán nem sok. 3000,- nem jelent olyan nagy összeget, ráadásul ez még egy kedves gesztus is. :)
9. naildi81 (válaszként erre: 7. - Ffc9d89fcb)
2008. ápr. 17. 17:41
Osztom a véleményedet!
8. naildi81 (válaszként erre: 6. - Tiduj30)
2008. ápr. 17. 17:40
Elsősorban porcelán süteményes tányérokra gondoltam az óvonéniknek, amire rá lehetne festetni a gyerekek nevét. A dajka néninek szép üveg vázára, a vezető óvonéninek egy szép gyertya tartóra. Tudom hogy a porcelán drága ezért néztem még üveg kínálókat, kristályvázát is mert azok valamivel olcsóbbak. Bár szerintem vázájuk van otthon elég. A porcelán azért is tetszik nekem jobban, mert a gyerekek neveivel egyedibbé lehetne tenni.
7. ffc9d89fcb (válaszként erre: 4. - 53cc09e608)
2008. ápr. 17. 17:38
Igaz, hogy a munkájukat végzik, és megkapják a fizetést, de azért mégsem ugyan az a munka, mint egy íróasztal fölött dolgozni.Ez sokkal személyesebb kapcsolat.Mégi csak ők azok, akik nagyon sok időt töltöttek a gyerekkel, ha bánata volt a gyereknek, akkor ők megölelték, megvígasztalták,vagy eggyütt játszottak vele.Gondoskodtak a gyerekről, tanították,szórakoztatták,nevelték.Azért egy szipla virágcsokor nem valami emlékezetes.
2008. ápr. 17. 17:34
Mit akartok venni!? Nálunk 2000-et gyüjtöttek, de ebből már kaptak év végén is ajándékot!
2008. ápr. 17. 17:33
Én nem sokalnám, de lehet, hogy valakinek ez megterhelő.Bár azért ebbe az összegbe nem hiszem, hogy bárki beleszakadna.
2008. ápr. 17. 17:24
Szerintem sok , mert a munkájukat végezték ! Egy -egy csokor virág ,mert ugyanugy megkapta a fizetését ,mint bárki más .
2008. ápr. 17. 17:22
2 óvonéninek, 1 dajka néninek és a vezető óvonőnek szeretnék ajándékra gyűjteni. 3000 forintra gondoltam gyerekenként. Ennyiből kilehetne hozni az ajándékokat, a virágot éa a csoportképet is. Szerintetek sok az összeg?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook