Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Oviszünet fórum

Oviszünet (beszélgetős fórum)


1 2
36. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Csingiling34)
2012. dec. 12. 20:20

A nevelés nélküli munkanapokat tanév elején közzé kell tenni az egész tanévre vonatkozóan.


Az önkormányzat oktatási osztályán pedig érdeklődd meg, hogy milyen alapon van havonta egy hétfőn zárva az ovi!

Nagyon kíváncsi lennék rá, mivel indokolják (ugyanis ez teljesen törvénytelen!)

35. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Csingiling34)
2012. dec. 12. 20:15

minden hónapban egy hétfő szünnap??


ezt hogy csinálják???


mi az oka?

34. Kata óvónéni (válaszként erre: 20. - Csingiling34)
2012. dec. 12. 20:10

Az ügyeleti óvoda a dolgozó szülők gyermekeinek felügyeletére való.

De érdekes módon nálunk a dolgozó szülők mindig igyekeznek megoldani azt az egy napot:vagy szabadságot vesznek ki,vagy nagyszülők,rokonok vigyáznak a gyermekükre.

Ellenben a nem dolgozó szülők igényelnék az ügyeletet.Lebeszélni nem szoktam,szoktuk a szülőket.Viszont az ősszel volt már olyan,hogy nekünk nem volt szünet,egész héten benn kellett lennünk,gyermekeknek szünet volt.Lehetett igényelni a saját tagóvodánkban a gyermek felügyeletét.95 gyermekből egy gyermek édesanyja élt volna ezzel a lehetőséggel.No akkor "lebeszéltem".Csakis a gyerek miatt.Egyedül az egész oviból egész nap??Holott volt aki vigyázzon rá...

2012. dec. 12. 18:36

A téli szünet ideje alatt is kell ügyeletes ovinak lennie! Én a 15.ker-ben dolgozom, és a két ünnep között is ki van jelölve 1 ovi a kerületben és oda lehet a gyerkőcöket vinni! Ezt a szülők már tudják legalább másfél hónapja!

A nevelés nélküli m.napokat legalább 5 nappal előtte be kell jelenteni a szülőknek!

Ezt a havi 1 hétfői szüneteket nem értem!!! Mivel indokolják, hogy akkor nincsen ovi??

2012. dec. 12. 12:49

Nálunk 21-én még lesz ovi.

Szombaton akkor van ügyelet (ha az munkanap), ha azt minimum 10 szülő előre kéri írásban.

Eleinte engem is azzal etettek, hogy á, szinte sose kéri senki, ezért nem is gondoltunk rá mi se. Aztán kiderült, hogy csak a mi csoportunkból lenne vagy 8 gyerek (akkor a 250-ből még biztos akadna 2), de senki nem merte kérni, mert azt hitte, ő lenne egyedül...

Ha Nálatok is lenne igény, a Szülői Munkaközösségen keresztül "kényszeríthetitek" az ovit a változtatásra...

31. Batata
2012. dec. 12. 09:47

Ha ügyeletbe nem akarod vinni, akkor nem tudsz ilyen esetre egyik kisbarátjának az anyukájával beszélni, hogy egyszer náluk, egyszer nálatok lennének ilyenkor a kicsik. Ez jó ötlet lenne, mégsem egy idegen oviban vannak és a szabidnak is csak a fele megy el ilyen alkalmakra. A másik anyukának is jó, mert bár az ö gyereke amúgy sem menne oviba, mert ö meg tudja oldani, de legalább kapna az anyuka is 1-1 szabadnapot így cserébe, mikor intézheti a dolgait kisgyerek nélkül.


Ezt érdemes lenne megbeszélned 1-2 szimpatikus anyukával.

2012. dec. 12. 09:34
Nálunk is volt téli óvodai szünet. Àltalában december 20-a körül zárt és 2-3-án nyitott. Igaz, volt ügyeletes óvoda.
29. trapiti (válaszként erre: 26. - Csingiling34)
2012. dec. 11. 22:37

Több lehetőséged van:

- beszélsz a vezetőnővel hogy mi ez, és megpróbálod jobb belátásra bírni (szerintem kizárt hogy sikerül)

- szabadságot veszel ki ahogy eddig is

- keresel egy másik óvodát ha elégedetlen vagy a mostanival

28. trapiti (válaszként erre: 25. - Csingiling34)
2012. dec. 11. 22:36

A jövő hét pedig még teljesen normális hét... ha jól tudom, még iskola is van, nem?


A szülőkkel nem szoktál beszélni? Tényleg mindenki más meg tudja oldani?

27. trapiti (válaszként erre: 23. - Csingiling34)
2012. dec. 11. 22:34
Nekünk is ez volt az előző oviban. A mostaniban nagyon korrektek, előre tudunk mindent.
26. Csingiling34 (válaszként erre: 25. - Csingiling34)
2012. dec. 11. 22:29
Azt pedig nem részletezem, hogy miért nem viszem a gyerekem a mindig ügyeletben lévő óvodába. Oda, ahol azért kapják a szülők a nevelésit, ha minden nap elviszik oviba a pulyákat. Nálunk az az óvoda a folyamatosan ügyeletes óvoda.
25. Csingiling34 (válaszként erre: 23. - Csingiling34)
2012. dec. 11. 22:27
Ma közölték, hogy hétfőtől nem lesz óvoda.
24. Móriczka (válaszként erre: 1. - Csingiling34)
2012. dec. 11. 22:25

Óvodai téli szünet NINCS !!minden képen biztosítani kell helyet a kisgyermekeknek még ha össze vont ügyeletes óvodáról is van szó !

A mi városunkban kb 15 óvoda van ebből lesz egy ügyeletes ,mert azt úgy senki nem várhatja el hogy ha 1 óvodába egy gyerek lenne Pl dec 27.-én hogy teljes fűtés legyen és ételt kiszállítsanak a konyháról és minimum 2 fő őrizze a gyermeket tudomásom szerint gyerekkel egy fő nem tartózkodhat .


tehát szünet nincs de ha nem tudja a szülő elhelyezni a csemetét akkor sajnos összevont oviba kell vinni :-(

23. Csingiling34 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2012. dec. 11. 22:25

Elméletben, meg le van írva, hogy el kell mondani a nevelés nélküli munkanapokat.

Nálunk kb. csütörtökön odatolják elénk a papírt, hogy hétfőn nem lesz ovi.

22. trapiti (válaszként erre: 19. - Csingiling34)
2012. dec. 11. 22:21

Ha nem is vinnéd akkor miért érdekel? Ha megkérdeznéd mert vinni akarnád, akkor tuti megmondanád, kizárt hogy ne adjon ügyeletet aznap egy másik ovi.


Egyébként a nevelés nélküli munkanapokat kb. fél évente előre megmondják hogy mikor vannak.

21. trapiti (válaszként erre: 15. - Csingiling34)
2012. dec. 11. 22:20

Nyilván ha lehet akkor szabadságot veszek ki.

Amit írsz, az minden önkormányzati oviban így működik, nem az óvónők találják ki. A hétfői szünnapoknak utánanéznék hogy pontosan micsodák.


Egyébként az első nyári szünet alkalmával volt a lányom ügyeletes oviban és összevont csoportban is, mert nem volt más megoldás. A következő évre már jobban készültem, az összevonás idejére átvittem egy magánoviba ovistáborba. De akárhogy is, mindenképp neked kell megoldani, ha szabival akkor azzal, mert ha mindenki más megoldja és tényleg nincs más gyerek a tiéden kívül ott, akkor nem túl ésszerű hogy egy egész óvoda egy gyerek miatt legyen nyitva... ha semmiképp nem tudod megoldani, akkor kénytelen vagy beérni az ügyeletes ovival.

20. Csingiling34 (válaszként erre: 16. - Kata óvónéni)
2012. dec. 11. 22:19
Neked mint óvónő mit jelent az ügyeleti ovi?
19. Csingiling34 (válaszként erre: 18. - Noozimanoo)
2012. dec. 11. 22:18

Nem egy ovi van.



De amikor pl. hétfőnként nincs ovi, vagy meghosszabítják a szüneteket, soha nem mondják, hogy hova vihetem (nem is vinném)


A nyári szünet más, ott napra pontosan ki van osztva, hogy melyik ovi, mikor ügyeletes.

18. noozimanoo (válaszként erre: 17. - Csingiling34)
2012. dec. 11. 22:16
Falu vagy város? (1 ovi van a településen?)
17. Csingiling34 (válaszként erre: 12. - Noozimanoo)
2012. dec. 11. 22:14
Nem, nem........ Vidéki ovi.
16. Kata óvónéni (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2012. dec. 11. 22:14

Az az igazság,hogy tényleg csak 1-1 szülő szokta igényelni az ügyeleti ovit.és akkor jön a munkaadónk:egy gyerekért fűteni?Az áram?stb.,stb.

tehát amikor azt mondják,hogy eg gyerekért meg nem nyitnak ki,azt általában nem az óvónők találják ki.Legalábbis nálunk nem.

15. Csingiling34 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2012. dec. 11. 22:13
Csak halkan kérdezem meg tőled. Te vinnéd a gyereked egy napra olyan oviba, ahol még soha nem járt, nem tudom mekkor a gyereked, vitted volna akkor, amikor még a saját oviját, a csoportját sem szokta meg? Ugye nem? Inkább szabadságot veszel ki.
14. trapiti (válaszként erre: 10. - Csingiling34)
2012. dec. 11. 22:13

Nálunk aki valóban dolgozik és valóban nincs segítsége, az viszi ügyeletes oviba a gyerekét, hozzánk is szoktak jönni.


A részleteket csak a vezetőnővel tudod megbeszélni szerintem.

13. Kata óvónéni (válaszként erre: 10. - Csingiling34)
2012. dec. 11. 22:12
Ezt a szünnapot nem értem.Erre miért van szükség?
12. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Csingiling34)
2012. dec. 11. 22:12
Budapesti az ovi?
11. trapiti (válaszként erre: 9. - Kata óvónéni)
2012. dec. 11. 22:10

Lehet hogy keverem... az első munkanap nyitnak nálunk is. Akkor nálunk is jan.2. és nem 3.


Amúgy legalább egy ovit nyitva kell tartani pár gyerekért is, de az összeset nem.

10. Csingiling34 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2012. dec. 11. 22:09

Na akkor elmondom nálunk mi van.


Péntekig van óvoda, utána vihetem ügyeletes oviba, ahova senki nem vinné a gyerekét.


A tavasziszünet kedden ért véget, de nálunk nem volt ovi a következő hétfőig. Állításuk szerint csak én igényeltem volna.


Az ősziszünet szintén. És minden hónapban egy hétfő szünnap. Lenne összevont csoport, ha igényelénék a szülők, de csak szerintük csak én igényelném, így nincs.

2012. dec. 11. 22:07

Az egységességről:mi már másodikán kezdünk.

Valóban így van:az önkormányzatnak nagyon fontos a kihasználtság,pl 5 gyerekért aznap főzés sincs.

8. trapiti (válaszként erre: 5. - Csingiling34)
2012. dec. 11. 21:58
Azért az is érthető szerintem, ha egy önkormányzat nem fog 4-5 óvodát nyitva tartani 4-5 gyerekért, ha mindegyikben csak 1-1 igényli aznapra az óvodát... Nem nagyon van más megoldás, vagy beviszed oda ahol biztosítják az ellátását, vagy megoldod.
2012. dec. 11. 21:55

ELvileg 5 nevelés nélküli munkanap lehet egy évben, ezen felül a tavaszi-nyári-téli szünet elvileg egységes kellene hogy legyen.


Nálunk dec. 21-ig van ovi és január 3-án kezdenek.

A szombati munkanapok előtt minden csoportnál kifüggesztenek egy kérdőívet, hogy ki az aki hozná oviba a gyerekét. Létszámtól függően vannak bent óvónők, de mindenképpen összevont csoport van. Csoportonként 1-2 gyerek szokott lenni, 5 csoportos az ovink. Nyilván aki amúgy otthon van, vagy van nagyszülő stb. az nem fogja szombaton bevinni... Ha semmiképpen nem tudod megoldani, akkor szerintem vidd be nyugodtan, kell hogy legyen bent óvónő aki vigyáz rá.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook