Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ötletek, tanácsok terhességi refluxra fórum

Ötletek, tanácsok terhességi refluxra (beszélgetős fórum)


1 2
4. b00d33e65c (válaszként erre: 3. - D20c30cb4c)
2014. dec. 1. 10:21
Én terhesség alatt iszonyatosan szenvedtem ettől.Nekem már marta a torkom,mindent.Mikor érzetem,hogy kész ez már rengeteg,ittam egy korty pálinkát (engem hánytat),kihánytam azt a rengeteg savat,utána már jobb lett,de nem tartott sokáig.Mikor a szülésem megindult,akkor hánytam magamtól,tehát nem segítettem rá,de akkor is csak sav...
3. d20c30cb4c (válaszként erre: 2. - Hunny)
2014. dec. 1. 10:10
Köszi a választ, de az a baj, hogy én még nem is fekszem, amikor előjön ez a gyomorszáj fájdalom. :( Kb. este 7-től kezdődik, olyan hajnal 1-2-ig tart.
2. Hunny (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2014. dec. 1. 10:08

Szia!

Bár anyukám nem kismama, de ő is refluxal szenved rendesen, neki se jön be semmi. Végül a rádióban hallotta, hogy éjszakára nagyon jó, hogy az ágy fej részét meg kell emelni. Betetetett egy 5cm-es fa kockát az ágy fejrésznél lévő lába alá, és azóta éjszakánként nem szenved!:)

2014. dec. 1. 09:49

Sziasztok! 21-2 hetes kismama vagyok. Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy pár napja csak esténként jelentkező erős gyomorszáj fájdalmaim vannak, savas felböfögés, sav visszatérés a nyelőcsőbe konkrétan nincs.

Sejtem, hogy ez terhességi reflux lesz, próbálok figyelni az étkezésemre is, este már nem eszem 6 után, sőt akkor sem nehezet, csak pár falatot. A Rennie nem igazán hat, Salvus víz nem jöhet szóba a só tartalma miatt, mivel terhességi magas vérnyomásom van.

Szívesen fogadnék praktikus tanácsokat, hogy ezt ki hogyan vészelte át, hogyan lehet megakadályozni, hogy minden este ez a szenvedés legyen?

Persze, ha már minden természetes módszerrel próbálkoztam, akkor elmegyek gasztroenterológushoz, csak egyelőre nem igazán íratnék gyógyszert magamnak, főleg ,hogy tudom nem bizonyított, hogy nincs magzatkárosító hatásuk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook