Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örököltem egy házat, ahol ideiglenesen bejelentve lakik egy ember. Milyen jogaim vannak? fórum

Örököltem egy házat, ahol ideiglenesen bejelentve lakik egy ember. Milyen jogaim vannak? (tudásbázis kérdés)

2013. dec. 16. 14:53
Vele van valami szerződés írva az illetővel? Mert abban benne kell lennie annak is, hogy milyen feltételek mellett mondhatja fel bármelyik fél ezt az egészet (pl. írásban, 30/60 nappal előre...).
2013. dec. 16. 14:47
végülis adóznom nem kell,mert a ház állagának megőrzéséért lakik ott,tehát nem fizet.Ha a szerződésbe beleirom,hogy eladáskor mennie kell,vannak valami jogai?
2013. dec. 16. 14:46

Miért lenne? Ha csak be van oda jelentve, kérd meg, hogy jelentkezzen ki, ha zavar.

Eladásba a tulaj szólhat bele, meg akinek valami joga van még az ingatlanon (pl. haszonélvezet) - ez a tulajdoni lapról kiderül.

2013. dec. 16. 14:38
Mindenképpen köss vele egy hivatalos szerződést,adózz utána!Így tuti,hogy nem lesz vele gondod.
2013. dec. 16. 14:30
Örököltem egy házat,ahol Ideiglenesen bejelentve lakik egy ember..Milyen jogai vannak neki és nekem.Rám mint tulajra nézve jelenthet e valahol hátrányt!Ha eladásra kerül sor van-e beleszólása az eladásba??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook