Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadhatom-e a barátnőm gyerekét ilyen esetben? fórum

Örökbefogadhatom-e a barátnőm gyerekét ilyen esetben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2017. febr. 13. 17:43
Mi a történet folytatása?
2010. jan. 26. 11:43

hátha még elolvasod :) csak, hogy tényleg segitséget kapjatok.


1. ha külföldön élsz - nem csak átmenetileg hanem oda vagy bejelentve, a (leendő) férjed is - akkor Magyarországon NEM fogadhatsz örökbe nyiltan gyereket.

2. nem tudom pontosan, hogy hogyan áll az új örökbefogadásról szóló törvénytervezet de ha elvileg májusban hatályba lép akkor 20 évesen eleve NEM fogadhatsz örökbe.


és ezek attól függetlenek, hogy elvégzed-e addig a tanfolyamot, a pszichológus rábólint-e (ha elmeséled neki a történetet igy akkor remélhetőleg NEM fog), jogerőre emelkedik-e, stb., stb.


veszett fejsze nyele. és hidd el, igy van jól. az örökbefogadás nem olyan egyszerű ahogyan gondolod (és NEM, NEM tudnád néhány év elteltével visszaadni az akkor már SAJÁT gyerekedet - jogilag és remélhetőleg érzelmileg is - a barátnődnek).


ha a barátnőd tényleg meg szeretné szülni a gyereket és azután örökbeadni, sürgősen vegye fel a kapcsolatot nyilt örökbefogadásokkal foglalkozó szervezetekkel. és ha a baba félvér lesz akkor - ha jót akar - ragaszkodjon ahhoz, hogy a leendő örökbefogadó szülőknek legyen fogalmuk arról, hogy MIT vállalnak egy félvér, láthatóan nem vérszerinti, sokszor Magyarországon nagyon nem szivesen fogadott gyerekkel. olyannak aki úgy áll hozzá, hogy "jaj, mindig is édes csoki babát akartam!" nehogy örökbeadja a gyerekét! ilyen esetben az örökbefogadónak igenis fel kell készülnie nem csak örökbefogadásból hanem a vegyes etnikumú örökbefogadásból is (transracial adoption).


ha van kedved, keress meg privátban, talán tudok segiteni (NEM, nem ÉN szeretném asztal alatt örökbefogadni a gyereket :)

64. pritta (válaszként erre: 63. - D4a2436008)
2010. jan. 22. 15:13
Nem, ők szakítottak pár hete már.
2010. jan. 22. 12:01
A baratnod pasijat,nem erdekli,a szuletendo gyermek?Ok ketten nem tudnak,megoldani a problemat?
62. pritta (válaszként erre: 58. - D9d8721118)
2010. jan. 21. 19:41
Svédországba és ahol eddig jártam nagyon sok bevándorló van a kisfalvaktól egészen Stockholmig, mert a svédeknél nem nagyon akaródzik a gyerek meg a házasság. Elég sok fekete meg barna él köztük Afrikából, Ázsiából.
61. d9d8721118 (válaszként erre: 60. - Fdóri)
2010. jan. 21. 19:18
Ilyen nincs hogy vissza adja... Ez nem műszaki cikk, hogy jaj elromlott és visszaviszem... Ezért kéne meggondolni.
60. fdóri
2010. jan. 21. 19:11

Szia!


Tényleg nagyon szép, hogy segítenél neki:)

Csak azt is vedd számításba, hogy ha abban az 1 éven belül rendbe jönne az élete a barátnődnek és visszaadnád a babát, akkor a te kisbabád is sérülhet. Gondolom. Azért ő is megszokná hogy nincs egyedül. Az ikrek negyon kötődnek egymáshoz, és ez nem biztos hogy csak genetika. Az így 'iker' babák is ha csak fele annyira 'összenőnének' az bizony fájna neki is!

Ha így döntesz, nagyon drukkolok, hogy jó legyen mindenkinek!

2010. jan. 21. 19:07

És még annyit teljes jó indulattal, hogy ne éld bele magad, hogy örökbe tudod fogadni!

Tudod a törvény nem foglalkozik azzal, hogy te milyen segítőkész vagy.

58. d9d8721118 (válaszként erre: 57. - Pritta)
2010. jan. 21. 19:05

Melyik országba mentek ki? Mert ha olyan országba ahol sok feketebőrű ember van, akkor talán könnyebb.


Anyósomék szomszédjában is van egy család. anyuka hófehér, apuka még feketébbnél is feketébb. Ha jól emlékszem 3-4 gyerekük van. Egyik gyerek sem olyan fekete, olyan szép csokik. Érdekes módon anyuka bőrszínét egyik sem örökölte.


Te tudod, te élsz fekete bőrű emberrel, te tudod a szokásokat.

Én akkor is azt mondom jól gondold meg, mert tuti nem lesz könnyű, és itt nem csak anevelésre gondolok. Ott lesz neki a vér szerinti anyja is...

57. pritta (válaszként erre: 56. - D9d8721118)
2010. jan. 21. 18:57
Perzse ha ismernék valakit aki ilyet akar fel se merülne bennem hanem segítenék h oda kerüljön. Én azt szeretném ha a baba olyan családba kerülne ahol otthon érzené magát. Értsd ezalatt szín szerint. Sokan nem érthetik mert a saját hazájukba születnek fel se tűnik ki kinek a gyereke, de ha tegyük fel a családnak lesz más gyereke az a gyerek megvetett lehet, vagy kicsúfolt. Mindeki járt iskolába/óvodába stb. Itt nem magyar gyerekről van szó, nem is beszélhetünk róla, mintha az lenne. És akár hiszi valaki akár nem hozzájuk érteni is kell. Ezt pedig neme egyszerű. Aki nem ismert soha feketét annak tanulnia kell. Nekik más a bőrük, foguk, hajuk stb stb. Más igények is. Nem tudom egyedül mernék e hozzáfogni. Szerncsémre sok a fekete ismerős több országból is így jól ismerem a szükségeiket, betegségeiket stb.
2010. jan. 21. 18:53

Okosat nem tudok mondani, de jól gondold meg! 20 éves vagy, most ilyennek látod a dolgokat. Mi lesz x év múlva? Szép dolog segíteni a barátnődön, de ha igy működne...

És mi van ha a barátnőd x idő után azt mondja, hogy bocsi, de ő mégis az én gyerekem?


Igazad van, valóban sokan vannak akik iker babákat nevelnek. De te 20 éves vagy. mi van ha tovább szeretnél tanulni, vagy épp élni szeretnél, bulizni? Egy idegen országban kire bízod a babákat?


Arról nem is beszélve, hogy egy örökbefogadás tényleg nem igy működik. Azt nem nézik, hogy te segíteni szeretnél a barátnődön!

És mi van ha időközben, összevesztek barátnőddel? Ha megszült, ha nem?! Vagy pároddal mentek szét? Erre a legegyszerűbb azt írni, hogy másoknál is bekövetkezhet rossz, vagy hogy még igy is jobb neki mint egy árvaházban.

Szóval nem könnyű.


Én csak azokat sajnálom akinek nem lehet babája, küzdenek érte, mindenen végigmennek, testileg-lelkileg, nem jön össze, végül az örökbefogadás mellett döntenek, és mégis éveket kell várniuk.

És ha lenne még 3 ilyen legjobb barátnőd, aki ilyen helyzetbe került?


Ne bántásnak vedd a hozzászólásomat, csak érdekel!!!

2010. jan. 21. 18:41
Hívd fel a területi illetékes TEGYESZ-t vagy a gyámügyet.Ők eligazítanak,de szerintem igen.
54. pritta
2010. jan. 21. 18:33

MAjd írok később, azt értsétek meg nem akarok rosszat és nem önzésből tennék semmit. Szeretem a barátnőm és a gyerekeket is mindennél jobban. Azt szeretném ami nekik a legjobb.

Köszönöm mindenkinek a drukkolást, hozzászólást és segítséget.

53. 759dae95ea (válaszként erre: 52. - Pritta)
2010. jan. 21. 18:28
Hát erre Én is kíváncsi leszek, mindenképp írd meg mi sül ki ebből! Nagyon sok szerencsét kívánok hozzá, igazán!
52. pritta (válaszként erre: 50. - 759dae95ea)
2010. jan. 21. 18:27
Persze, tanultam genetikát, tudom, de ő elég sötétbőrű ahhoz, h a domináns génjei előbukkanjanak a picin.
51. pritta (válaszként erre: 49. - Ikee)
2010. jan. 21. 18:26
Szerencsés vagy, mindig is szerettem volna egy kislányt akit lehet fésülgetni meg ilyenek, de hát a csokibabák hajával ez nehezebb ;) Sebaj, valamit valamiért.
2010. jan. 21. 18:26
Azért azt hadd írjam le, hogy lehet teljesen fehér is a Baba. Nem biztos, hogy egyformák lesznek.
49. ikee (válaszként erre: 46. - Pritta)
2010. jan. 21. 18:25
Én örültem volna neki :))) olyan szépek ! Az én lányom hófehér ,szöke, kékszemű :) Igazi kisördög :)))
48. correct (válaszként erre: 47. - Pritta)
2010. jan. 21. 18:24
Sajnálatos, de legalább most ilyen. Örülj ennek. :)
47. pritta (válaszként erre: 45. - Correct)
2010. jan. 21. 18:23
A párom sem könnyű életből származik, az ő apja is otthagyta őket, más nevelte fel. Nagyon családcentrikus lett és gyermekszerető.
46. pritta (válaszként erre: 43. - Ikee)
2010. jan. 21. 18:22
Tudod ez szép, de nehéz mert sskan nem szeretnének barna bőrű gyereket, kivirítana a családból. Nálunk fel se tünne, mert minden gyerek csoki lesz.
2010. jan. 21. 18:22
A Te párod, hogyhogy elfogadnáa Te barátnőd picijét, hogy együtt neveljétek őt is?
44. pritta (válaszként erre: 41. - Rityi54)
2010. jan. 21. 18:22
Nem nem uyganaz az apa, csak az illető is fekete bőrű.
43. ikee (válaszként erre: 39. - Pritta)
2010. jan. 21. 18:21
Sokan várnak pici újszülöttre ,ha ilyen szép gondolatotok van akkor inkább olyannak segítsetek (segítsen) aki sok éve vár ....szerintem !!
42. pritta (válaszként erre: 37. - 759dae95ea)
2010. jan. 21. 18:21
Perzse h nem könnyű két babával, de nem én lennék az első aki "ikrekkel" kezd és még nem haltak bele sokan. Tudom h fiatal vagyok és ez komoly döntés, de életekről van szó. ÉS arra is gondolok, ha az én babámról lenne szó szívesebben adnám olyannak akit ismertem, mint vadidegennek.
2010. jan. 21. 18:20
Bocsi de hagy kérdezzem már meg . A kicsiknek ugyan az az apukájuk? Mert ez nagyon lényeges kérdés a gyerekek szempontjából.Ugyan is ha igen, valóban mint ikreket nevelhetnétek anélkül hogy az apuka családjának esetleg valami nem tetszene odakint.
40. correct (válaszként erre: 39. - Pritta)
2010. jan. 21. 18:20
Valóban jobb megoldás, mint egy abortusz.
39. pritta (válaszként erre: 38. - Ikee)
2010. jan. 21. 18:18
Gondolkodunk közösen és várunk, hiszen még korai, a 14 hétben jár.
38. ikee (válaszként erre: 36. - Pritta)
2010. jan. 21. 18:14
És a bnőd mit szól hozzá ??
2010. jan. 21. 18:13
Szia! Hát tényleg nem semmi a történet. Bár Én még nem vagyok szülő, szerintem fogalmad sincs mit vállalsz! Kívánom, hogy boldog légy, de nagyon nagyon gondoljátok át, ki mit lép! Igaza van az előttem szólóknak, nagyon fiatalok vagytok! S előttetek még sok minden. Két Babával meg nem hiszem, hogy túl könnyű új otthonra lelni! Szóval bármi lesz, nagyon sok erőt kívánok hozzá!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook