Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orvosi ügyelet fórum

Orvosi ügyelet (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
25. Lina79 (válaszként erre: 4. - Fe20557d00)
2007. dec. 29. 20:47
Nem hiszem, hogy érdemes lenne utána járnom, mert az egészségügyisek nagyon ügyesen egymás mellé tudnak állni. Én pedig egyedül lennék.
24. spinneli (válaszként erre: 15. - Fe20557d00)
2007. dec. 29. 20:45
picit demagógnak tetszik ma lenni:)
23. Lina79
2007. dec. 29. 20:43

Én is tisztában vagyok azzal, hogy ilyenkor ezren vannak az ügyeleten, de azért mondhatta volna azt is, hogy meglátjuk mi lesz délután,és mondjuk hívjam vissza később, hogy kevesebben vannak-e, stb..

Különben pedig éppen tavaly karácsonykor is ugyanez volt, csak akkor szenteste. Akkor is azt mondták, hogy sokan vannak. Akkor bevittem a kislányt, (megjegyzem, senki nem volt a rendelőbe) azt mondta az orvos, hogy picit piros a torka, írt valami gagyi gyógyszert, másnapra még magasabb lett a láza.Két nap múlva ugyancsak a háziovost kellett kihívni, aki írt normális gyógyszert,(azt mondta, nagyon csúnyán be vannak gyulladva a mandulái.) másnap ugrált az ágyon a lányom.

22. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 21. - Fe20557d00)
2007. dec. 29. 10:12
Örülök hogy rendeződött a helyzet.aránylag gyorsan..igen ez a másik véglet!!! ÉS milyen jó hogy ilyen is van....mindenkinek van saját tapasztalata ..kinek jó..és sajnos van akinek nagyon nem jó!
21. fe20557d00 (válaszként erre: 20. - 3c2c8696c4)
2007. dec. 29. 10:09

Annyival könnyebb a helyzetem ,hogy nem egész nap vagyok az otthonokba,de minden otthonba eljutok csecsemőotthon,lakásotthon,fogyatékos otthon...stb.Találkozom minden gyermekkel aki bejut a rendszerbe!:-(

No de nem az a téma!

Igen nagyon nehéz mindenhol....és sajnos csak romlik a helyzet az helyett hogy javulna...

Múltkor én is kihívtam az ügyeletet mert nem állt el az orrvérzése a kislányomnak....nagyon megíjedtem színte sírva hívtam fel őket és még azt is elmondta a hölgy hogy a doktornő éppen ikerbabáknál van,de utánna igéri küldi hozzám nyugodjak meg...szóval pozitív volt a tapasztalatom:-) És a dokinő nagyon nagyon kedves és aranyos volt velünk itt volt több mint fél órát megvárta míg láthatóan megnyugszom:-DD

20. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 19. - Fe20557d00)
2007. dec. 29. 10:02

Semmi gond, nem vettem magamra.

Na akkor neked sem lehet könnyű,én csak kicsit láttam bele egy ilyen otthon életébe...(gyakszin voltam)Tényleg nem könnyű,minden tiszteletem a Tied!!!!Én azzal szoktam lezárni a "soha" tipusú embereket magamban...hogy szerencsére nem egyformák az emberek...a "kedves"emberek visznek tovább a munkámban hogy minél jobban eltudjam látni a feladatomat!A nagybetűvel szedett véleményeddel is egyetértek.....SAJNOS!

19. fe20557d00 (válaszként erre: 17. - 3c2c8696c4)
2007. dec. 29. 09:56

"Azért a ritka esetekér nemhiszem hogy munkahelyet kéne változtatnom"


A munkahelyváltoztatást miért vetted magadra?! Nem neked szántam....azoknak akik utálják a munkájukat és tökük ki van vele!


Én is nehéz szakmába dolgozom,gyerekekkel,ráadásul árva magára hagyott magatartászavaros illetve fogyatékos gyerekek! Semmivel sem könnyebb.

Én egyáltalán nem csodálkozom,hogy az emberek ilyen körülmények között türelmetlenek....,de akárhogy is van,szerintem vannak olyan emberi tulajdonságok amik átsegítnek...és nem ordítom le az anyukát a telefonban...hanem szépen közlöm vele.Miért tud az egyik kedves lenni....a másik pedig soha!!Na ezek az egyéni különbségek és személyiség vonások UGYANAVVAL A FIZETÉSSEL ÉS KÖRÜLMÉNYEKKEL.Sokan nem oda valók...és ez nagyon kijön....

18. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 16. - Hetessycintia)
2007. dec. 29. 09:53
Ígen így is fel lehet fogni a dolgot,és valahol ez a helyes. Senki sem azért megy az orvoshoz mert jobb dolga nincs..csakhát....ha valaki beteg még nehezebben viseli a megrázkodtatásokat.Nagyon jól tudom.
17. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 15. - Fe20557d00)
2007. dec. 29. 09:49

Ez mind igaz amit írsz...de sajna mindig azokon töltjük ki a mérgünket(emberi tulajdonság ez is)akik melettünk vannak....(bocsánat érte)vagy éppen az utunkba kerülnek

Én szeretem a munkám,ágy melett dolgozom,de sajnos néha, de nállam is elszakad az a bizonyos drótkötél.

Azért a ritka esetekér nemhiszem hogy munkahelyet kéne változtatnom.

Azért mert: és értem ezt minden munkaterületen több ember munkályát végezzük el, túlórákkal, állandó rohanás mellett, vagy melóhelyre ,haza, másodállásra, boltba,gyerekért..stb...

Ráadásul sokszor még ott az a bizonytalanság is hogy meddig lesz még állásom.....teljesen felőrli az ember idegeit....ÉS CSODÁLKOZUNK HOGY IDEGESEK,TÜRELMETLENEK VAGYUNK EGYMÁSSAL!

Na jóleltértem az eredeti témától....

Sehogy sem jó ez a helyzet...nagyon nagy változásokra lenne szügség ez igaz..de nem így és nem ilyen módon!!!

DE a lényeg az: aki beteg annak mielőbbi gyógyulást kívánok, aki nem beteg az pedig ne is legyen az!!!!!!!

2007. dec. 29. 09:36
Hát nem tudom,nekünk a gyerekorvos otthagy csapot-papot,még ha 15-en vannak is a rendelőben,és kimegy a beteg kisgyerekekhez.A multkor is pont betegnél volt és több mint 30-percet kelett rá várni,de nem voltam mérges,mert beletudom képzelni magam egy beteg kisgyerek anyukájába.Én is szorultam már rá hogy kihívjam az ügyeletet.Akkor kalicis volt a lányom,hányt ment a hasa stb.,és nem volt bent a helyén az ügyeletes doki,mert betegnél volt,és felvették az adatainkat,és rácsörögtek a mobiljára,hogyha végzett azzal,akinél kint van,akkor jöjjön hozzánk.
2007. dec. 29. 09:15
Hát igen kakiban van az egészségügy,sok a beteg az ügyeleten karácsonykor,százszor el kell mondani,hogy nem megy ki a doki...stb..stb!A felgyülemlett feszültséget pedig kitöltik azon akin lehet(betegen),hogy még jobb legyen a kép.Az helyett hogy ha ennyire utálja már az egészet.....keresne más munkát,vagy máshol töltené ki a feszültségeit.Mindenkinek nehéz valami miatt a munkája,mindenki feszült ezért azért....nem hinném hogy ez felmenti,max megértjük..mi kivül állók....,de ha adott esetben mi állunk ott,és ilyen kedvesek velünk... nem biztos hogy ezek eszünkbe jutnak.
2007. dec. 29. 08:45

Sajnos az eü.nagyon rossz helyzetben van!Ezt a saját bőrömön mindennap tapasztalom,ott dolgozom!Nem akarom védeni a telefonos nőt...de gondoljuk végig egy kicsit...megjegyzem a fiamat szintén 39.2c fokos lázzal vittem 23-án vasárnap a közeli településre ügyeletre.szóval...mindenkinek a saját gyermeke a legfontosabb....ez a természetes..de ha mindenki kihívja az ügyeletet házhoz,egy nap mennyi beteget tud ellátni egy orvos??????Keveset!Nagyon keveset!!! Pedig még "állítólag" nincs is járvány!!!!Tehát legésszerűbb ha megoldható ha mi megyünk az orvoshoz.Természetesen ezt sokkal humánusabban is közölhette volna a hölgy....de....lehet hogy most sokak idegeit borzolom,szóval az a nő a telefon végén vajon hányszor mondja el egy feszített rendelési idő alatt azt hogy nemtudnak házhoz menni mert........

Karácsonykor is dolgozik,(dolgoznak )pedig biztosan szivesebben lenne otthon a szereteivel!

Ne vessetek rám követ, de én csak a mindkét oldali tapasztalataimat írtam le, úgy mint 3x-os anyuka és eü-s dolgozó!

2007. dec. 29. 08:20
Az én lányom tavaly Karácsonykor lett beteg,15hós volt akkor.Bevittem az ügyeletre,kérdezte az orvos:Mit mond,hol fáj?mondtam neki,ő még semmit nem mond!"Ja!Akkor megvizsgálom!"Vizsgálat után közölte,adjak neki calciumot és köptetőt és másnap menjek a háziorvoshoz.Akkor megfogadtam,csak akkor viszem ha minden kötél szakad.
12. LoLiNa
2007. dec. 29. 05:55

elég durván lekezeltek titeket, mit ne mondjak... azért mehetett volna ez finomabban is..

biztos sok a betegük, rengeteg sürgős esettel, érthető, hogy aki nem ágyhozkötött, az menjen be maga, de könyörgöm, egy kis emberség legyen már bennük is...

mondjuk lehet rajtatok csattant az ostor (karácsony alatti termés) , mert mindenki inkább kihivja őket, minthogy fogja magát és menjen..

11. fe20557d00 (válaszként erre: 10. - Spinneli)
2007. dec. 28. 22:03
Az tuti így van...bár egy olyan helyzetben amikor a saját gyermekemről esik szó...hát tuti én is kiakadnék...
10. spinneli (válaszként erre: 9. - Fe20557d00)
2007. dec. 28. 21:59

persze, erre mondtam, hogy nem mentség, csak gondoljunk bele egy szösszenetnyit a magyar eü állapotokba.

és rögtön más kicsit a fekvés.

ok-okozat.

9. fe20557d00 (válaszként erre: 8. - Spinneli)
2007. dec. 28. 21:57
Szerintem is biztos sokan voltak,de ezt emberhez méltón is lehet gondolom közölni!
2007. dec. 28. 21:43
az a szar, hogy azt is el lehet képzelni, hogy mi lehetett az ügyeleten.természetesen nem mentség viszont erősen rendszerhiba.
7. fe20557d00 (válaszként erre: 6. - Fe20557d00)
2007. dec. 28. 21:38
Ja bocs Mongi nem neked szántam!:-)
6. fe20557d00 (válaszként erre: 5. - Mongi)
2007. dec. 28. 21:38
Akkor én tuti nem hagynám annyiba mert eleve neki nincs joga megítélni a kislányod állapotát illetve így lerázni!
2007. dec. 28. 21:32
Igen,mindent rögzítenek.
4. fe20557d00 (válaszként erre: 1. - Lina79)
2007. dec. 28. 20:50
Nincsenek rögzítve eme beszélgetések?Én úgy tudom igen menj be kérdezd meg.És ha igen én tuti az illetékesnek panasszal eljutatnám.
3. Lina79 (válaszként erre: 2. - Hetessycintia)
2007. dec. 28. 20:41
Én próbáltam nem olyan lenni, mint ő.
2007. dec. 28. 19:19
Hát tudod,el kellett volna küldened a pi.....-ba.
2007. dec. 28. 19:00

Olyan felháborító eset történt velem Karácsony másnapján, hogy muszáj kiírnom magamból.

Szenteste hat éves kislányom belázasodott.Másnapra magasabb lett a láza, felment egészen 39,5 fokig, még a gyógyszer sem vitte leki, így langyos ülőfürdőbe kellett dugnom az éjszaka közepén. Egész éjjel mellette ültem, és a lázát figyeltem. KARÁCSONY MÁSNAPJÁN IS REGGEL 38 fokos lázzal ébredt. Úgy gondoltam, hogy felhívom a z ügyeletet reggel, és majd délutánra kiérnek, írnak valami antibiotikumot a kislánynak. A telefonvonal másik végén a hölgy elkérdezgette, hogy mit adtam neki, mekkora a láza, stb. Én válaszolgattam, majd kinyögte, hogy akkor vigyük be a kislányt. Megkérdeztem, nem lehetne-e, hogy kijöjjenek. Erre Ő:-Nem képzeli, hogy a maga gyerekéhez kimegy az ügyeletes kocsi? Tudja mi van itt? Jöjjön be, és várja ki a sorát! Köpni- nyelni nem tudtam. Megköszöntem ,és lecsaptam a telefot. A sírógörcs keringetett. Később felhívtam a körzeti gyermekorvost, akihez járunk, es megkértem, hogy jöjjön ki. Hála Istennek kijött, és ellátta a kislányomat.

Érdekelne, hogy esetleg más is járt e így valaha?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook