Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ötleteket kérek! Milyen tortát készítsek az oviba? fórum

Ötleteket kérek! Milyen tortát készítsek az oviba? (beszélgetős fórum)


28. Jk
2010. szept. 22. 22:59
köszönöm az ötleteket. arra gondoltam mégis inkább túros tortát sütnék. szerintem tutira izlene nekik a túró. ötletek jó túrós tortára??? gyümölccsel akár.
2010. szept. 22. 19:57
vagy pedig sima piskóta, tetejére vaníliapuding, rá vmilyen gyömölcs, rá zselatin
26. mandella (válaszként erre: 21. - Jk)
2010. szept. 22. 19:56
Sacher-torta? igaz, nem magyar, de nagyon finom, és van olyan hamis Sacher, amibe liszt sem kell, csak sok-sok tzojás, cukor, kakaó, csoki, ilyesmik
25. gabilive (válaszként erre: 24. - Jk)
2010. szept. 22. 19:54
Hát ez az!A mi időnkben senkinek eszébe nem jutott a szalmonella és hasonlók,mindenki jóízűen ette a házisütit.Én most is szívesebben adom a gyerekemnek,mint a bolti vackot.Ráadásul szerintem egy szülő is odafigyel arra,hogy nem adjon romlott vagy káros ételt,talán még jobban is,mint egy akármilyen közétkezdében.
24. Jk
2010. szept. 22. 15:33
régen simán az volt egy ünnepségre a szülők sütöttek, szendvicset készítettek és marha jó volt a hangulat. valahogy felnőttünk mindenféle haccp meg ántsz nélkül. de biztosan változott a világ sokat és már inkább éljünk ezen szabályok szerint, mint odafigyeljünk apróságokra az életben hogy ne egyen az a gyerek aki nem eheti és ne csináljuk romlott alapanyagból vagy rakjuk hűtöbe. sokkal több minenre nem nagyon kellene fgyelni azt hiszem, de ezt megteszi helyettünk már a haccp.
23. Szilvamama (válaszként erre: 22. - Gabilive)
2010. szept. 22. 15:14
Gondolom ha az oviban kapja a gyerek a szalmonellát, calici-t vagy társait a bevitt édességtől, az az ovi sara, akármelyik szülőtől is származik a dolog. Itt szerintem a HACCP rendszer betartatása, és nem a táplálékallergia miatt nem lehet házi sütit vinni.
2010. szept. 22. 12:57

Én meg nem értem,hogy a házi sütemény miért tiltott dolog?!

A lányom második hete jár oviba,ezalatt 1 szülinaposuk volt,és előrecsomagolt,bolti sütit vitt.Ami tele van tartósítószerrel,mindenféle E-vel,ugyanúgy tartalmaz allergén anyagot,és szerintem drágább is,mint otthon megsütni egy tepsi sütit.Én pont ezt érzem flancolásnak.

A fertőzéseknek meg egy otthoni zsúron is ugyanúgy megvan a rizikója.Sőt,manapság,ahogy hallom,egy babazsúron több gyerek van,mint az óvodában.

21. Jk
2010. szept. 22. 12:16
köszönöm. a dobostorta lehet az a legmegfelelőbb. a túrót egyáltalán nem ismerik itt. nem tudom mit szólnának egy túrótortához? de én imádom!!
20. Szilvamama (válaszként erre: 16. - Jk)
2010. szept. 22. 12:12
J, és az Orosz(i) krémtorta is magyar :)
19. Szilvamama (válaszként erre: 16. - Jk)
2010. szept. 22. 12:10
Az Eszterházy, de sajnos az diós, viszont a Dobos az nem, és igazán magyar!
18. Anyky
2010. szept. 22. 11:56

A citromos vaníliás túrótorta is jó választás lehet, nagyon eteti magát. Én vanília pudinggal csinálom, ebbe megy a citrom leve és a citrom héja, valamint a túró is, és vaníliás és kakaós piskótát is sütök hozzá, váltogatom őket, így érdekesebb. A tetejére és oldalára kis színes cukordarát is szórok, ettől vidám és színes lesz. Gyorsan készen van, nem bonyolult.

De nem tudom, mennyire magyar specialitás. :-)

17. Anyky (válaszként erre: 16. - Jk)
2010. szept. 22. 11:52
Én csak ízük alapján ismerem a tortákat, fogalmam sincs, mi hazai, és mi "lopott" édesség. Szóval ebben ne számíts rám! :-)
16. Jk
2010. szept. 22. 11:48
van valami olyasmi szerintetek ami igazán magyar torta, és a gyerekeknek is finom?
15. Anyky (válaszként erre: 13. - Jk)
2010. szept. 22. 11:40

Ez így mindjárt más, ott azért mások a körülmények. Nem véletlen a mondás, hogy mindenki magából indul ki.. :-)

Szerintem a csokitorta sláger a kicsiknél, szerintem azt mindenki szereti.

Mondjuk nálunk még bejön a gesztenye és Stefánia torta is. Bár ez utóbbi meg mandulás, ha dió nem lehet, lehet, hogy ez sem?

14. Szilvamama (válaszként erre: 13. - Jk)
2010. szept. 22. 11:30
Így már érthető, hogy miért nem azonos a szokás a mi ovinkkal :)
13. Jk
2010. szept. 22. 11:28

sziasztok

mielőtt teljesen kiakadnátok ezt egy párizsi ovódában kérik, és igen kötelező. itt még nem tiltották be. az ovónők felelősége hogy kinek adnak belőle. tehát bármilyne ötlet jó csak azt kérték hogy mondjuk dió vagy mogyoró ne legyen benne. a liszt tej persze hogy kikerülhetetlen, de ők tudják ki ehet belőle ki nem.

12. Anyky
2010. szept. 22. 11:24
Én a szülőin az ilyen szokás ellen tutira szót emelnék. Ezek az ünnepek szerintem a családra tartoznak, családon belül kell megünnepelni őket, vagy legalábbis a család és az ünnepelt döntse el, kit akar megvendégelni. Miért vigyek be tortát egy egész csoportnak, amikor tudvalevő, hogy nem mindenki a gyermekem barátja? Az otthoni zsúrra azt hívunk meg, akit akarunk, de ott ugye mindenki együtt ünnepel. Szerintem így elveszti az ünneplés a lényegét. A kötelező mívolta meg egyenesen felháborít! Mindenki tudja, hogy nem minden család ugyanazt a színvonalat engedheti meg magának. Ez nem más, mint a szülők közti versengés. Egy szegényebb gyermek anyja is ki akar tenni magárt, nehogy már megszólják és kicsúfolják a gyermekét esetleg. Szerintem elég, ha csak egy szülő felszólal ez ellen, meglátjátok, több követője is lesz. Mindig csak az elsőnek nehéz nemet mondani. Javasolnék helyette egy szóbeli köszöntést, éneklést, kisebb gyermekműsort egymásnak, ezek mind hasznosabbak, és nincs anyagi függvényük. A kicsiknek már ilyen korán azt tanítják, hogy minden pénz kérdés, és a fényűzés jó?
11. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. szept. 22. 10:31
Mi az, hogy kell??? Úgy érted kötelező?
2010. szept. 22. 10:24
Jesszus, mi ez a szokás már? Nem oly rég még elég volt a cukor, vagy egy keksz mindenkinek. Most meg már torta kell??
9. katus3 (válaszként erre: 7. - Szilvamama)
2010. szept. 22. 10:18
Igen,ez így van,a házi tortát nálunk sem engedik,az előre csomagoltat úgy,hogy a szavatossága jól látszódjon!
2010. szept. 22. 09:55
bocs - kizárólag :)
2010. szept. 22. 09:55
Ja, azt elfelejtettem, hogy ez kizáróllag a házi készítésüre vonatkozott, a cukrászdai és az előre csomagolt mehet.
2010. szept. 22. 09:54
Éppen tegnap volt a szülői, és nálunk is felhívták a figyelmet, hogy ÁNTSZ tiltás a házi készítésű krémes sütik bevitele az oviban. Ennek mindenkire kellene vonatkoznia, nem???
2010. szept. 22. 09:38

Most olvastam valamelyik naplóban, hogy már nem lehet bevinni házi készítésű sütiket az oviba, csak ropi és keksz féléket!


Biztosan ez is azért van, hogy kiküszöböljék ezeket az allergén anyagokat!!

2010. szept. 22. 09:34

Hát diós ne legyen,vagy epres,málnás sem!De tej,tojás,liszt nélkül tényleg nehéz tortát sütni.

Esetleg még a tejet is meg tudod "spórolni",ha piskótát sütsz,és valamilyen lekvárral kened meg,vagy helyettesíted növényi tejjel.

3. cicaanya (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. szept. 22. 09:30

miért nem kérdezed meg az ovo nénit?

és viszont csinálhatsz marcipánból valami egyformát ahány gyerek van ;)a tortára :)

2010. szept. 22. 09:29
Hm. Érdekes kérdés, mivel tortát csinálni liszt, tej, tojás nélkül elég nehéz. És ezek a leggyakoribb allergizálók:)
1. Jk
2010. szept. 22. 09:26

Az oviban ha egyik gyereknek szülinapja van akkor tortá kell bevinnie magával. Segítsetek milyen tortát készítsek, amiben a legkevesebb allergén anyag van.


köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook