Öregedés (beszélgetős fórum)


1 2
24. 55Judit (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2023. máj. 15. 11:57
Nekem nem, mert akkor voltam rákos. Akkor belassultam, és minden jobb lett. Már magamra figyelni is van időm.😀
23. 55Judit (válaszként erre: 20. - Icu 76)
2023. máj. 15. 11:55
Ugye? Idővel a bölcsességnek egyre nagyobb szerep jut.😀
22. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 15. 10:18

60 felett kezdtem utálni az öregedést, és ez csak egyre rosszabb.:((


40-50... legszebb éveim voltak

21. perzsacica (válaszként erre: 14. - Channa*)
2023. máj. 15. 09:43
😆Szeretem olvasni a hozzászólásaidat, de azért az szerencse, hogy nem orvos lettél. 🌺
20. Icu 76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 15. 09:35
Ugyanezt éreztem annakidején én is,mégis elértem a 70 feletti kort.Míg dolgoztam,nem volt annyi sok időm,hogy törődjek magammal,mint most.Ha feleannyi időt áldoztam volna magamra akkor,sokkal jobban éreztem volna magam.Lelkiztem sokat,ahelyett,hogy tettem volna az ellen valamit.A lelkizés tönkre teszi az embert,most már teljesen kiiktattam az életemből.
19. Icu 76 (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2023. máj. 15. 09:26
Egyetértek veled,Judit.Minél öregebbek vagyunk,annál több a bajunk,de könnyebben tudja túltenni ezeken magát az,aki törődik magával.Küzd a lelki nyugalmáért,mert anélkül nem tud kiegyensúlyozott életet élni.
18. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 15. 08:54
Az öregedés egy meglévő folyamat születésünktől kezdve, bár hozzáteszem, a legrohadékabb dolog a világon. De ha úgy bánunk a testünkkel hogy a lélek szeressen benne lakni, kevésbé tűnik kellemetlennek.
17. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 15. 08:28

Bizony, szokták mondani, hogy "Mindenkinek megvan a maga keresztje"

És ez így igaz. Mindenki úgy érzi, az ő keresztje a legnehezebb, míg a környezetében lévők jóval könnyebb, hozzá képest szinte gondtalan életet élnek. Az öregedés sem egyforma, kinél előbb, kinél később jelentkezik. És persze sokan vannak (voltak, lesznek), akik olyan keveset élnek, hogy meg se öregednek.

Van egy régi legenda arról, hogyan könyörült meg Isten egy emberen, aki sokat panaszkodott a nehéz keresztje miatt.


Elvezette őt egy nagy terembe, ahol az emberiség összes keresztje ki volt állítva, s így szólt hozzá: „Válassz ezek körül”. Talált egy egészen keskeny keresztet, de az nagyon hosszú volt. Aztán talált egy másikat is, amelyik nagyon kicsi volt, de olyan nehéz, mintha ólomból készült volna. Végül kiválasztott egyet, felvette, s akkor érezte, hogy hogy éppen azon a helyen, ahol felfekszik a vállára, egy hegyes tüske van, mely belemélyed a húsába. Valahogy minden keresztben van valami kellemetlen! Miután valamennyit végignézte, még mindig nem talált magának valót. Egyszer csak felfedezett egyet, melyet eddig észre sem vett, annyira el volt dugva a szeme elől. Ez a kereszt nem volt sem nagyon nehéz, sem nagyon könnyű, éppen olyan kézre való, mintha csak neki készítették volna. Ezt választotta magának. S mikor közelebbről megvizsgálta kiderült, hogy ez az a kereszt, amit ő eddig hordozott.

16. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 15. 07:41
Nem. Én teljesen egészséges vagyok, tele energiával. Szerintem az öregedés nálam még jóval odébb van.
2023. máj. 15. 07:34
Ez az élet rendje.
14. Channa* (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2023. máj. 15. 07:22

A kéztőalagút szindróma és az epe, nekem gyanús, hogy egy társbetegség. A pajzsmirigyed jól működik?


A talpad és kisujjad, szerintem cipő probléma!


A visszér, sajnos lehet genetika, bár fura, hogy van s még nem szültél. Nálunk is van a legtöbb nőnek, de inkább azoknak, akik kétszer szültek. Én ugye egyszer szültem, így nincs ilyenem, de a bokáimon vannak hajszálerek. Ezt azért nem úsztam meg.

2023. máj. 15. 07:18

Áááá, ne essünk túlzásokba!


Könyök fájdalom? És mitől fájdult meg? Biztos megerőltetted!


Bütyök: rossz cipő! Rá kell jönni, hogy melyik cipő okozza, és ki kell dobni! Nekem ilyen a húszas éveimben kezdődött. Az ortopéd orvos javaslata ez volt. És milyen jó ötlet volt! Rájöttem, hogy melyik cipő csinálja és kidobtam. Szépen vissza is ment. Most meg itt vagyok 50 felett és nincs semmi deformáció a lábamon. Se bütyök, se más! Igaz, a cipőimet nagyon megválogatom és ezért nincs is csak nagyon kevés.


A könyököm fájt nem régen, de az a kapálástól volt;)

A vállam az egerezéstől szokott fájni, de ez is már a húszas éveim óta. Ha elegendőt pihen a karom, akkor nem gyullad be.


Tessék aktívnak lenni és akkor nem lesznek ilyen hamar ilyen problémák!

2023. máj. 15. 07:15
47 évesen testileg nem érzem magam öregnek. Lelkileg néha, mert elfáradok, annyi minden van körülöttem, néha túlságosan pörög az életem és alig győzöm.
11. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 15. 06:43
Be se töltöttem a 40-et, de már kéztőalagút szindrómára hajazó fájdalmaim vannak, a lábaim visszeresek, a talpam kivan, nekem is fáj a lábamon a kisujj, a nyakam állandóan be van állva. Epém szar…ez mind munkahelyi ártalom nekem! De jól vagyok, minden fain…😬🤣
2023. máj. 15. 06:41
50+ évesen a legszebb koromat élem. Mondjuk nem ölbe tett kézzel, hanem aktívan. A tétlenség megöl.
9. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 15. 00:26
40 évesen? Ne viccelj. A legszebb éveid! Az öregség nem itt kezdődik, majd valahol 70-80 között. Talán.
8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 15. 00:19

Egy 20 éves is öregszik. Annak is fájhat a könyöke és lehet bütyke. Ezek nem tipikusan az öregedés jelei.

Tegyél érte, hogy a fizikumod, a tested karban tartsd!

2023. máj. 14. 22:55
Elmúltam, de nem érzem. Nem vagy öreg azért mert elmúlsz 40. Beb@szna 🤣 kezdj magaddal valamit, kezdj végre élni!!! 😜😘
2023. máj. 14. 22:52

Az öregedésről nekem csak az jut az eszembe, bőven nyugdíjas korúként, hogy az életem szinte egy pillanat alatt szállt el, de szép volt.

Elégedett emberke vagyok a sorsommal.

5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 22:48
Én már idősebb vagyok ennél. Vannak ilyen-olyan nyavalyáim. Ma reggel belerúgtam az ágy lábába, roppanást hallottam, megfeketedett. Most ez mindent visz 😀
2023. máj. 14. 22:44

Aki nem hal meg fiatalon,az megöregszik.Ez egy nagy bölcsesség.

Biztos,hogy változik a testünk,teherbírásunk,de lehet tenni azért,hogy formában maradjunk.

Én Pilatesezem,arcjógázom,hogy a lehetőségekhez mérten lassítsam picit a folyamatokat.

Múltkor pár napig iszonyat fájt valami a derekamnál,éjjel alig bírtam az ágyban megfordulni.Azt hittem,kész,innentől rokkant leszek.De elmúlt,már nem érzek semmit-valami idegbecsípődés lehetett.

2023. máj. 14. 22:37
Hja... élve fogunk elrohadni!
2023. máj. 14. 22:01
Nahát h milyen véletlen. Nem telt el 4 perc, mióta a madarak azt csiripelik, h a fiatal szeretők nagyon lelassitják az öregedést.
2023. máj. 14. 21:47
Ti is èrzitek 40 felett, hogy öregszetek? 4 hónapja fáj a könyököm, tavaly lett egy bütyök a kis lábujjam mellett. Ez szörnyű, lassan szètmegy mindenem :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook