Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Oviban csapkodja társait 4 éves kislányom. Mitől lehet? fórum

Oviban csapkodja társait 4 éves kislányom. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


10. jstefan (válaszként erre: 1. - Malika)
2012. máj. 24. 21:23
Attól lehet hogy az oviban nem ő van a középpontban,és nem dícsérik meg olyanért amiért nem jár dícséret.Az így kialakult dühét vezeti le.Akkor lesz gondja ha valaki keményebben visszaüt neki.Az otthoni nevelés során csak azért szabad megdícsérni ami valóban kiemelkedő teljesítmény, mert kialakulhat benne egy téves önbizalom, és ha erre rádöbben akkor szorongó, önbizalomhiányos gyermek válhat belőle.
2012. máj. 24. 15:22
Van benne igazság! :)
8. tündér74 (válaszként erre: 3. - Malika)
2012. máj. 24. 13:36
Szerintem pontosan azért, mert otthon "körülötte forog a világ", és furcsa neki, hogy az oviban meg alkalmazkodni kell a kis társaihoz.:)
7. Pan Dóra (válaszként erre: 6. - Malika)
2012. máj. 24. 12:44
Első a gyerek! A "meg legyen csinálva minden otthon" ráér. Engem mindig megvárt a házimunka..
6. Malika (válaszként erre: 5. - T_marcsi)
2012. máj. 24. 09:19
Köszi Marcsi! Próbálok még többet foglalkozni vele. Az állandó rohanás, meg legyen minden csinálva otthon - valóban észrevétlenül is háttérbe szorul a gyerek sokszor. Persze mi is elbeszélgetünk vele, hogy ilyen nem szabad csinálni, de büntetni ezért még nem szeretnénk, és nem akarom állandóan azt súlykolni bele, hogy ő rosszul viselkedik.
2012. máj. 24. 08:45

Figyelemhiány, féltékenység, nem akar oviba menni... sok oka lehet. Többször kell neki mondani, hogy nem szabad, de igazából ezt a gyerekek egymás között kell hogy leboltolják.


Az én kisfiam 3 éves, október óta bölcsis, de mai napig nem akar bemenni, az ajtóban hisztizik, hogy elmegy apa. Ha valami nem úgy van, ahogy akarja megint jön a hiszti. Akaratos, ráadásul testvérféltékenység is bezavar. Igaz ő nem verekszik, de őt pl már többször harapták/ütötték meg. Sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni. A gondozónőknek kellene fokozottabban figyelni azokra a gyerekekre, akik hajlamosak ütni/harapni, mert valószínűleg a figyelemfelkeltés miatt csinálják (vagy gyógypedagógiai okból, de annak más jelei is lennének), ez viszont nem megoldható, mert túl sok a gyerek.


Törődj vele sokat, játsszatok, figyelj rá jobban oda. Később ő is türelmesebb lesz (ezt meg kell tanulniuk, hogy nem körülöttük forog az egész világ, csak anyáé és apáé, és ez bizony nem könnyű dolog), meg fogja tudni tanulni kezelni az indulatait. Magyarázd el neki hogy miért nem szabad ütni, az én 3 évesem pl tökéletesen tisztában van azzal, hogy mit miért nem szabad, mégis megcsinálja... függ sokban a gyerek természetétől is, hogy mennyire rugalmas, de szerintem a legtöbb 3-4 éves gyerek önző, főleg ha első gyerek, és ezzel nincs is semmi baj. Közösségbe kerülés után tanulják meg, hogy osztozni és alkalmazkodni tudni kell, de ez nem kevés idő.


Kitartás és türelem. Ezzel csak ennyit lehet tenni!

4. 17edc27aec (válaszként erre: 3. - Malika)
2012. máj. 24. 08:40
Szerintem sokszor az a baj, hogy nincs a gyerekre rá szólva. És nem szabad engedni, hogy mindig az legyen amit a gyerek akar.
2012. máj. 24. 08:31
Egyke, otthon tény, hogy körülötte forog a világ. Nagyon aktív, mozgékony kislány. Gyorsan dühbe gurul ha pl. nem sikerül valami elsőre. (már fél órája biciklizek és még nem tanultam meg kétkeréken, nekem nem olyan ügyes a kezem) Sokat dícsérem, nem hinném, hogy önbizalomhiányos.
2. kisj
2012. máj. 24. 08:23

nagyon sok mindenfélétől..

ez az info túl kevés

2012. máj. 24. 08:21
Oviban csapkodja társait 4 éves kislányom. Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook