Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Otthoni zöldségtermesztés fórum

Otthoni zöldségtermesztés (beszélgetős fórum)


15. Weedra (válaszként erre: 14. - Living Dead)
2012. jan. 9. 09:23

Akkor remélem nekem is összejön :)

Pont tegnap akartam venni zöldséget, de sajnos magyar termesztés nem volt az Aldi-ban.

Vehettem volna paprikát Jordániából, paradicsomot Spanyolországból és hagymát nem is tudom honnan...szomorú. Itt legalább megerősödött az elképzelésem, hogy sajátot akarok. :)

2012. jan. 6. 10:23
Falusi leányzó vagyok, mindig is hozzá voltam szokva, hogy saját termesztésű zöldséget/gyümölcsöt eszem, és csupán fél évet éltem nagyvárosban, albérletben, de akkor is ott figyelt az ablakban a balkonparadicsom, tucatnyi zöldfűszer, valamint ládában gomba. Ezeket próbáltam csak ki, de ha tovább maradtam volna, biztosan kísérletezgetek még.
13. 76ea67e69d (válaszként erre: 11. - Weedra)
2012. jan. 6. 10:19

szia szivesen

sok sikert

üdv

ati

12. Weedra
2012. jan. 6. 09:24
És mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat. Remélem összejön amit szeretnék :)
11. Weedra (válaszként erre: 7. - 76ea67e69d)
2012. jan. 6. 09:23
Hú köszi, ez nagyon érdekesnek tűnik, csak még nem volt időm elolvasni, de majd nemsokára!
10. Gourmilla (válaszként erre: 9. - LauraJones)
2012. jan. 5. 12:57
A zsák talán kevésbé helyigényes, bár én így sem tudnám hova tenni. Minden esetre szerintem inkább nyáron próbálkozz, mert ezek a fránya növények azért csak érzik az évszakokat, és úgy valószínűbb a siker.
9. LauraJones (válaszként erre: 8. - Gourmilla)
2012. jan. 5. 12:46
A krumplit szokták ládában is termeszteni, arról a River Cottage-ban láttam valamit :)
8. Gourmilla (válaszként erre: 1. - Weedra)
2012. jan. 5. 12:37

Paradicsomot, paprikát cserépben tudsz nevelni, ha elég világos a lakás. Anyukám (bár nyáron és a teraszon) pár tövet tartott cserépben. Nekem az üzletben volt egy szép csilim, amit egy vevőmtől kaptam. Azelőtt ültette cserépbe, mielőtt a túl hideg jött volna neki. Jól elvolt, szép volt, de sajnos a kirakatba tettem, és az ablak mellett hideget kapott, és tönkre ment. Ilyesmire ügyelni kell.

Káposztát szoktak cserépbe ültetni, azt vmikor kapni a virágosnál, de nem hinneém, hogy abban a formában nevelnék.

Krumplit lehet zsákban termeszteni, de azt még nem próbáltam, csak olvastam. Ha Jamie Oliver nevét hozzáírod, akkor biztos gyorsan rálelsz a módszerre.


Szerintem érdemes venni egy evvel foglalkozó könyvet, a neten ritkán van fent az ilyesmi tényleg részletesen. Antikváriumban érdemes ilyesmi végett körülnézni.

2012. jan. 5. 12:33
2012. jan. 5. 12:26
Én is inkább a hobbinkon termelem a zöldségeimet meg. Lakásban? passz...talán a neten több cikket találsz rá.
2012. jan. 5. 12:24

Szia! Én inkább a kertben termelek zöldeket, ezért lakásban termesztéssel kapcsolatban nem sok tapasztalatom van, de ami biztos, hogy van egy balkonos paradicsomfajta, amit lehet cserépbe ültetni. Apróbb szemű édes termése van.

A hagymát kivéve nehezen tudom elképzelni a többit egy cserépben :( Vagy lehet hogy félre értettelek, és nem is ott akarod ezeket termeszteni?


Minden esetre a cserépben nehezen maradnak meg a növények, mert hamar kiszárad a földjük.

2012. jan. 5. 12:24
metélőhagyma :))
3. Weedra (válaszként erre: 2. - Barackmag)
2012. jan. 5. 12:23

Semmi sem lehetetlen :)

Olvastam róla nagy vonalakban ma, de szeretném ha valaki segítene megtervezni/leírni lépésről lépésre!

2012. jan. 5. 12:21
Lakásban ez elég nehézkes lesz, úgy gondolom.
2012. jan. 5. 12:18

Sziasztok!

Van egy olyan elképzelésem, hogy szeretnék otthon a lakásban zöldséget termeszteni. Mivel semmi tapasztalatom nincs ilyen téren, így amatőr vagyok és szeretnék ötleteket/tanácsokat kérni, hogy álljak neki. Elsősorban az "általános" zöldségek érdekelnének, úgy mint paradicsom, hagyma, uborka, karaláb, répa, káposzta stb...ilyenek :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook