Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrvérzés mögött állhat valami komolyabb baj? fórum

Orrvérzés mögött állhat valami komolyabb baj? (tudásbázis kérdés)


2020. febr. 26. 17:43
Ja és nyilván én is érzem, hogy teljesen ki van száradva... :/
12. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Asgardi)
2020. febr. 26. 17:09
Igen. Magától. Kegyetlen volt. :(
11. asgardi (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2020. febr. 26. 16:55
Azt hiszem, hasonló van velem is. Vettem a gyógyszertárban orrnyálkahártya regeneráló orrsprayt, meg rutascorbint. Azt mondta a patikutas, hogy egy héten belül sokkal jobb lesz. Neked magától elmúlt?
10. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Asgardi)
2020. febr. 26. 16:35
Nagyon, és többször is előjött naponta. Lehajoltam, vagy csak ha ültem akkor is elöntötte. Pedig nem vagyok orrvêrzős. Azóta sem vérzett!
9. asgardi (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2020. febr. 26. 09:09
Mennyire vérzett? Mert melóba menet az én orrom is elöntötte a vér, és sose volt még ilyen. Szeretnék ebben reménykedni én is.
8. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 11. 09:04

Fül-orr-gégészt is javasolt felkeresni. Fiamnak egy időben többször vérzett az orra. Kiderült, hogy az egyik belső ér nagyon vékony, azt pattant mindig meg. Kiégették, azóta semmi gond vele.

Persze okozhatja vérnyomás is - ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy akkor méritek meg, amikor vérzik az orra.

Okozhatja allergia, orrsövény ferdülés is.

Ezeket viszonylag könnyű kizárni/igazolni.

7. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 11. 08:34
Igen, a vérnyomás. De a vérnyomásnak is vannak szövődményei, úgy hogy egy kicsit ijessz rá, hogy elmenjen az orvoshoz. Van akinek egy tüsszentéstől is vérezhet az orra, mert gyenge az érfal. Ha ez nem az orra, hanem egy belső erősebb köhögéstől is lehet, akkor sokkal veszélyesebb. Lehet tüdő-, vagy gyomorvérzés is.
6. zsofi_876 (válaszként erre: 5. - Zsofi_876)
2020. febr. 10. 18:14
Csak mert ha kezeletlen, sokkal nagyobb baj is lehet, mint az orrvérzés.
2020. febr. 10. 18:12

Tényleg sok oka lehet.

Vérnyomástól kezdve még a leukémia is csinálhat orrvérzést.

Bár az utóbbi nem úgy, hogy fél év tünetmentes, úgyhogy amiatt ne aggódj szerintem.

Tudjátok naponta többször mérni a vérnyomását? Szed rá gyógyszert?

2020. febr. 10. 18:07
Mindenképpen orvoshoz kellene vinni. Anyukámnak is így kezdődött,sajnos komoly baj elő jele volt.
2020. febr. 10. 17:25
Nekem két hétig, naponta többször vérzett az orrom. Nem volt magas a vérnyomásom. Munkahelyi fűtés, száraz levegő okozta.
2020. febr. 10. 17:12
vérnyomása*
2020. febr. 10. 17:11

Apukámnak nyáron egy időben vérzett az orra, gyanítom a jóval magasabb véenyomása miatt, mint a megszokott volt, de nagyon makacs ember és nem akart elmenni az orvoshoz, most megint elkezdett vérezni az orra, a helyzet pedig változatlan, nem akar menni kivizsgáltatni magát.

Lehet ennek a hátterében valami komolyabb baj? Vagy a magasvérnyomás lehet a kiváltó ok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook