Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Összeférhetetlen kolléga fórum

Összeférhetetlen kolléga (beszélgetős fórum)


1 2
25. Lilabika (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2022. febr. 11. 07:32
Mintha magamat olvasnám 🥲és sosem én voltam a hibás , de a rivalizálás ment mindenhol , ők kötöttek belém , mielőtt azt hinné vki én kezdtem .
24. c85d1d200b (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 02:36

Te teljesen hulye vagy?


Es mit csinalsz, ha a fonok bekemenyit? Egyszeruen azt mondtja, hogy NEM.


En beepultem az masik reszlegbe a malmozos idoben.

23. c85d1d200b (válaszként erre: 16. - Kütyü3)
2022. febr. 11. 02:26
Te mikor vagy milyen cegnel dolgoztal? Mert gozod sincs semmirol.
22. c85d1d200b (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 02:15

Ha vallalkozo vagy, nincs munkaodo vege, es nincs olyan, hogy a problemat masra locsolom. Ott MINDEN problema a tied. Ha fax a szerelo, mint epp alkalmazott, akkor az is az.

Szerintem, aki fejfajast kap egy kis munkahelyi vitatol, ne menjen vallalkozonak.


En "csoszereltem", foliaztam, kavegepet javitotam, ipari mosogato gepet szereltem, sok mindent csinaltam mint alkalmazott, mert elotte SENKI nem csinalta meg helyettem, se mint egyedulallo no a haztartasban, se amig vallalkozo voltam. Nem allhat meg az ellet, amig valaki kijon.


Es foleg, ha nem tudod kezelni az embereket, hogy leszel vagy milyen fonok leszel?

Ha valami kaka, azt a kepebe kell mondani a betanulonak is ugy, hogy ne tord le. Es mikor "alattad" veszekszenek, hogy oldod meg, ha most nem tudod a sajat gondod managelni?

Valami hulyet betettek feled? Te ugyanolyan akarsz lenni?

21. c85d1d200b (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 01:59

Ha kocsogol, kerdezz ra, ha nem valaszol, menj a fonokhoz, hogy ezt a problemat szeretned tisztazni ugy, hogy mindenki ott van.

A regi GM-em nem volt tokeletes, de ezeket a dolgokat tok jol kezelte..

Valamikor a panaszt csak hallotta, meghallgatta az egyik felet, masikat, aztan irany az iroda 3 emberrel. Ez a problematok egymassal, es el lehet donteni, hogy egymas kozt megbeszelitek, vagy maradjak moderatoknak, de igy nem lehet dolgozni.

Ez szerintem baromi tiszta.


Persze, hogy szetesett minden, ha ilyen nem volt.

20. c85d1d200b (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2022. febr. 11. 01:39
De nyilvan nem veletlen, hogy alkalmazokent azota funkcionalsz. En emlekszem par dologra, hogy a munkasokkal ilyen-olyan volt, vagy nem volt ember. Megoldottad, mert nem ejtettek a fejed tetejere.
19. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 01:36

En epp azon vagyok, hogy "kopni" fogok, (ami nekem nagyon nem szokasom, de nem fair, hogy masok szuttyognek, mobiloznak, beszelgetnek, en meg dolgozni megyek be). Nem abban a pozicioban dolgozok amire felvettek, de masok rinyalnak, hogy faraszto. Minden pozicioban levo ember jegyezte mar meg, hogy latszik, hogy en ott voltam, vagy sem, mert vagy kesz van, vagy uszik minden.

Es pl. ma 2 ember munkajat megcsinaltam ugy, hogy meg mindig kohogok, a fejem szetrobban, jarni is nehez, olyan faradt vagyok a kovid utan, mert pattogtam innen oda. Ez baromi jo a cegnek, de nekem nem. A logosok kevesebet dolgoznak, es tobbet keresnek. Hat, nagy faxt! Ket honapja vagyok az uj helyen, de ha tovabbra is kihasznalnak, innen is dobbantok.


Hogy lehet tullepni? Egyszeruen tiszta a lelkiismeretem. Az elozo cegnel 3 ev alatt, itt a ket honap alatt "eltunhetek", mert tudjak, hogy nem a seggem vakarom a hatterben, hanem mikor kellek, es megtalalnak, egy csomo feladat mar kesz.

Aki dolgozik, azt bszogatjak. Logni az idot meg kifizetoto. Aztan mikor lelasit, vagy lelep aki dolgozott, koppan a munkaltato.

Es ha felelossegre vonnak, akkor nyiltan ki kell allni. Plusz ha valakit lebnak az en hibambol, es ott vagyok helyette kell kiallni. Utalom a sunnyogo embereket. Az elozo helyemen egy pocs volt a GM, ha letolt, el megmondtam mi a helyzet, valasz nelkul elment. Ezzel nincs mit kezdeni. Igy nem lehet semmit megoldani.


Volt kiabalos kisfonokom is. Valamikor rajuk kell hagyni, es mikor nincs stressz, megmondani, hogy valtsunk egy par szot. Ntugodtan megbeszelni.


Meg szerintem, ami fontos, hogy be kell latni, es elismerni, ha valamit elrontottunk. Mindent lehet korrigalni. Ha valamit nem tud az ember kerdezni kell. Keptelenseg mindent tudni, csak tudni kell mit es kit kell kerdezni. Meg egy kozhely: nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

18. michelle.r (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 23:57
Nem voltam ilyen helyzetben, de mi lenne, ha a munkafolyamattal kapcsolatban feltennél néhány kérdést a főninek? Olyanokat, ami majd emlékezteti, hogy kitől jött a meló. A végén pedig megköszönhetnéd neki.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Kütyü3)
2022. febr. 10. 22:27
Köszi, ezt nem tudtam, hogy ott ilyenekre figyelnek. Megnézem a hirdetéseket, hátha találok valami testhezállót, van pár gyorsétterem a környéken.
2022. febr. 10. 22:24

Nem tudom neked mennyit jelent ez az állás, és hogy mennyit fizetnk érte.


Ha a helyedben lennék és jól fizetnek akkor lehet elviselem, csak legyen pénzem, azonban ha olyan munkahelyet keresel, aminek egyik alappillére, hogy a főnöknek kedvesnek kell lennie a dolgozókkal, akkor azt javaslom menj egy gyorsétterembe.


Bár külső szemmel úgy tűnik hogy ott nem nagyon foglalkoznak az ilyen dolgokkal, viszont ezek mind külföldi cégek akik komoly szemekkel ellenörzik hogy főnökök a leg segítőkészebbek, kedvesebbek, és barátságosabbak legyenek a kollégákkal, és az összesdolgozóra is igaz a fenti.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. febr. 10. 22:18
Én is így vagyok, dolgozom, sokszor túlórázom, erre köszönet helyett még belém is rúgnak. Az a baj, hogy szeretem elvégezni a rám bízott munkát, maximalista vagyok, így még jobban fáj.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2022. febr. 10. 22:15
Igen, az a baj, hogy ez mindenhol van, csak egyik helyen így, a másikon úgy. Eddig csak alkalmazotti állásokat néztem, de kedvet adtál ahhoz, hogy más megoldáson is elkezdjek gondolkodni. Köszi!
2022. febr. 10. 22:11
Van amikor könnyebben viselem, van amikor nehezebben. Most nincs bennem az az indulat már, de amikor elrendezek 40 ügyet, és beszól a főnök, hogy az a másik megcsinált már 60-at, mit szuttyogok azzal a 20 üggyel, akkor kinyílik a bicska a zsebembe. Ráadásul az sem érdekelte amikor elmondtam, hogy nézze meg a listát, felváltva vannak a mentések, sőt ideges lett, engem nevezett óvodásnak, hogy a másikra fogom a lemaradásom.
12. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 22:04
Nem foglalkozom ilyesmivel...időm sincs másokat figyelni, teszem a dolgom. Mondjuk most egyedül vagyok, de azelőtt sem volt probléma.
11. andi6020 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 22:00

Köszi. 18 és fél éves korom óta vagyok vállalkozó.

Ez a munkahelyi szopatás meg fúrkálódás undorító. De szerintem sajnos mindenhol van ilyen. Bár dolgozna mindenki normálisan.

2022. febr. 10. 21:58
Itt azért valószínűleg többről van szó, ha a főnöködet véletlenül sem érdekli az igazság, amit maga is ellenőrizhetne. Sajnos, a munkahelyi kedvencekkel szemben nagyon nehéz taktikázni, mert ezek szerint, ő ügyes taktikus, és maga mögött tudhatja a vezetőséget is. Újfent sajnos, nem mindig lehet az ilyen helyzeteket megoldani. Valóban mindenütt vannak kevésbé szimpatikus kollégák, de van akivel csak alkalomadtán vannak itt-ott konfliktusok, és van, aki megkeseríti mások életét. Inkább magadat kérdezd meg, hogy el tudod-e viselni a kolléganőt hosszú távon.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2022. febr. 10. 21:56
Ügyes vagy! Én félek a bizonytalantól, egy vállalkozás nagy kockázat. Pár éve én munka mellett váltottam ki a vállalkozóit, és ha csak az lett volna, akkor abból nem éltem volna meg. Vissza is adtam, mert az nem lett volna elég anyagilag, a kettő pedig az időmbe nem fért bele.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Channa*)
2022. febr. 10. 21:52

Köszi ez valahol megnyugtató, én is hasonlóra gondoltam, hogy nem magyarázkodok, próbálom megmutatni neki a tényeket, mert minél jobban szembesíteném velük, annál ellenállóbb és ellenségesebb lesz a főnök. Bízom benne, hogy előbb-utóbb tényleg rájön.

Csak rosszul esik!

7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 21:52
Aha, vállalkozásba kezdtem. Nincs főnököm, a dolgozóimat én válogatom meg.
2022. febr. 10. 21:48

Szívem szerint váltanék, de ahogy látom, mindenhol vannak gondok, csak más.

Azon a helyen ahol tapasztaltam a kellemetlen ügyintéző gonoszkodását, ketten fel is mondtak (talán éppen miatta?) keresnek ügyintézőt, gondoltam, hogy jelentkezek, de ha a bunkó miatt mondtak fel, akkor azt lehet, hogy még rosszabbul viselném, mint itt ezt az óvodás viselkedést.

Mert itt a kolléganő csak fényezni akarja magát, és a kevés munkáját takargatni a másik lehúzásával, és rosszul esik, hogy amiért én dolgozok meg, ő aratja le a babért, de ott már rosszindulat van.

Valahogy csak lehet kezelni? Volt akinek bevált valami taktika?

5. Channa* (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 21:48

Majd rá jön, ha meg nem, akkor kár belefektetni energiát abba, hogy bizonygasd.


Velem is történt már olyan, hogy valaki magát akarta fényezni azzal amit én csinálta,, de hát ez ugye sokáig nem működik, hiszen elég egy kérdés és már borul a bili.


Én épp ezért sosem töröm magam, sosem bizonygatok, úgy is kiderül...

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. febr. 10. 21:39

Nem azzal van gond, hogy valójában többet csinálna mint mi többiek, hanem éppen azzal, hogy keveset csinál, és amit én, vagy a másik megcsinálunk, arra azt mondja, hogy ő volt.

Más tollával ékeskedik.

A főnök pedig meg sem hallgatja, hogy nem így van, vakon hisz neki. Pár kattintással le is tudná ellenőrizni a tényeket, de nem is kíváncsi rá, csak számonkér.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 21:30

Többek közt ezért nem volt soha munkahelyem.

Illetve fél évet lehúztam egy helyen, de köszönöm, többet nem.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 21:26

Hát nem tudom...

Lehet, hogy szerinted én vagyok az a kolléga aki miatt gyorsabban kellene dolgoznod.;)


Ami nekem meg van 30 perc alatt, az sokaknak több óra vagy nap alatt készül el.

Az évek és a rutin;)


Természetesen, velem is próbálkoznak időnként, de mindig felsülnek, mert hiába mondják, hogy én valamit rosszul tudok, a végén mindig kiderül, hogy nem így volt.



Én azt gondolom, hogy fel kell venni a ritmust, ha nem megy, akkor lépni kell. Biztos vannak olyan munkahelyek, ahol belefér a szüttyögés...

2022. febr. 10. 21:15

Egyre több helyen látom, hogy 1-1 figyelmetlen, veszekedős kolléga mennyi stresszt tud okozni a másiknak.

Ti tapasztalatok ilyesmit? Hogy lehet az ilyet kezelni?

Konkrét esetek, hogy ügyet intéztem, és még az előttem lévőnek a papírjait intézte az ügyintéző. Ketten dolgoztak, a másik a nyomtatónál fénymásolt, és akinél voltam udvariasan elkérte amit nyomtatott, amire a másik flegmán odabökte, hogy volt ott valami, azt hitte, hogy szemét és kidobta.

Nekem is van hasonló kollégám, csak ő azt csinálja, hogy a másikat lehúzza. Ő sokkal pontosabban, gyorsabban, tökéletesebben dolgozik mint a többiek, ráadásul még a főnök is elhiszi neki, hogy ez így van, ha valamit mondjuk 2 óra alatt csinálok meg, akkor szerintük azt fél óra alatt is meg lehetett volna csinálni.

Előttem vontak kérdőre egy szorgalmas kollégát, hogy mégis mit csinál egész nap, mert amit látnak, azt 2-3 óra alatt is meg lehet csinálni.

Főnök kiadta nekem, hogy figyeljem és jelentsem neki, hogy hogyan látom, hogy mennyit dolgozik a szerencsétlen csaj. Gondolom, hogy engem is figyel valaki, mert voltak elszólások.

Vajon minden munkahelyen van ilyen aki valamilyen módon megkeseríti mások életét?

Az én esetemben próbáltam tisztázni magam, de nem érdekelék a főnökömet a tények, meg sem nézte, hogy valójában ki dolgozott, azt hajtogatta, hogy azt nem én csináltam, hanem az a másik, én azzal a kevéssel szuttyogtam el az időmet.

Hogy lehet ezeken túllépni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook