Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Örökölt lakás kiürítése, de hogyan? fórum

Örökölt lakás kiürítése, de hogyan? (tudásbázis kérdés)


21. Channa* (válaszként erre: 19. - Horex)
2023. márc. 27. 17:57

Konténer rendelés sem olcsó.

Tavaly mi a 8 m3-es konténerért 65 ezret fizettünk.

20. Channa* (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2023. márc. 27. 17:55
Köszi!😍
19. horex
2023. márc. 27. 14:45

Régen Bp-en ez úgy működött hogy közterületfoglalási engedély után hivtam egy konténerest, az akkor még működö Moszkva térröl két vagy több erős embert és kiüritették a lakást

Léteznek fuvarosok is nagy teherautóval és hórukk rakodókkal, akik vállalnak lomtalanitást is

Az ingyen lomtalanitó az régiség kereskedő


Bizony körbe kell nézni mielött eladod

Apám is dugdosta a pénzét, találtam utána 20ezer forintot

Jóbarát vette gy romos házat.

Szőnyeg alatt keménypapir, az alatt egy bemutatóra szóló betétkönyv volt. Bemutattuk, nehogy kárba vesszen :)

18. andi6020 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2023. márc. 27. 14:08
Átküldöm majd messengeren.
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2023. márc. 27. 11:55
Óóó, nem tudod megadni az elérhetőségét?
16. andi6020 (válaszként erre: 14. - Globus)
2023. márc. 27. 11:08
Mondjuk én nem hirdetésre jelentkeztem. Face helyi csoportban kérdeztem, hogy mi a lomtalanítás menete, hogy lehet igényelni (mert a kukások telefonját nem vette fel senki), erre rámírt privát egy hölgy, hogy ne rendeljek lomtalanítást, elvisznek ők mindent.
15. andi6020 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. márc. 27. 11:05
Teljesen ingyen. Az utolsó törött tálcát is elpucolták innen.
14. globus (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. márc. 27. 09:13
Céges fiókra jött ilyen "ingyen lomis" hirdetés. Rákerestem neten az ipsére, ott nem írta, hogy ingyen lenne.
13. Channa* (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2023. márc. 27. 08:48

Ingyen? Én ilyennel még nem találkoztam.

Nem régen kitettem ingyen elvihetőre tetőcserepeket, rögtön hívogattak, hogy csekély összegért mindent elvisznek...

12. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 26. 19:54
Keress meg privátban, tudok olyat, aki becsületes. Már többször is dolgozott nekünk.
2023. márc. 26. 19:38

Egyszer volt dolgunk " lomissal" megbeszéltük, hogy mindent visz. Az értékesebbel kezdte a szállítást

...az igazi " szemetet ott hagyta :-(..

10. globus (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2023. márc. 26. 19:19
Igaz. Minden háztartásban akad egy kis dugi ez-az, kincs.
9. c7e2a207e8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 26. 19:17

Egy pesti ismerősöm mesélte.

A lánya azt mondta neki: Nem bánom, mit csinálsz , anyu, nekem nem kellenek a régi bútorok, az újat szeretem. Ide állítok egy teherautót és ledaráltatom vele.

2023. márc. 26. 19:11
Nekünk nem volt szerencsénk. Hirdette magát a figura, hogy teljes lakáskiürítést vállal. Eljött a feleségével, elvittek mindent aminek volt egy kis értéke, és soha többé nem láttuk őket. Szerintem te magad vedd kézbe a dolgokat. Ha nem kell semmi, akkor textilt, bútort fogadnak segélyszervezetek, sőt edénynek is szoktak örülni. Az is egy opció, hogy ők maguk mondják majd meg, hogy mit fogadnának el és érte is mennek.
2023. márc. 26. 19:06
Én egyébként helyi facebook csoportban találtam olyan embert, aki ingyen elvitt mindent.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 26. 19:04
Én átnéznék mindent, aztán vitetném csak el. Érték is lehet ott, nem csak olyan, ami még használható.
5. globus (válaszként erre: 3. - Simple)
2023. márc. 26. 19:01
Sajnos én is dobtam ki olyan hollóházi kis csekmetet, aminek párjáért 15 ezret igért valaki :/
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 26. 18:59

Múlt héten végeztem.

Első körben átnéztem, mi az, ami számomra hasznosítható. Nincs-e valahol kp. arany eldugva 😁 bocsánat az elhunyttól. Második körben elhívtam az ő közeli ismerőseit azzal, hogy bármit, bármennyit választhatnak. Itt nagyjából megcsappant a konyhaszekrény és gardrób tartalma, plédek, ágyneműk, porcelánok. Masszázsfotelt, fagyasztót, kétajtós szekrényt M.placén eladtam, elektromos betegágyért jövő hétn jönnek. Foteleket kitisztítottam, falura ajándékoztam.

Minden más zsákokba, utánfutóval szeméttelepre.

3. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 26. 18:49
Szerintem először mindenképpen nézd át, mert lehetnek ott értékek, amiket el fognak vinni úgy, hogy neked nem szólnak róla. Anyósomék lakásában vannak olyan festmények például, amit én kapásból kidobtam volna ránézésre, közben meg kiderült, hogy nagyon értékesek. Külön kértek minket, ha meghalnak azokat ne hagyjuk elveszni, mert értékesek. szóval ha valamiben nem vagy biztos, nem árt felértékeltetni. Ha ilyen hirdetős lomisokkal viteted el a cuccot, akkor mindenképpen bizonyosodj meg róla, hogy hova szállítják el, mert sokan felmarkolják a pénzt, és a következő sarkon meg lerakják a cuccot. Később ebből még bajod is lehet, ha kiderül, hogy honnan származik.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 26. 18:11

Nekem van. Múlt évben rengeteget költöttem ilyenre, mert nem ürítette ki a volt tulaj az általunk vásárolt házat.


A neten kiválasztottunk egy ilyen magát hirdető lomist, aki kanyaronként 96 ezret kért.

Nem tudom, hogy azóta emeltek e árat, ez júniusban és júliusban volt.


Ja, és mindent ők pakoltak, zsákoltak, stb. Nekünk nem kellett semmihez sem nyúlnunk.


Nem tudom, hogy merre laksz, de érdemes lenne megnézned, hogy mikor lesz a lomtalanítás, mert akkor csak leviszed a többi közé és ingyen elviszik, és hátha lenne segítséged is, aki segítene pakolni...

2023. márc. 26. 18:01

Sziasztok!

Örököltem egy lakást, de nem tudom, hogyan ürítsem ki az eladás előtt. Valakinek van tapasztalata az ilyen hirdetőkkel kapcsolatosan, akik azt hirdetik, hogy kiürítik a lakást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook