Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvoda- gondok... fórum

Óvoda- gondok... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. máj. 2. 16:41

Kiscsoportban nálunk is "csak" annyi volt, hogy a csoportszobában feldíszítettek egy sarkot, asztalt, székeket tettek oda és mikor mentem értük oda leültettek, megkínáltak keksszel, majd közösen elmondtak (ikrek) egy betanított rövidke verset + még kis kézzel készített ajándékot is kaptam:)

Jó idő volt, addig a többi gyerkőc kint volt az udvaron. Nekem nagyon tetszett ez a megoldás:)

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2015. máj. 2. 16:39
Mi a gond?
6. dfb934c749 (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2015. máj. 2. 16:32
Próbáltál már erről az ovónőkkel vagy a többi szülővel beszélgetni? Ha esetleg másnak is gondot okoznak ezek,felvethetnétek ezt a következő szülői értelezleten.
5. Cippora (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2015. máj. 2. 16:25
Nálunk olyan anyák napja volt (illetve lett volna,mert lebetegedett a gyerekem) hogy amikor anyuka megy a gyerekért,akkor a gyerek felköszönti.De nincs olyan,hogy külön ünnepség ahol van egy csoportra 90 anyuka,meg nagymama.Ez a kisebbeknek egyébként csak stresszt jelent,és teljesen felesleges szerintem.
2015. máj. 2. 16:17
pfff szép! Nálunk sem könnyebb,Bp közvetlen melletti városban lakunk,állami ovi. A karácsonyi,farsangi,anyák napi ünnepségek délelőttre vannak téve, aki bújt, bújt,aki nem,nem. Az,hogy közös családi kirándulást szerveznek hétköznapra,már meg sem lep. :(
3. manó2000 (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2015. máj. 2. 16:12

Ezzel én is így vagyok. Mondjuk nálunk a kiscsoportosok tanultak verset, de nem az egész csoport előtt kellett elmondani, hanem az anyukának, amikor jön érte az oviba. :)

Viszont én sem tudom, hogy sok esetben péntekenként mindenki haza tudja vinni ebéd után vagy 3 órakor a gyerekét??? Hol vannak a dolgozó szülők? Nálunk szünetek előtti pénteken délben haza kell menni.

2015. máj. 2. 16:10
... akkor most???
2015. máj. 2. 16:06

Néha már magam sem tudom, hogy én vagyok túl nyafis, vagy valóban érdekes a mai óvodák működése?!

Volt már pár dolog, ami piszkálta a csőrömet az oviban, de a délelőttre rakott Anyák-napja, ahova a nagymamák sincsenek meghívva, kiverte a biztosítékot.. aztán másik oviból azt hallottam, hogy ott a kiscsoportosoknak nem tanítottak semmit Anyák-napjára, ők csak ott voltak, de nem szerepeltek, meg állítólag amúgy sem tanítanak nekik verseket a legkisebbeknek (ez hál'istennek nálunk nem így van legalább)...

Én inkább azt nem értem csak részben, mert oké, óvónőnek is van családja, sietne hozzájuk haza, de 5ig van ovi, fura nekem a 3 órára időzített program, amire mindig el kell kéretőznöm melóból..

aztán pedagógus nap, meg ilyen meg olyan napok- alkalmak miatt adott napon ne vigyük a gyereket oviba, oldjuk meg az elhelyezését... ezt dolgozó, illetve 200 Km távolságban lakó nagyival nehéz megoldani, korlátozott számú szabadságok mellett, ami pedig van, gyakran érzem úgy hogy az ovi rendelkezik a szabimmal... gondolkoztam váltáson... de máshol sem biztos hogy jobb lenne...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook