Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Örökös torokfájás fórum

Örökös torokfájás (beszélgetős fórum)


2018. jún. 14. 07:21

Voltam gégészeten,alaposan megturkálták a torkom,nem volt kellemes,öklendeztem.Igazából semmi új nem derült ki.Spatulával megnyomkodta a doki a manduláimat,nem gennyes,nincs velük baj.A hátsó garatfal szokás szerint piros.Tükörrel benézett a garatívek alá,majd megtükrözte a gégém.A hangszálaim kicsit hurutosak,de amúgy rendben van.Az eredmény:vérbő hátsó garatfal,normál mandulák,ép gégeviszonyok.

Vett torokváladékot és mennem kell vérvételre is,aztán vissza a gégészetre,gondolom megint megvizsgál.Addig naponta többször langyos,sós vizzel gargalizálás.Hát,kb.ennyi.

Kérdeztétek a fogaimat,azt hiszem rendben vannak,bár van hét db korona,nem tudom az alatta levő fogak milyen állapotban vannak,meg fogom röngeneztetni.

18. Linduckó85 (válaszként erre: 1. - 37c418b819)
2018. jún. 13. 14:44

Szia!

Én egész pici koromtól kezdve küszködtem a manduláimmal. Állandóan fájtak,nem kellett hozzá hideget sem innom. Aztán 5 éve minden 2 hónapban otthagytam a gyógyszertárban minimum 10000 ft-ot. Akkor megelégeltem és mondtam a házidokinak,hogy ki szeretném vetetni. Vett kenetet,meg mindenféle vizsgálaton voltam.

Aztán eljött a mütét ideje. Kivették és utána ha hiszed,ha nem tüszős mandulagyulladásom volt. Azelőtt ilyenem nem volt,csak szimplán mindig,folyamatosan be volt gyulladva. Ezzel nem azt akarom mondani,hogy ne vetesd ki,mert ezt az egy esetet leszámítva jóval kevesebbet fáj nekem is.

Azt javaslom gondolkodj el a műtéten,mert egy komolyabb mandulagyulladás nagyon sok problémát tud okozni. Rá tud menni a szivedre,vesédre és komoly gondok lehetnek belőle.

17. Excaliburné (válaszként erre: 14. - 37c418b819)
2018. jún. 12. 11:23

Szia Roxi,

A garatmandula amennyiben góccá változik a krónikus gyulladás miatt úgy vérvétellel is kimutatható.

Vérvételt is kérj holnap erre.

Süllyedés,AST,CRP ezt kell ha jól emlékszem nézetni.

Nekem a vérvétel alapján vették ki felnőtt koromban a mandulámat.

Megtámadta a szervezetemet addigra.

Üdv,

Linda

2018. jún. 12. 11:06
Nem lehet hogy a szádon keresztül veszel levegőt? Próbálj mindig orron keresztül BE (ÉS KI IS ORRON) lélegezni! Segíteni fog!
2018. jún. 12. 09:29
A fogaid rendben vannak?nekem annak idejen allanfoan gyulladas volt a torkomon es mindenre erzekeny voltam..mar ki akartam vetetni a mandulam megvolt minden idöpont.mikor is egy orvos mondta hogy a sok fogfajastol es a rossz fogaktol is lehet..
14. 37c418b819 (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. jún. 12. 08:02

Garatváladék vizsgálatot már csináltak,negatív lett. Holnap du-ra kaptam időpontot a gégészetre,megint megcsináltatom a kenetvételt.

Én idült garatgyulladásra gondolok,ami egy elhanyagolt torokgyulladásból alakulhatott ki.

13. 37c418b819 (válaszként erre: 9. - --márti--)
2018. jún. 12. 07:54
Nem tudok róla.
12. 37c418b819 (válaszként erre: 10. - Igazság hol vagy?)
2018. jún. 12. 07:54
Nincs refluxom,már vizsgálták.
11. 37c418b819 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. jún. 12. 07:53
Köszönöm,ezt ki fogom próbálni.
10. igazság hol vagy? (válaszként erre: 1. - 37c418b819)
2018. jún. 11. 09:53
Lehet reflux betegség is.Kérjél a háziorvosodtól beutalót gastróenterológiára,vagy ultrahang vizsgálatra.
2018. jún. 11. 08:18
Nincs valamilyen autoimmun betegséged?
2018. jún. 11. 00:57

[link]


Illetve még az is eszembe jutott, hogy kérj tenyésztést a garatváladékról.

Steril, vattás pálcikával vesznek kenetet, és tenyésztalajon megnézik, mi okozza, illetve melyik fajta gyógyszer hat rá.


Így nézettem meg még régen a lányom folyamatos mandulagyulladásának a kórokozóját, és így sikerült levinni a gyulladást, mert gyulladt állapotban nem műtötték. Úgyhogy akkor végre ki lehetett venni a manduláját.

Kicsit a sarkadra kell állnod, de egy kenetvétel és egy bakterológiai tenyésztés nem egy nagy dolog.

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - 37c418b819)
2018. jún. 11. 00:52

Egyetlen ötletem van.

Vegyél lépesmézet. Amiben benne van egy darab lép.

A mézből egyél naponta egy-két kiskanállal úgy, hogy egy darabka lép is legyen a kanálban, amit elszopogatsz amúgy mézesen. (Kicsit viaszos íze van.)


És nem ugyanekkor, de gargarizálj kakukkfű teával.


Ezeket tudom irritált torokra, tapasztalatból. Mivel viszont még nem találkoztam olyan esettel, mint a tied, ez csak tipp, ami ártani nem fog, és talán használ.

2018. jún. 10. 17:36
Voltam már sokszor a gégészeten,tukáltak eleget a torkomban,csak nincs javulás.
2018. jún. 10. 17:33
A hideg ital,étel nélkül ia van,csak enyhébben.
2018. jún. 10. 17:16

Ha ez a hideg italtól/ételtől van, akkor azt kerüld. Ne egy napig, hanem hosszabb időn át, hogy megnyugodjon a felület.


Esetleg gargarizálj kakukkfű-teával, az gyulladáscsökkentő hatású.


Ha érzékeny a hidegre a garatod, ne erőltesd. Slussz. :D

3. 37c418b819 (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2018. jún. 10. 15:52
Akkor csak érzékeny nyeléskor.De a hideg,csípőset,szénsavasat kerülöm,mert akkor fáj is.
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 37c418b819)
2018. jún. 10. 15:46
És ha nem iszol hideget, akkor rendben van?
2018. jún. 10. 15:33

Hosszabb idő óta van már egy enyhe,de állandó garat érzékenység.Ha a torkomba nézek nem tünik különösebben pirosnak,de erezett és hólygos a hátsó garatfal.A manduláim nincsenek begyulladva,nem is nagyok,mandulagyulladás nagyon ritkán van.Elóször háziorvoshoz mentem,majd tóbbször megnézettem a gégészeten is.Minden alkalommal megtükrözték a garatom,gégém.Irtak fel gyógyszert,de javulás nem nagyon van.Ha kicsit hidegebbet iszok,mánap ánnyira begyullad,hogy nyelni is alig tudok.Már naponta nézem a torkom,ha tükör közelébe vagyok rögtön vizsgálom magam.Godolkodom,hogy kivetetem a manduláim.Lehet,elmegyek magánrendelésre vagy kórházi vizsgálara.Ha van valakinek van vagy volt hasonló gond a torkával,kérem válaszoljon.Köszönöm elöre is!

Torokképet tudok csatolni,ha esetleg van itt orvos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook