Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orvosi ügyelet fórum

Orvosi ügyelet (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
55. gerna (válaszként erre: 54. - Virgilius)
2008. jan. 14. 19:21
Mondjuk, állatorvos esetében itt is így van ;-)
54. virgilius (válaszként erre: 52. - 1a50c86bb0)
2008. jan. 14. 19:19
Dehogyis, ez egyáltalán nem így van.
53. gerna (válaszként erre: 52. - 1a50c86bb0)
2008. jan. 14. 18:59
Például nálunk, központi ügyelet van hétköznap 18-tól 06-ig és ünnepnapokon, tehát: a központi ügyelet hívható.
52. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 42. - Virgilius)
2008. jan. 14. 18:52

Mindig van orvos, amelyik ugyeletben van es elerheto. Rendszerint az orvosi rendelokben ki van irva, hogy melyik orvos ugyeletes es hivhato.

Sehol sem szukseges, hogy egy gyerek 3 napig ne kapjon ellatast, csak van, amikor a szulo is futyul ra, aztan az utolso pillanatban eszbe kap, hogy a fele sem jatek.

51. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 49. - Lina79)
2008. jan. 14. 18:46
Nalunk sosem volt gond, hogy az orvos barmikor kijojjon, a tesom eleg beteges gyerek volt, gyakran jart nalunk a gyerekorvos. Mellesleg ha egy gyerek lazas, nem varnak vele napokig, beviszik az ugyeletre vagy elviszik a dokihoz. Persze azt is megertem, hogy a legegyszerubb, ha kiugrasztod a mentoket, neked legalabbis.
2008. jan. 14. 18:33
Csak egy kérdés miért kell megvárni míg olyan rosszul leszel éjjel,hogy ügyeletet kell hívni hacsak nem valami akut történésed van? A többség ugyanis már reggel is lázas már reggel is rosszul van előjelek mindíg vannak.
49. Lina79 (válaszként erre: 40. - 1a50c86bb0)
2008. jan. 14. 15:20
A gyermekorvosnak ünnepnapon, és munkaszüneti napokon nem kell kimennie, ezért találták ki a z ügyeletet!Neeem?!
48. Lina79 (válaszként erre: 39. - Dee)
2008. jan. 14. 15:18
Mert december 23-án este lázasodott be, és karácsony másnapján volt az említett eset.Ilyenkor mifelénk nincs rendelés.
47. gerna (válaszként erre: 43. - LoLiNa)
2008. jan. 14. 10:45
Na azt megnézném, hogy viszel te kórházba valakit, aki mondjuk nem akar... attól még lehet baja. Egy szülő ilyen helyzetben bizony telefonálgat hajnalban is, csak hogy orvos lássa a gyerekét.
46. 0260f21e84 (válaszként erre: 45. - Virgilius)
2008. jan. 14. 10:28
Szerintem ez is normalis.
45. virgilius (válaszként erre: 44. - LoLiNa)
2008. jan. 14. 10:10
Nos, nekem pl nincs meg a gyerekorvosunk privát száma, így ünnepek idején vagy hétvégén nem tudom hívni őt. És ez egyáltalán nem ritka dolog.
44. LoLiNa
2008. jan. 14. 05:33
nagyon ritka a gyermekorvos,aki nem megy ki bármikor! őszintén szőlva én még nem is láttam olyat.. pedig laktunk nem egy kerületben és Pesten kívül is. 2 kistesóm miatt gyakran jött, öcsém lázgörcsös volt sokszor..
43. LoLiNa (válaszként erre: 36. - Gerna)
2008. jan. 14. 05:31
azt korházba kell akkor vinni! de tudod, akinek annyi esze van, azt ne vegyék már előre mindenki elött..
42. virgilius (válaszként erre: 40. - 1a50c86bb0)
2008. jan. 14. 01:16
Ünnepnapon nem lehet elérni a sima körzeti orvost vagy gyerekorvost, olyankor ügyeletre kell menni, ha nagyobb gond van. Csak ha a doki megadja a privát elérhetőségét, akkor tudja az ember direktben őt felhívni, és akkor az ő jóindulatán múlik, hogy kimegy karácsonykor vagy sem. De semmi esetre sem kötelessége.
2008. jan. 14. 00:31
Miert jobb az ugyelet, mint egy korzeti/gyermekorvos???
40. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 1. - Lina79)
2008. jan. 14. 00:27
Nem lett volna egyszerubb mindjart a gyermekorvost hivni? Tudtommal ok kimennek hivasra.
39. dee (válaszként erre: 35. - Lina79)
2008. jan. 14. 00:22
Bocs,de 3 nap alatt miért nem kerestétek fel a gyermekorvost??????Miért az ügyelet írjon antibiotikumot??????
38. dee (válaszként erre: 32. - Vordemon)
2008. jan. 14. 00:20

Nagy igazságot írtál!

Sajnos rossz beidegződés az embereknél az ügyelet és a mentő kihívása.Az ügyeletes patikába járás is divat.Nincs idő nappal nyitva tartás alatt bevásárolni.Mi is megkaptuk már sokszor,hogy "ez a dolga!"

Hát nem!!!

Azt hittem a vizitdíj és az ügyeleti díj leszoktatja az indokolatlan hívásokat és csengetéseket,de NEM.:(

37. 0260f21e84 (válaszként erre: 28. - 3c2c8696c4)
2008. jan. 13. 23:04
Igaz, biztos megerolteto igy dolgozni. (Nem kene altalanositanom, csak ez megkonnyiti az eletet)Nekem az a tapasztalatom, hogy inkabb azok az emberek viselkednek "nemnormalis" modon, akik a rangletra aljan vannak. Persze, tisztelet a Kivetelnek
36. gerna (válaszként erre: 33. - Vordemon)
2008. jan. 13. 20:24

Ezt most mondod, de ha az a lány mondjuk súlyos diszkó-mérgezett lett volna (speed), akkor ő lett volna életveszélyben. Nyilván erre gondolt a szülő is, ők nincsenek annyira képben. Nem részletezte, mert csak gyanúja volt :(


Ha a gyerek másképp jön haza, mint ahogy elment, sokan félnek ilyesmitől.

35. Lina79 (válaszként erre: 33. - Vordemon)
2008. jan. 13. 20:17

Ezt mind tiszteletben tartom, amit te leírtál, és tudom, hogy nem leányálom az egészségügyben dolgozni.

DE: az én lányom 6 éves, és már harmadik napja egyhuzamban lázas volt, tudtam, hogy a torka van begyulladva, ezért nem megy le a láza.Még elég nagy adag(Egy egész rubophen tabletta)lázcsillapító, és az általad említett ülőfürdő hatására sem.És én az ügyelettől nem lázcsillapítást kértem volna, hanem valami antibiotikumot, hogy a gyulladás lemenjen.Amit ugye csak receptre lehet kapni, ehhez pedig orvos kell!

Hála Istennek olyan háziorvosunk van, aki tényleg törődik a betegekkel, és a saját szemével győződik meg a betege állapotáról, nem pedig a telefonvonal végén az asszisztensével adat jó tanácsokat.

Az éremnek két oldala van.

34. fe20557d00 (válaszként erre: 32. - Vordemon)
2008. jan. 13. 19:10

Nagyon köszönjük,hogy leírtad nekünk ezt! Evvel kapcsolatosan két kérdésem volna! Először gyermekeknél szerintem a magas lázat komolyan kell venni,főleg ha csillapítással is nehez oldható,mert a lázgörcsöt szerintem semmiképp sem jó dolog átélni.Egy magas láz mögött akár lehet egy belgyógyászati próbléma is...?! Vagy tévedek?(persze ha fájlalja a hasát)Nem minden családban van autó és nem hinném hogy egy 40 fokos lázzal cipelné kéne a gyermeket....buszon..stb.(És amint tudjuk az ügyelet azért ügyelet mert olyan időpontokban van amikor már a tömegközlekedés sem olyan egyszerűen megoldható este,hétvége)

A második eset amit leírtál.....én egy ilyen helyzetben nem az ügyeletet hívnám,hanem a mentőket!! Nekem is volt olyan eset amikor hívtam az ügyeletet és azt javasolták,hogy a mentőket hívjam ki!

2008. jan. 13. 17:46

Sziasztok!

Sokat gondolkoztam azon,hogy írjak e ide vagy ne.Nehezen vettem rá magam,de úgy gondolom muszály!

Én ápoló nő vagyok,több helyen dolgozom ügyeleten.

Nagyon sok tévedés van az ügyeleti munkával kapcsolatban. AKUT belgyógyászati feladatokat kéne ellátni az ügyeleten,és nem hogy "három napja fáj a torkom" és,hogy LÁZAS vagyok!

A láz csillapítás nem ügyeleti feladat.Rengeteg recept nélkül kapható tbl.át lehet kapni,de ha temészetes úton szeretnénk a problémától megszabadulni,lehet alkalmazni a hűtő-fűrdőt és a priznicet is! ha az előírás szerint alkalmazzuk lejjebb kell,hogy menjen a láz!

Egy a lényeg ami megint otthoni feledat az a folyadék pótlás biztosítása,amennyiben ez nem lehetséges és fenn áll a kiszáradás veszélye akkor jön szóba az orvosi segítség!

Egy lázas beteg többet kell,hogy igyon,mint máskor!!

Engedjétek hagy írjak le egy példát:

-hajnalban aggódó édesanya telefonál:"lázas a lánya,most jött haza egy buliból.Lázcsillapítót nem adott neki,hűtő-fűrdőt a fiatal hölgy nem hajlandó alkalmazni,és minden féle képpen menjen ki az ügyelet"!Próbáltam tanácsott adni,hiába,egyfolytában csak azt hallottam,hogy fel leszek jelentve,hisz nekünk az a munkák,hogy minden hívásra repüljünk!

Kiment az ügyelet!

Kb.tíz perc múlva jött egy hívás,hogy két gyermekes kb 50éves család apa össze esett,nem mozdul! Ügyeleti kocsit azonnal nem tudtam küldeni,hisz lázas esetnél volt Ugye,mentő sem tudott aznnal kocsit küldeni.Amilyen gyorsan csak tudott rohant az ügyelet az új címre,ahol egy súlyos agyi történéses fiatal embert talált.Megtörtént az ellátás,de lehet,hogy picit későn,mert ha hamarabb jön az orvosi segítség,valószínű,hogy károsodás nélkül ussza meg a betegséget,most a beteg nehezen tud beszélni,most tanul újra!

Ja és a fiatal lány nem igényelt orvosi ellátást,hisz minden volt otthon amire szügség lett volna!,..csak.. egy családapa és két kiskorú gyermekének élete lett megnyomorítva!!!!!!!!!!

Remélem ez az esett kicsit elgondolkodtató!

Köszönöm,hogy le írhattam..

Lili

2008. jan. 13. 17:46

Sziasztok!

Sokat gondolkoztam azon,hogy írjak e ide vagy ne.Nehezen vettem rá magam,de úgy gondolom muszály!

Én ápoló nő vagyok,több helyen dolgozom ügyeleten.

Nagyon sok tévedés van az ügyeleti munkával kapcsolatban. AKUT belgyógyászati feladatokat kéne ellátni az ügyeleten,és nem hogy "három napja fáj a torkom" és,hogy LÁZAS vagyok!

A láz csillapítás nem ügyeleti feladat.Rengeteg recept nélkül kapható tbl.át lehet kapni,de ha temészetes úton szeretnénk a problémától megszabadulni,lehet alkalmazni a hűtő-fűrdőt és a priznicet is! ha az előírás szerint alkalmazzuk lejjebb kell,hogy menjen a láz!

Egy a lényeg ami megint otthoni feledat az a folyadék pótlás biztosítása,amennyiben ez nem lehetséges és fenn áll a kiszáradás veszélye akkor jön szóba az orvosi segítség!

Egy lázas beteg többet kell,hogy igyon,mint máskor!!

Engedjétek hagy írjak le egy példát:

-hajnalban aggódó édesanya telefonál:"lázas a lánya,most jött haza egy buliból.Lázcsillapítót nem adott neki,hűtő-fűrdőt a fiatal hölgy nem hajlandó alkalmazni,és minden féle képpen menjen ki az ügyelet"!Próbáltam tanácsott adni,hiába,egyfolytában csak azt hallottam,hogy fel leszek jelentve,hisz nekünk az a munkák,hogy minden hívásra repüljünk!

Kiment az ügyelet!

Kb.tíz perc múlva jött egy hívás,hogy két gyermekes kb 50éves család apa össze esett,nem mozdul! Ügyeleti kocsit azonnal nem tudtam küldeni,hisz lázas esetnél volt Ugye,mentő sem tudott aznnal kocsit küldeni.Amilyen gyorsan csak tudott rohant az ügyelet az új címre,ahol egy súlyos agyi történéses fiatal embert talált.Megtörtént az ellátás,de lehet,hogy picit későn,mert ha hamarabb jön az orvosi segítség,valószínű,hogy károsodás nélkül ussza meg a betegséget,most a beteg nehezen tud beszélni,most tanul újra!

Ja és a fiatal lány nem igényelt orvosi ellátást,hisz minden volt otthon amire szügség lett volna!,..csak.. egy családapa és két kiskorú gyermekének élete lett megnyomorítva!!!!!!!!!!

Remélem ez az esett kicsit elgondolkodtató!

Köszönöm,hogy le írhattam..

Lili

31. Lina79 (válaszként erre: 26. - 3c2c8696c4)
2008. jan. 1. 19:10
Én semmi ilyesmit nem állítottam! Ha egyformának tartanám őket, akkor biztos a végére járnék az ügynek. És itt az ellenpélda: a háziorvos kijött karácsonykor, pedig nem kötelező neki!
30. fe20557d00 (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2007. dec. 30. 18:06
Igen egy picit...direkt!:-)
29. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 28. - 3c2c8696c4)
2007. dec. 30. 08:51
kézit=kezét
28. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 27. - 0260f21e84)
2007. dec. 30. 08:49

Igen sajnos ilyenek is vannak köztünk......de nem mi akarjuk azt hogy egy nővér dolgozzon egy műszakban akire húsz beteg jut és jobbik esetben csak fele az aki ágyban fekvő!Minden műszakban legalább két nővérnek kellene lenni.Éjjel 11 órás műszakban is egy magam vagyok és van a másik is mert már most sincs aki dolgozzon!Éjjel nemegyszer kettőkor fogok hozzá fürdetni a betegeket hogy reggel hatra végezzek a munkámmal.És még soralhatnám az egyéb bajokat ami tényleg sokszor "bolondokházához" hasonlít!!!!

DE MINDEZEK ELLENÉRE EGY NŐVÉRT SEM JOGOSÍT FEL ARRA HOGY DURVÁN,AGRESSZÍVEN LÉPJENEK FEL A BETEGEKKEL SZEMBEN! A beteg nemtehet arról hogy ő beteg lett,ő csak megszeretne gyógyulni,és minden joga megvan ahhoz hogy ezt a lehető legjobb környezetben és maximális ápolás melett tegye!

Arról viszont nem mi tehetünk hogy ez sokszor nem valósulhat meg!

Nagyon szivesen karon fognám a Ágika kisasszonyt mondjuk hétfőn reggel 6 órakor és csak vasárnap éjjel 24 órakor engedném el a kézit és csinálja végig azt amit mi.Nem egy kifényesített kórtermet mutatnék neki hanem a rideg mindennapi valóságot.....és lehet hogy egyből nem az lenne a legfontosabb hogy széfet tetessen minden ágyhoz!!!!(már amelyiket nem szüntette meg)

27. 0260f21e84 (válaszként erre: 19. - Fe20557d00)
2007. dec. 29. 21:31
Teljesen igazad van, annyira nem odavalok sokan! Az orvosokkal nekem eddig csak pozitiv tapasztalatom van, figyelmesek, segitokeszek, mosolygosak es humorosak is voltak. Apolonok kevesbe, hozamvagta egy legutobb, hogy en se mosolyognek, ha bolondokhazaban dolgoznek...Erre inkabb nem is irok semmit :(
26. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 25. - Lina79)
2007. dec. 29. 20:54

Sajnálom hogy így látod.......egy eset miatt nem lehet mindenkire ugyan azt a skatulyát ráhúzni!!!

Ezekszerint minden eü-s kétszínű és agresszív?????

Kétlem!Ők is emberek ők is kimerülhetnek...és sajnos a betegek is tudnak nagyon "csúnyán" viselkedni.Minden éremnek két oldala van!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook