Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Örökösen szédülök, ájulásérzésem van. Kivizsgálás: minden negatív. Mit tegyek? fórum

Örökösen szédülök, ájulásérzésem van. Kivizsgálás: minden negatív. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


28. Sziszko69 (válaszként erre: 27. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 1. 19:25

Hát igen. De jó is lenne. Sokan tanácsolták ezt, de hát nem olyan egyszerü megoldani.

Bár most szívesen venném, ha azt mondanák a munkahelyemen is, hogy kapok két hét jutalomszabit, és csak pihennem szabad.

2009. dec. 1. 18:54
pihenj sokat
26. Sziszko69 (válaszként erre: 25. - Zlradics)
2009. dec. 1. 18:50

Köszönöm szépen a válaszod. Sajnos nem volt 24-órás vérnyomásmérésem.

Sajnos ezen a héten minden áldott nap rosszul voltam, ma is, méghozzá ma elég ijesztően. Nem ájultam el most sem, nincs semmilyen mozgáskoordinációs problémám, a szemem is becsuktam direkt, hogy úgy milyen, de semmi különös. De ma nagyon meg voltam ijedve. Be is mentem hazafelé a körzeti orvoshoz, de annyian voltak, hogy a rendelőbe is alig fértem be. Valóban nem tudom mit tegyek, olyan kellemetlen úgy visszamenni az orvoshoz, hogy én mondjam meg mit is csináljunk. Hogy jön az ki, hogy közlöm vele, hogy csináljunk vérnyomásmérést, vagy esetleg egyébb más vizsgálatot. Számomra ez kellemetlen, bár úgy érzem a mai nap után tényleg meg kéne tennem, nem törőde azzal, hogy mit fognak mondani. De az is lehet, hogy be kellene mennem a Honvédba, és ott keresni valami orvost. De hát ugyebár oda is a körzeti beutalója kell, hogy merre induljak.

Valószínü mégis ezt fogom tenni.

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséged, és meg fogom kérdezni ezt a vizsgálatot amit javasoltál.

Remélem végre segíteni tudnak már. Valóban a legrosszabb a bizonytalanság, amikor az ember nem tudja mi baja van. (relatív: néha az sem igazán jó, ha tudja) De remélem azért nincs baj baj. Bár enyhe hipohonder lévén már arra is gondoltam, hogy agydaganatom van, de ezt a doktornő a leleteim alapján kizárta. Jó most viccelődtem, de tényleg az ember ilyenkor már valami nagy dologra tud csak gondolni.

Ha nem baj,és nem untatlak vele, azért majd jövőhéten megínám pár sorban, hogy mire jutottam.


Köszönöm még egyszer

25. zlradics (válaszként erre: 24. - Sziszko69)
2009. dec. 1. 11:08

A háziorvosod, mint leírtad már mindent megtett amit meg lehet.

Egy kérdésem azért van. Volt-e 24 órás vérnyomásmérésed? Ha igen mi lett az eredménye.


A vizsgálat amit emítettem az élő vércsepp analízis.

Ezt a vizsgálatot perifériás vérből, speciális mikroszkóppal végzik a kollégák. A vérkenet nincs megfestve ezért sokkal több minden látszik, mint egy hagyományos vizsgálatkor.

A vér él (mozog), és a lejátszódó folyamatok pontosan nyomon követketőek.

Ezzel a módszerrel a vérben lévő egyébként átlátszó alaki elemek is láthatóvá válnak. (hagyományos vérvizsgálatnál nem)


A vizsgálatot csak vizsgával rendelkező orvosok, vagy természetgyógyászok végezhetik, és bár a vizsgálati módszer nem új, sajnos Magyarországon kevesen rendelkeznek még engedéllyel.

Aki jelenleg ilyen vizsgálatot végez, az vagy külföldön tanult, vagy nálunk.


Ezt a vizsgálatot érdemes elvégeztetni, mert a hagyományos vizsgálatok eredményeivel összevetve, jó eséllyel lehet megtalálni a baj okát.


Kérdezz bátran.

24. Sziszko69 (válaszként erre: 23. - Zlradics)
2009. dec. 1. 08:31
Milyen ez a vizsgálat? Te tudsz róla valamit? És merre kell indulnom, milyen orvoshoz, hogy megcsinálják? Vagy elég hozzá a háziorvosom?
2009. nov. 29. 08:37

Véleményem szerint szervezeted oxigénellátása nem megfelelő. Ennek több oka is lehet.

Speciális vizsgálattal 1 óra alatt kideríthető

22. Sziszko69 (válaszként erre: 21. - Af4c41efc6)
2009. nov. 28. 16:28
A nyaki ereket ultrahanggal nézték. Fülemet nem. Kérdeztem a dokit, hogy esetleg egy koponya CT-nem lenne -e szükséges, azt mondta a vizsgálatok alapján nem, mert semmi nem utal olyanra, amihez kéne a CT. Hát szerintem meg nem ártana, de hát ezt nem mondhatom, hogy márpedig írjon beutalót oda, mert meg akarom csináltatni. Bár lehet, hogy ezt kellett volna tennem.
21. af4c41efc6 (válaszként erre: 18. - Sziszko69)
2009. nov. 28. 09:35
A füledet és a nyaki ereket is megnézték?
20. noysee (válaszként erre: 19. - Liza52)
2009. nov. 26. 19:22
Hát igen ..az emberi szervezet kutatása igen hosszadalmas és érdekes lehet ..h mi miért történik..és sokmindenre nincs válasz..elvileg..mert gyakorlatilag minden folyamatnak van vmi oka...legalább is ez az én véleményem.
19. liza52 (válaszként erre: 16. - Noysee)
2009. nov. 26. 18:58
Nekem ez nem tart sokáig, én még nem próbáltam becsukott szemmel. Az viszont igaz, hogy a kettős látásomkor őrült nagy lett a pupillám. A nyugtatókra nem szoktam rá, mert nem kell sokáig szedni, elég ha átlendül az ember azon az időszakon. Én sem voltam ideges, jól ment a sorsom, de mégis valami motoszkált a tudatalattimban. Hogy mi, nem is figyeltem meg , hogy nem-e egy előre vetítése / megérzés/ a következő élethelyzetre.
2009. nov. 26. 18:42
És egy dolgot figyeltem meg: ha valamit csinálok, sürgök-forgok akkor soha nem jelentkezett a rosszullét. Viszont abban a pillanatban, hogy leülök, vagy megpihenek, vagy esetleg megyek az utcán, sietek, aztán megállok a megállóba, abban a pillanatban jön az ájulásérzés. És néha olyan, mintha ki lenne feszítve a szemem, és nem pislogok, csak meresztem a szemem.
17. Sziszko69 (válaszként erre: 14. - Liza52)
2009. nov. 26. 18:35
Nekem is gyenge nyugtatót írtak fel, de nem szedtem. Nem érzem, hogy kellene. Bár ha ettől elmúlna akkor szedném. Lehet, hogy ki kéne próbálnom. Csak félek, hogy rá lehet arra szokni. Meg én eddig is olyan voltam, hogy mindent humorosan igyekeztem felfogni, és mindig jókedvem van, mindig bohóckodok, hülyéskedek. Ilyen az egész családom. Nem kételkedek az orvosokban, csak olyan érzésem van, hogy esetleg lehetne még valamiféle vizsgálat, csak nem érdekli
16. noysee (válaszként erre: 15. - Liza52)
2009. nov. 26. 18:32
igen és olyankor olyan mintha tágulna apupillád de tényleg nehéz jellemezni ...és ha hirtelen nyitom ki a szemem nagyon rossz..:s:s
15. liza52 (válaszként erre: 8. - Noysee)
2009. nov. 26. 18:28
Szia! Ez az amit nem tudtam az előző hsz,-ban megfogalmazni. Élesedik a kép!
14. liza52
2009. nov. 26. 18:25
Szia ! Szerintem is idegi alapon van ez az egész. Hasonló érzésem nekem is van, de nem úgy jellemezném mint te, talán nem is tudom jellemezni. Volt vagy 15 évvel ezelőtt kettős látásom, a legváratlanabb pillanatokba jött elő. Főleg autóvezetéskor volt nagyon kellemetlen. Minden vizsgálat negatív volt. Szedtem gyenge nyugtatót. El is múlt. Azért mert Te úgy érzed nem vagy ideges, még nem jelenti azt, hogy nem lehet idegi alapon. Én lefogytam 20kg-ot idegi alapon. Olyan ciki volt, hogy a kivizsgáláson azt kérdezték, nem direkt fogyok ? Azt mondtam, akkor eljönnék kivizsgálásra. Az is elmúlt, híztam , és most megint kezdek fogyni. Nem vagy egyedül. Remélem azért megnyugtattalak . Üdv: Liza
13. noysee
2009. nov. 26. 18:24
hát igen..am ma nekem is vt szédülésem a buszon..és nekem is vt már h mindennap rám jött...:S bár nállam sztem fronttal van kapcsiba..nem lehet h neked is????:S
2009. nov. 26. 18:23

Egyik este rosszul lettem ugyan így. Gyorsan kihívtam az ügyeletet, mert mondták, hogy akkor kellene pont megvizsgálni, mikor rosszul vagyok. Igen ám, de nem tart csak pár percig. Mikor kijöttek még szarul voltam (3 perc alatt itt voltak) de nem találtak semmit. Közölték, hogy biztos ideges vagyok, idegi alapon van. Amúgy tényleg attól vagyok már ideges, hogy ezt mondják.

Ma is rosszul vagyok egész nap, legalább 10-szer rámjött ma. Nyugis napom volt teljesen, nem voltam sem ingerült, sok dolgom sem volt.

Csak nem akarom annyiban hagyni a dolgot. Már azt se bánom, hogy rosszul vagyok néha, de legalább tudnám, hogy mitől.

11. noysee
2009. nov. 26. 18:20
agy CT volt már???
2009. nov. 26. 18:15

Nincs semmi amitől tartanék. Viszont a fejem soha nem fáj. Csak olyan fura érzés van benne, mintha hirtelen kiszaladna belőle minden. Aztán mikor több ideig tart, akkor meg olyan, mintha el akarnék ájulni minden másodpercben.

Voltam már szemészeten is, lényegében mindenféle kivizsgáláson. Olyan ciki visszamenni a dokihoz, hogy valamit csináljunk, mert nem múlik.

2009. nov. 26. 18:14
Ja és sztem az hülyeség h meg kell tanulni vele élni...mert ilyen nincs...mindenre van megoldás csak akarni kell:S csak sajna sok doki ilyen h lesz*rja a pácienst.ha ilyen..akk ne menjen orvosnak..inkább szentem válts dokit ha lehetséges..nem??
8. noysee (válaszként erre: 7. - Sziszko69)
2009. nov. 26. 18:12
Nem olyan szédülés mintha élesedne a kép? v is ien fura...mert nekem is ilyen szokott lenni:S:S...de egyébként pánikbetegség tünete is lehet...:s...de lehet kimerültség is...még én se vizsgáltattam ki magam emiatt...esetleg szem javulás esetén is lehet...
2009. nov. 26. 18:07

Nagyon rossz érzés. Néha minden nap rámjön, néha csak pár naponta. Olyan mintha el akarnék ájulni, olyan fura érzést érzek a fejemben. De nem forgó jellegü szédülés. Voltam mindenféle röntgenen, voltam pajzsmirigy vizsgálaton, nézik a vérnyomásom, voltam ideggyógyászati kivizsgáláson de semmi. Minden negatív. Nem tudom mit tegyek. Mikor visszamentem az ideggyógyászatra, hogy ismétlődnek ezek a szédülések, azt mondták tanuljak meg vele együtt élni, valószinüleg idegi alapon van. De nem vagyok ideges egyáltalán, nem vagyok feszült. Már nem merek visszamenni a dokihoz, mert multkor is úgy éreztem, azt érzi, mintha direkt járnék hozzá és csak szórakoznék. Olyan ciki. De hogy lehet egy ilyennek megtanulni együtt élni? Nagyon rossz érzés, és főleg idegesítő, hogy valami gond van, de nem tudom mi.

Na mondjuk ettől viszont ideges vagyok.

2009. nov. 26. 18:05
Nincs valami gondod, amitől nagyon tartasz?
2009. nov. 26. 18:05
én is igy érzek....és mindenapos a fejfájásom..a doki megállapította hogy vérszegény vagyok...és alacsony a vérnyomásom...
2009. nov. 26. 18:04

Próbáld ki: Melisana koncentrátum.

Gyógynövényboltban, fitotékában lehet venni 1000 Ft körüli áron.

Nekem segít.

2009. nov. 26. 18:02
Vérnyomásod rendben van? Nem cigizel véletlenül?
2009. nov. 26. 18:02

Ha szédülsz tedd fel a lábad és pihenj.

Nem lehet klimax?

2009. nov. 26. 18:01
Örökösen szédülök, ájulásérzésem van. Kivizsgálás: minden negatív. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook