Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vércsoport összeférhetetlenség fórum

Vércsoport összeférhetetlenség (beszélgetős fórum)


1 2
47. Rencike24 (válaszként erre: 46. - Bmwkraft)
2011. jan. 20. 08:24

Elhiszem, hogy idegesít, ha eddig mindegyik terhességed és a szülések is simán lezajlottak!

De hát most se ezekkel van a baj, hanem a sérv miatt viseled nehezebben! :(

Mit mond rá a doki? Elmúlik, vagy mi lesz?

Gondolom, örült volna, ha kislány lett volna, mivel egyedüli lány! :) De hát ez kiszámíthatatlan, meg nem is az a lényeg, hogy milyen nemű!

Gondolkodtunk már igen! De nem nagyon egyezik a véleményünk! :s Ő is magyar nevet szeretne a kicsinek, meg a családja is...Én nem! Én valami különlegeset szeretnék! :) De hát kivan tőle! Szóval úgy egyeztünk meg, ha lány lesz én adok neki nevet, ha fiú akkor Ő! :) Lány nevek közül nekem nagyon tetszik az Amira, Kiara, Lara! Ha fiú lesz akkor Botondot szeretne, legalább ez nekem is tetszik! Bár, anyum régóta szeretné, hogy Olivér legyen az unokája! :) Hát majd eldől...

46. bmwkraft (válaszként erre: 45. - Rencike24)
2011. jan. 19. 19:42

Igazából a sérvem is fáj meg alul a hasam szúr meg fáj. És ez azért idegesít mert az előző háromnál meg sem éreztem sem a terhességet sem pedig a szüléseket pedig a lányomat farosan és simán szültem meg ,a középső fiam pedig 4kg 20deka volt, a kisebbik már nem volt nagy ő 3kg 80deka lett.

A lányom nem nagyon örül, hogy megint fiú lesz:) Igen a férjemnek van egy pár ötlete pl: Mór , igazából régi magyar neveket néztünk. A Jeleket meg a férjem találta az utónévkönyvben és nagyon tetszett neki. Magyar név, Árpád fejedelem egyik fiát hívták így.

Te milyen névben gondolkodsz vagy ezen még nem méláztál el? És ti mennyit szeretnél:)))

45. Rencike24 (válaszként erre: 38. - Bmwkraft)
2011. jan. 19. 08:26

A sérv miatt fáj a hasad?

Komolyan kisfiú megint? :) Neven gondolkodtatok már?

Igen, általában olyankor sikerül, mikor nem folyamatosan ezen kattog az ember agya! :)

Jajj, Te szegény! :( Csak elmúlnak a fájdalmak! Nem mondta a doki, hogy miért lehetnek most, ha eddig nem volt semmi gond egyiknél sem?

Honnan kapta a kisfiad a nevét(Jelek)? Különleges név!

44. bmwkraft (válaszként erre: 42. - Jozsi.38)
2011. jan. 18. 18:40
Bocsi, nem írtad, hogy kinek a hsz-re reagálsz én meg nem mentem vissza annyira a reagálással és azt hittem a mi beszélgetésünknek szól Még egyszer bocs.
43. kkrisztina76 (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2011. jan. 18. 18:14
Nagyon jól írtad a sárgaság okát. Nem a vércsoport okozza, hanem a vörösvértestek szétesése. Minden baba átesik ezen. Van aki gyorsabban, van aki lassabban. A sárgaságot nézik is egy kis szúrással minden babánál mielőtt hazaengedik a kórházból. A kicsi sarkukat szúrják meg.
2011. jan. 18. 18:09
10-11-es hozzászólás:)
41. bmwkraft (válaszként erre: 39. - Jozsi.38)
2011. jan. 18. 18:00
Most nézem mi nem is beszéltünk az újszülött kori sárgaságról . Te hol láttad ezt?
40. bmwkraft (válaszként erre: 39. - Jozsi.38)
2011. jan. 18. 17:50

Egyébként Szia!


Ha észre vetted akkor láttad, hogy azt írtam a vér cserét nem értem miért mondták neki mert az én gyerekeimnek sem kellett lecserélni a vérét "csak"úgymond vért kaptak szülés után és az enyémek nem voltak sárgák, nálunk ez az összeférhetetlenség miatt volt.

2011. jan. 18. 17:20
NE KEVERJÉTEK ÖSSZE AZ ÚJSZÜLÖTTKORI SÁRGASÁGOT ÉSAZ RH NEGATÍV KÉRDÉST! ez két külön kategória, onnan tudom hogy két gyereket szültem a vércsoportom B Rh negatív, mindkét gyerek pozitív és most vagyok terhes a harmadikkal. nem sárgult be egyik se a kettő közül, eddig mindkétszer kaptam szülés után antiD-t és globulint. a sárgaság oka az, hogy magas lesz az újszülöttek billirubin szintje a máj nem bont le valamit már pontosan nem emlékszem hogy mit, és végső esetben ezért cserélik le a vért a babánál ha a kékfényezés nem használ
38. bmwkraft (válaszként erre: 37. - Rencike24)
2011. jan. 18. 16:58

Köszike:)

Elméletileg betöltöttem a 16-dik hetet de ma voltam UH-n mert nagyon sokat fáj a hasam és a mérések alapján egy héttel nagyobb:))

Ja és rákérdeztem és kiderült, hogy fiú lesz úgy hogy egy lány és három fiú lesz az állás köztük.

Egyébként ha nem védekezel és akkor költözöl vagy lakást veszel vagy bármi akkor tuti, hogy jön a baba, ha viszont azt mondod, hogy most akkor semmi, tapasztalat:))

Ha a férjed pozitív akkor lesz a kicsinél vércsoport összeférhetetlenség, DE az első gyermeknél semmit nem okoz kapsz Anti D-t és a másodiknál is max csak vért kap szülés után. Azt olvastam, hogy a harmadik gyereknél okozhat már terhesség alatt gondot mert a te szervezeted megtámadja a kicsit és akkor szoktak vércserét alkalmazni.Ja és ez csak akkor fordul elő ha a kicsi is pozitív mint az apa. Egyébként annyit tudok mondani, hogy No para mert nekem van két pozitív gyerekem és mondom, csak vért kaptak, most a 4-diket nem tudjuk, hogy pozitív vagy negatív, különben ma kaptam meg az ellenanyag szint eredményem és negatív lett tehát gond nincs egyenlőre .

Tuti, hogy az első babádnál nem lesz baj.

A terhességet pedig rosszul bírom kb:ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Nem a gyerekekkel van gond hanem ha ez lenne az első terhességem masni kötnék a méhemből az tuti és csak egy gyerekem lenne. Az első három hónapban olyan hányingerem volt mint a franc. Fáj a hasam állandóan a csípőm szét van csúszva mindig fáj. Egyiknél sem éreztem semmit egész terhesség alatt.

37. Rencike24 (válaszként erre: 36. - Bmwkraft)
2011. jan. 18. 09:39

Gratulálok! :)

Hányadik hétben vagy?

Uhh, te szegény! Mivel jár ez a sérv? Veszélyes lehet a babára nézve?

Nálunk ugyan tervben van, de olyan két éven belül, lehet lesz az három is!:( Idén veszünk lakást, utána szeretnénk egy kicsit egyenesbe jönni... :)

De egyre többször gondolok rá és szeretném már nagyon! Addig meg kiélem magam a rokonok gyerkőceivel! :)

Tegnap előszedettem anyummal a születési papírjaimat! Tévedtem, mert 0 RH negatív a vércsoportom, anyumé A RH negatív, apámé A RH pozitív! Anyu kapott kétszer is AntiD(azt hiszem) injekciót, a terhessége alatt! De továbbra sem értem, hogy miért mondták neki az orvosok, hogy vércsere lesz az én gyerkőcömnél! Na mindegy, reménykedjünk, hogy nem következik be!

Hogy bírod a terhességet?

36. bmwkraft (válaszként erre: 35. - Rencike24)
2011. jan. 17. 18:47
Hát képzeld jön. Terveztük, de vagy úgy hogy mikor a Jelek betölti a 3évet mivel az első három közt pont 3 év van. Vagy kb 4 év múlva de hát most jött össze, nem jókor mert van két hasfali sérvem, félek is miatta de soha nem vetettem volna el. Nálatok mi a helyzet baba téren?
35. Rencike24 (válaszként erre: 34. - Bmwkraft)
2011. jan. 17. 15:27

Úgy legyen! :)

Sajnos igen, hiába fizetsz ki vagyonokat az orvosra, mikor lehet, hogy ott se lesz a szülésnél, mondjuk ez még hagyján, de olyan sok orvosi műhibáról hallani az utóbbi időben!

Jön a negyedik baba? :)

34. bmwkraft (válaszként erre: 33. - Rencike24)
2011. jan. 17. 15:18
Ha pozitív vagy akkor meg pláne nincs okod izgulni mert csak a negatív anya és a pozitív apánál van ilyen összeférhetetlenségi gond. De tuti, hogy a te babádnál nem lesz gond. Az viszont igaz, hogy tényleg gáz manapság jó dokit választani, én is most ilyen gondban vagyok, hogy kit válasszak.
33. Rencike24 (válaszként erre: 32. - Bmwkraft)
2011. jan. 17. 15:08

Hát, nagyon remélem, hogy igazad lesz! Én is ezt olvastam, hogy az első gyereknél nem annyira jellemző, hanem inkább a második... terhességnél! Ezért sem értem, hogy akkor anyunak miért mondták azt, hogy majd az én gyerekemnél kell ez a vércsere és nem azt, hogy az öcsémnél állhat majd fent ennek a veszélye! Valami olyasmit mondtak neki, hogy nem egyezik se az övével se apáméval a vércsoportom! Nekem ha jól tudom 0 RH+ viszont ez is elég fura mert a karszalagomon meg A van írva! :s

Még a végén kiderül,hogy én lettem a vércserés! :)

Különben én is vérszegény vagyok! :s

Köszönöm szépen, hogy segítettél, akkor nem izgulok addig, az orvosok majd úgyis megmondják, hogyha valóban ez a veszély áll fent! Legalább is remélem, mert manapság elég sok az orvosi figyelmetlenség!

2011. jan. 17. 14:46
Ha majd terhesen elmész a nőgyógyászodhoz biztos, hogy eltudja mondani, hogy mi lesz. De ne izgulj mert az összeférhetetlenség miatt biztos nem kell a vér csere, főleg nem az első gyerkőcnél mert nekem legalább is azt mondták, hogy többedik terhességnél nagyobbodik a gond. Bár a legkisebbemnél nem volt nagyobb mint a lányomnál a gond. Mondom úgy mond "csak" vért adtak mert vérszegények lettek, bár egyik sem nőtte ki sem pedig a gyógyszerek nem használnak állandóan rossz a vérképük hiába eszik a vitamint amit kell. O pozitív vagy negatív vagy?
2011. jan. 17. 14:37

Én sem értem pontosan! :(

Neki azt mondták, hogy ha majd nekem babám lesz, akkor nála kell a vércsere! Próbáltam ennek utána olvasni, de nem nagyon értem!

30. bmwkraft (válaszként erre: 29. - Rencike24)
2011. jan. 17. 14:17

Szia!


Nekem ORh negatív a vérem a férjemé pedig A RH pozitív a lányom pozitív lett és neki vért kellett adni miután megszületett, a középső fiam negatív lett mint én neki kutya baja, a legkisebb fiam megint pozitív lett neki is kellett vért adni és mindegyik szülés után kaptam AntiD-t. Szerintem azért vért nem kell cserélni teljesen az összeférhetetlenség miatt.

2011. jan. 17. 14:10

Sziasztok!


Engem is nagyon foglalkoztat ez a kérdést! Hamarosan babát szeretnénk!

Anyumnak mondták mikor születtem, hogy majd az én babámnál vércserét kell csinálni!

Én koraszülött voltam, be is sárgultam, de nálam nem volt vércsere, viszont a babámnál kell majd! :(

0-ás a vércsoportom! Valószínű, hogy emiatt?

Miből tudták ezt már akkor megállapítani?

2009. júl. 13. 20:01

köszi lányok

nagyon sokat segítettetek

2009. júl. 13. 18:04

A sárgaság nem a vércsoport függvénye. Azért an, mert magzati létben 2x annyi a vörösvértest, mint a kinti életben kell. Mikor a manó megszületik, a felesleg elhal, és ha nem választódik ki elég gyorsan, az színezi el a bőrt - amennyire én tudom...


Az meg, hogy írtam, hogy anyukámnak a 2. babója elhalt, egyáltalán nem biztos, hogy ezért volt, mert őt sajnos akkoriban (is) elég sokat lelki-terrorizálta a család... Na, nem az övé, az apukámé... :(

26. doxikri (válaszként erre: 22. - E799f80651)
2009. júl. 13. 17:59

Figyelj, Angi! Én három gyereket szültem, ARh- a vércsoportom. A volt férjemé és a mostanié is pozitív. Tehát ezért, mindegyik terhesség alatt többször kellett ellenanyag vizsgálatra menni. Ez csak egy plusz vérvétel. Mikor a fiúk megszülettek (mindegyik pozitívos vércsoportú) kaptam egy szurit a szülés után, Anti-D a neve. Ez az ellenanyag. A babáknak nem volt bajuk. A második fiam besárgult, őt kék fény alá tették és elmúlt, hamar.Egyáltalán semmilyen hátránya nem volt belőle, szopott rendesen (9 hónapig).

Mindegyik gyerek teljesen egészséges volt!! És én is!

Szóval, ne izgulj feleslegesen, ez teljesen mindennapos dolog, az orvosok pontosan tudják és teszik a dolgukat ezzel kapcsolatban.

Nem kell ennyire görcsölni a terhességtől....csodálatos állapot és nem hiszem, hogy bármi baja lesz a babádnak!!

De beszélj az orvossal a kétségeidről, az biztos meg fog nyugtatni!!

2009. júl. 13. 16:45

Amúgy én és az anyukám is vércsoportösszeférhetetlenek voltunk, és egészségesen születtem, lassan már 29 éve... Jájj, olyan régen??? :S

Anyu 0RH-, apu asszem B+, én meg 0+ vagyok.

Amúgy csak akkor termelődik az ellenanyag, ha a manód pozitív.

Anyunak az elsőnél nem volt gond, a második bab viszont elment.

2009. júl. 13. 16:42
Bárányhimlő ellen van, de asszem csak akkor ajánlják, ha 3 hónapon belül nem akarsz tehebe esni. A bárányhiméő az első és a harmadik trimeszterben veszélyes a magzatra. De akkor nagyon sok minden más is van, ami ellen nem lehet oltást kérni...
23. ében11 (válaszként erre: 22. - E799f80651)
2009. júl. 13. 14:40
attól is függ melyik himlő, nem mindegyik veszélyes a babára.bár ha nem találkozol gyerekekkel akkor kicsi az esély hogy elkapd,meg amúgy is a többség be van oltva ritkábban fordulnak elő ezek a betegségek.talán a háziorvos meg tudja mondani mi a teendő.de pocakkal szerintem már nem adják be.
2009. júl. 13. 14:24
pl: nem voltam még himlős se mumszos, vagy nincs erre semmi.8 a gyógyszerész barátnőm azt mondja,hogy van és ő kapott is terhesség előtt, viszont megkérdeztem a dokimat és kinevetett és azt kérdezte, hogy van himlő ellen védőoltás mert ő nem tud róla
21. ében11 (válaszként erre: 15. - E799f80651)
2009. júl. 13. 14:17
milyen védőoltásra gondolsz?amúgy azért kell terhesgondozásra járni, mert elküldenek többször vérvételre,vizeletet is nézik rendszeresen így látják ha valami nem rendben zajlik és tudnak segíteni ennél többet szerintem nem lehet tenni.
20. ében11 (válaszként erre: 18. - E799f80651)
2009. júl. 13. 14:15

ezen én is elgondolkoztam annó...mert nem biztos az első baba az első terhesség, hiszen elvetélhetettem esetleg korábban úgy hogy észre se veszem.

a nődokid biztos tudja a választ.nekem a vérvételkor is mindenre válaszoltak, beszélgettem azzal aki levette a vért és elmagyárázta de nem emlékszem már mindenre amit mondott.

19. Nikó81 (válaszként erre: 18. - E799f80651)
2009. júl. 13. 14:03

HÁt ez nem tudom...de a nődoki egy vérvétellel ezt meg tudja állapítani.

Mert amúgy az Anti D szuri után 3 hónap múlv amenni kell egy ellenanyag szint ellenőrzésre...

2009. júl. 13. 13:58

az lehetséges, hogy nem vettem észre hogy terhes vagyok (mert volt egyszer hogy 50 napra jött meg)

és azóta sem esem teherbe,lehet hogy akkor termelődött ellenanyag és ha sikerül is teherbeesni azonnal elhal?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook