Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrszárazságnak mi lehet az oka? fórum

Orrszárazságnak mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)


10. Nemgebe (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 21:50
Hasonló problémám volt,(orrszárazság - mivel súlyos alvási apnoe miatt CPAP lélegeztetővel alszom 13 éve). Nekem az segített, hogy kb egy éve reggel-este 1-1 spricc sterimar orrsprayt használok (elméletileg az csak egy kimosó sós oldat) és szükség esetén ha náthás vagyok még az orrspray helyett mentholos orrkenőcsöt. Ezek nálam rendbehozták az orrnyálkahártyát, pedig előtte már a kiszáradás miatt sokszor vérzett is az orrom. Ez most teljesen megszűnt. (persze nem vagyunk egyformák - ez nekem használt.) - próba szerencse, ártani nem árthat.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 32304c7a9f)
2021. márc. 21. 10:33
Köszönöm a tippeket.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Asgardi)
2021. márc. 21. 10:31

Köszönöm.

Kipróbálom, hátha jó lesz.

7. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 21. 00:58

Ha orrspray-t használsz, próbáld tisztított vízzel/ásványvízzel és tengeri/himalája sóval.


Felforralsz 1 dl vizet és elkeversz benne 1 csapott kávéskanál sót. Körülbelül ez az eredeti arány.


Amikor kihűlt, csepegtető üvegbe vagy spraybe helyezed.


Krémeknél inkább a zsírosabbakat, olajosabbakat, glicerinesebbeket használd!


A gyógyszertári vazelin szinte mindenre jó!


Házilag feltehetsz egy tál tengeri sós vizet a fűtőtestre, ez párolog és jótékonyan had a tüdőre, orr- és melléküregekre. (ősszel, télen)


Időnként meg infrázhatod magad, hogy jobban gyógyulj, tisztulj!


Igyál több folyadékot!


Tudatosan szívd be a levegőt az orrodon keresztül nyitott ablaknál, majd fújd ki! (2-3 perc)


Apró dolgok, de a leghatékonyabbak!

6. asgardi (válaszként erre: 5. - 184481d874)
2021. márc. 20. 19:39
Igen sajnos.
2021. márc. 20. 18:46
Nem véletlenül van ráírva a dobozra ,hogy egy nap hányszor lehet használni,mert tönkreteheti az orr nyálkahártyáját.
2021. márc. 20. 17:16

Na nézd csak, megtaláltam:

[link]

2021. márc. 20. 17:13
Az ok egyébként lehet a sok fűtés, száraz levegő is... Nekem tavaly attól jött ki.
2. asgardi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 20. 17:12

Biztos nem segített a túltolt orrspray, ezen most már kár bánkódni. Viszont ha náthás vagy és úgy érzed a nyálkahártyádnak nem árt egy kis támogatás, akkor esetleg ne sima sóoldatos orrsprayt, hanem panthenolt vagy dexpanthenolt tartalmazó sprayt kérj a patikustól, de ha bemész és elmondod, hogy száraz a nyálkhaártyád, fog tudni segíteni.

Nekem téli nyálkahártya szárazság és néhány orrvérzés után egy ilyen rakta rendbe az orrom, de sajnos nem emlékszem a nevére. :( Próbáltam keresni, nem jött szembe eddig...

2021. márc. 20. 16:49

Kb. 4-5 évig orrspray függő voltam, kb. 2 hónapja szoktam le róla.


Most náthás vagyok és 3 napja minden levegővételnél feszül az orrom belül.

Használok krémet az segít.


Nem lehet, hogy az orrspray miatt van most így?


Vagy csak a nátha miatt ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook