Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Osszuk be okosan a gyest.... fórum

Osszuk be okosan a gyest.... (beszélgetős fórum)


18. 99aa88dcd6 (válaszként erre: 16. - 23443e225c)
2010. jan. 18. 22:23
17. 99aa88dcd6 (válaszként erre: 16. - 23443e225c)
2010. jan. 18. 22:22
Nekem ki kellett töltenem egy adatlapot ha jól emlékszem, és be kellett mutatni a születési anyakönyvi kivonatot is. De a dm honlapján a bababónusz programnál tudsz nekik üzenetet írni, és válaszolnak is. Érdeklődjél náluk. Egy kérdést megér.
16. 23443e225c (válaszként erre: 15. - 99aa88dcd6)
2010. jan. 18. 21:44

Ez az...ezért gondolom hogy én nem fogok kapni,mert tényleg az üzletben nem kértek adatokat....akkor honnan tudnák?????

Most szomoru lettem:-(

15. 99aa88dcd6 (válaszként erre: 14. - 23443e225c)
2010. jan. 18. 21:42
Ha jól emlékszem, akkor az első csomiban volt a kuponfüzet, ami a 0-6 hónapos babáknak van. A házunkban van egy kismama, amikor betöltötték a 6 hónapot kapták az újabb adagot.
14. 23443e225c (válaszként erre: 13. - 99aa88dcd6)
2010. jan. 18. 19:47
Képzeljétek én is regisztráltam a baba bónuszra,és azota semmi.Az üzletben nem is kérték el az adataimat csak oda adták a csomit és kész.....Ne is várjak semmit?:-(
2010. jan. 18. 17:29

Sokan feleslegesnek tartják a pontgyűjtő kártyákat. Régen én is így voltam vele, de most ahol csak létezik mindenhol kiváltom, + belépek a különböző programokba. A Brendonos kártyával már sikerült összegyűjtenem egy hálózsákra valót. A DM bababónusz programjával rendszeresen kapom a kedvezményes kuponokat. A Corában is gyűjtöm a pontokat és általában a Manócskának váltjuk be valami játékra.

A Lidl-s popsitörlő nekem nagyon bejött és olcsó. De sajnos mi Liberót használunk, mert amíg az első két gyerekemnél jók voltak az olcsó pelusok, most mindig kifolyik a termés :)

2010. jan. 5. 11:23
Mi, nem a spórolás miatt, de popsikrémet nem használunk, a gyógyszertári nem vált be, nem kentük és szép a popsija, ritkán ha piros körömvirágkrémmel kenem! Csak fürdetőt használunk, ami gyógyszertári! Ha kiszámolom pelusban is megéri a Pamp..., most is le van árazva a tescoban! A sleep & play darabja csak 40 ft, bár még ilyet nem próbáltunk, de most veszünk!
11. bbetti25 (válaszként erre: 10. - Danama)
2010. jan. 5. 11:16
Lehet hogy a másik tescosra gondoltak, ami fehér-lila! Az tényleg olcsó, de nem gumis, mi még használjuk, de alig várom hogy elhasználjuk! Lassan ülni fogunk és így szerintem nem kényelmes! A másik tescos(zöld, azt hiszem), olyan drága mint a Lib...!
10. danama (válaszként erre: 3. - Fdóri)
2010. jan. 5. 07:26
sajnos a tescos lila megszűnt és ami helyette van az drága, de ha beírjátok a böngészőbe, hogy olcsó pelus, sok mindenre lelhettek .-)
2010. jan. 4. 22:17

Sziasztok!

A Lidl-s pelus is jó, legalábbis nekünk bevált. Figyelni kell az akciókat, és a kuponokat (ahogy már írta is valaki). Én adtam üveges bébi ételt is, abból is van olcsóbb, de nagyon sokszor főztem magam is.

Én úgy csináltam, hogy 1-2 óra alatt megfőztem egy fél havi babakaját, egyszerre több félét, így gazdaságosabb is, meg nem is akkora macera. Ezeket aztán lefagyasztottam bébiételes üvegben, aztán csak elő kellett venni. Főztem krumplit, spenótot, tököt, répát, mikor, mit, és csináltam sokszor 3-4 féle főzeléket is, Később húst, vagy májat is raktam hozzá. Ha húslevest főztem magunknak, akkor mindig a végén raktam bele a sót, és az ételízesítőt. Így a zöldség-répából (krumplit is tettem bele), húsból mindig tudtam eltenni 2-3 adag főzeléket. Nagyon szerették.

Ugyancsak ezt csináltam, ha mondjuk borsólevest, vagy zöldséglevest főztem magunknak. Később már a tésztát is hozzá turmixolhattam, bár azt nem sokáig kellett, addigra megette összetörve is. Az csak arra volt jó, ha nem volt főzve éppen Neki való kaja.

8. 5e48d37001 (válaszként erre: 7. - 23443e225c)
2010. jan. 4. 21:33
Mondjuk egy kicsit macerásabb met 2 ajtóval arább kell menni,de megéri,mert c kategóriás a hűtő sokat fogyaszt.Próbálok leszokni a mikrózásról is mert az is pörgeti a számlát.Mindig tartók forró vizet egy lábosban és abban melegítem fel a gyereknek a dolgokat.Étel,Tea,beleállítom a vízfűrdőbe.
7. 23443e225c (válaszként erre: 6. - 5e48d37001)
2010. jan. 4. 21:29

szia,


A hűtő jó ötlet,nekem is van kamrám,asszem én is ezt fogom csinálni.:-))

2010. jan. 4. 21:25

Szia!HÁt nagyon nehéz spórolni.Amit mi teszünk az az,hogy autóval csak végszülség esetén járunk.Max ha orvoshoz kell vinni a gyereket,még bevásárolni is bicajjal járunk,igaz alig bírjuk hazahozni a dolgokat.De ez van valamit valamiért.Szóval a benzinen spórolunk.Én pl kézzel is kimosok ruhákat,a kamrába nagyon hideg van ezért kikapcsoltam a hűtőt és a kamrába tartjuk az élelmiszereket.A hűtöm 4 fokos a kamra 5,minek menjen a hűtő?

2 éves korára szobatisztávé vállt a gyerek ,így nem kell már pelus,de előtte már majdnem egy évvel szoktattam a wc-hez.

Én így próbálok spórolni,most ott tartunk,hogy családi pótlékot teljes egészében félre tudom tenni,majd odaadom neki ha nagykorú lesz,feltéve ha nem kell hozzányúlnunk:S

2010. jan. 4. 21:02
külön
2010. jan. 4. 21:01

sziasztok...

Köszi a válaszokat.

Nem nem én se kezelem a baba pénzt,csak mi ugy szoktunk mikor megjön az utalásom akkor elmegyünk és mindent megveszünk kb egy hónapra...és bizony ahogy jön az utalásom ugy veszi le az Auchan.:-(((


Én egyedül vagyok az első kisfiammal már ugy egyedül hogy nincs mama a közelben a párom viszont sokat dolgozik,és nekünk ezárt szimpibb és biztonságosabb az üveges kaja.Nem merek kisérletezni...Lehet hogy hülyén hangzik de nekünk igy jó.


Szóval a tescos pelus jó?Már sokszor hallottam.:-)))

2010. jan. 4. 20:00
Szia! Mi tescos lila pelust használunk, ami elég olcsó. Vicces de a pam... és a lib... nekünk nagyon nem jött be, több helyen jött ki a cucc, mint ahol lehetett. Nem vettem soha bébikaját, én magam főztem,neogr...-t használtam, ami drága de sokáig elég és csak akkor ha picit piros lett a popó, pöttyös baba cuccok a többiből, szerintem ki kell hogy jöjjön ez a gyesből, bár én sosem tartottam számon külön a babára költött pénzt.
2010. jan. 4. 15:56
mi a Dm kuponokkal spórolunk sokat, a pelusok így olcsóbban jönnek ki
2010. jan. 4. 15:54

Sziasztok....

9 hónapos a kisfiam és arra lennék kiváncsi ti hogy okoskodtok a gyessel hogy (majdnem)mindenre elég legyen.

sporolos tippek? Mit,hol mennyiért érdemes vásárolni.

Mi a gyes nagy részét bébi kajára,pelusra,ápolási kellékekre költjük.

Ha valakinek van tapasztalata hogy lehet kicsit lefaragni a költségekből,hogy a lényeget is megvettük...irjatok:-)))))


Üdv mindenkinek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook