Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Óra vissza NEM állítás fórum

Óra vissza NEM állítás (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
73. plavalaguna (válaszként erre: 72. - Guruljka)
2018. szept. 3. 05:43

Nezd meg mikor vannak a naofenyes orak es tedd melle a gyerekek fuatalok orarendjet. A kozepsulisok kozul mar kevesen gyalogolnak. A kicsik kozul most a tobbseg 8-4ig suliban van. Es a gyerekek nagytobbsege eleve varosban hozni vinni kell sokaknak oket.

Plusz megegyszer. Nem bennucsirgeshez kell vilagos hanem a szabadidohoz. De tudom hagyjuk meg az ilyen huncutsagokat is a hanyatlo nyugatnak...bennucsorogni kinnt legyen vilagos mikor kinnt tudnanak lenni elvezzek a sotetet.


Es megegyszer nincs eredeti ido. Napjaras van. Mi egy mestersegesen bevezetett rendszer legkeletibb szele vagyunk. Eleve rossz zonaban ha a gyerekek napi rutinjat nezzuk. Eloszor bevezetett idonek hivhatjuk max. De mint mondtam irrealisan nagy ez az idozona aszerint is. A vilagos orakban az emberek javaresze alszik. Most a delelotti 6 tol 2 ig muszakhoz passzol az ora... hat a gyerekeknek kamaszoknak sot senkinek se jo aki nem igy megy.

72. Guruljka (válaszként erre: 70. - Plavalaguna)
2018. szept. 3. 05:15

A téli időszámítás az eredeti.

Most kezdődik a suli, reggel 6-kor azért még, illetve már világos van. Nem minden gyerek utazik sokat, megsúgom, itt falun a legtöbb gyalog jár a suliba.

Délután négykor még ezerrel süt a Nap. De nincsenek is minden nap négyig, az alsó tagozat biztosan nem. Még a gimnazisták a szomszédos városból is bőven világosban érnek haza a busszal.


Októberben lesz az átállítás, éppen hogy egy órával "korábbra kerül" a tanítás vége, kicsit világosabb lesz a hazajövetel.


Nem értem, miért akadtál ki ennyire, az iskolákban nincs sötétebb, mint a lakásokban. Sőt általában nagyobbak az ablakok.

Iskolába, munkába mindig is jártak, az óraátállítás ötlete előtt is.

2018. szept. 3. 05:07

De ha világosban otthon van a gyerek, akkor sem feltéltenül megy ki a szabadba. Akár otthon van, akár az iskolában, a fény bejön az ablakokon. Sokan pedig az irodai vagy más munkahelyen szintén élvezhetik a természetes fényt.


Akik mesterséges megvilágításban vannak a munkahelyen mindegyik műszakban, azoknak is mindegy.


Hogy ki mikor botladozik sötétben közlekedve, abban nem lehet igazságot tenni.


Az időzónánk nem szélesebb és nem keskenyebb, mint nagyjából a többi. De ezt az időzónát szoktuk meg. Az egy órás átállításal mintha eggyel nyugatabbra költöznénk, meg vissza.

70. plavalaguna (válaszként erre: 68. - Guruljka)
2018. szept. 3. 04:59
Most menetis jovet is sotet van a gyerekeknek. Es gyakorkatilag nem latnak vilagost csak a suli vagy a kocsi/busz/vonat abkakbol. Hat az remek. Sokra mennek vele....
69. plavalaguna (válaszként erre: 66. - Magdalénia)
2018. szept. 3. 04:57

Szerintem a gyerekeknek pont az lenne jo ha a szabadidejukben lenne egy kis világos. Jelenleg se a kisiskolások se a kamaszok nincsenek világosban bő két hónapig. Mert reggel suli. Mire hazaérnek vaksötét. Ufye 8 tol 4 ig vannak... hiaba van reggel 7 kor vilagos nekik. Ugyanigy sotetben kelnek. Kozepsulisok sotetben is indulnak. Bennt ulnek valahol. Mire kiszabadulnak addigra megint sotet.

Canadaban pl ahol kikenkor vilagosodik de emiatt suli utan van vilagos sokkal jobb a fiataloknak gyerekeknek. Hiszen vilagosban tudnak szabadidot eltolteni baratokkal szulokkel.

Szóval a magyar alvásszövetség cseppet részint kifelejtette hogy mi a keleti felén vagyunk egy nagyon széles időzónának, így a téli idő szerint nem us vagyunk jó zónában eleve. Meg azt is kihagyták hogy sok helyen igen munjahelyen suliban éri az embereket a hajnal de ott élvezik a délutáni kozos vilagos idot. Ami igy itt nem jut igy se reggel se este.


Az eredeti ido meg kisse tudomanytalan. Mivel nem a napjaras szerint elunk jo regota. Akkor ugyanis telen nalunk eleve rovidebb munkanap lenne.


Plusz elfelejtik hogy a nepesseg harmada kb nem is pacsirta. Erdekes ok meg a kamaszok kiskamaszok akik elettanilag baglyok azok mintha nem is leteznenek szerintuk.


De eredeti ido nincs.van napjaras. Amihez mar nagyon regota nem alkalmazkodik szinte senki. Hja de. Az eldugott onellato torzsek...

68. Guruljka (válaszként erre: 67. - Plavalaguna)
2018. szept. 3. 04:47

Kinek meddig tart a suli.

Reggel suliba menet jobb a sötét?

67. plavalaguna (válaszként erre: 60. - Csicsi25)
2018. szept. 3. 04:43
Miért szenbednétek télen? Rossz kesz hogy suli után nem vaksötétben kell bóklászni??
66. Magdalénia (válaszként erre: 65. - Globus)
2018. szept. 2. 20:14

Ők "csak" egészségügyi szakemberek. Nem érik el a politikusok, döntéshozók ingerküszöbét.


A gyerekeket sem lehet megkérdezni, ők viselik a döntések következményeit. Sokszor a felnőttek sem veszik figyelembe a gyerekek érdekeit, még csak politikusnak sem kell lenni hozzá.

65. globus
2018. szept. 2. 17:44
64. Amaunet (válaszként erre: 59. - Apeeng)
2018. szept. 2. 17:36

Jó pénzért tartanak Európa polgárai egy töketlen vízfejet.

Mindjárt tudnának dönteni, ha valamelyik gyógyszer vagy olaj konszern érdekeiben lobbizna valaki.

63. Guruljka (válaszként erre: 54. - Papája)
2018. szept. 2. 17:30

Tartom azon álláspontomat, hogy ha egyszer amúgy is rövidek a téli nappalok, felesleges átnevezni az órákat.


Mindenki hozzászokna idővel, de engem akkor is zavarna, hogy nem délben van dél.


Az idő mérésének kialakulásakor is valamiféle megegyezés volt az alap végül is. A munkakezdés időpontja pedig már szociológia.

Az énekes madaraknál nem az aktuális idő határozza meg, mikor kezd hajnalban énekelni, hanem a napkelte előtti órák száma. Az is lehetséges lenne elvileg, hogy a munkakezdést igazítják hasonlóan, de ezzel a több műszakra való elosztás nem lehetne igazságos...

62. Magdalénia (válaszként erre: 61. - Andilaci)
2018. szept. 2. 13:08
Az nemcsak reggel lesz, hanem már délelőtt.
2018. szept. 2. 12:13
Télen sötét lesz reggel az igaz.De én ennek ellenére nem bánom.
2018. szept. 2. 12:10
Én minden évben úgy várom az őszi óraállítást, mint a Messiást. Gyűlölök télen (is) korán kelni: hideg van, sötét van, gyerekeknek is minden bajuk. És igen, többen írták, hogy a téli időszámítás a valódi időszámítás - ez így van. Én örülnék neki, ha az maradna, de sajnos a nyárit fogják meghagyni - már ha egyszer eljutnak odáig. Akkor viszont az egész családunk szenvedni fog télen mint a kutya :(((
59. apeeng (válaszként erre: 52. - Fincsi5)
2018. szept. 2. 09:23

2020 ig eltart a sok albizottságosdi, és egyéb aktatologató szervezet lázas munkája miatt az előkészítés, a parlament a sok tennivaló miatt előbb nem ér rá napirendre tűzni.


(uniós hírek szerint)

58. sanyinak (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2018. szept. 2. 09:10
Én nem azt írtam, hogy délben, a forróságban feküdtek le?!
57. semleges (válaszként erre: 55. - Malacbefőtt)
2018. szept. 2. 08:46
Támogatom:)
56. fincsi5 (válaszként erre: 53. - Papája)
2018. szept. 2. 08:35
80% nem szavazott, hogy ne állítgassák.
55. malacbefőtt (válaszként erre: 53. - Papája)
2018. szept. 2. 08:34
Tervben van még csak. Az uniós országok egységes álláspontja alapján fogják érvénybe léptetni. Remélem azt fogják meghatározni, melyben az egy órával többet lehet aludni. :D
54. papája (válaszként erre: 37. - Channa*)
2018. szept. 2. 08:19

64 vagyok. Valóban bőven éltem abban a korban, amikor nem állítottak órát. 2 éves volt a nagyobbik gyerekem, amikor elkezdték. Bizony keserves volt a gyerekek szempontjából mindegyik átállás.

Személy szerint én a nyárit szeretem, mint írtam mert, hosszabbak a nappalok évszak és átállítás miatt is.

Itt a kérdésem az volt, hogyan hat a nyári időszámítás - télen - ránk és a gyerekekre, de valóban jó kérdés az állatokra is, hiszen ilyen még nem volt, ebben nincs tapasztalatunk.

53. papája (válaszként erre: 52. - Fincsi5)
2018. szept. 2. 08:10

A lényeg: Eddig a normális a téli időszámítás volt, amit tavasszal átállítottak 1 órával előre, ősszel vissza az eredetire.

Most a nyári maradna télen - nyáron, ami ugye "nem normális". Tehát október végén nem állítanánk vissza az órát.

Kérdés az, hogy ezt eldöntötték-e már, vagy csak tervezik.

2018. szept. 2. 07:41

A lényeget: mit akarnak most?

Még 1x átállítjuk, mert az a normális, és úgy marad, vagy ez marad?

51. PöttyösPanka (válaszként erre: 40. - Sanyinak)
2018. szept. 2. 06:58

Igen, az ugaron a parasztok, meg a pásztorok. De a modern állatartók már nem így élnek. A sertéstelepen van elektromos áram is ;)


A kakasokról meg annyit, hogy olyan helyen nőttem, ahol a környéken sok volt belőlük. Nos, azok kukorékoltak éjjel-nappal. Nem úgy, mint a mesében, hogy pirkadatkor felment a kiskakas a szemétdombra, és felébresztette a ház népét.

50. Amaunet (válaszként erre: 48. - Sanyinak)
2018. szept. 1. 23:31

Te mennyi időt töltöttél vidéken, mezei munkával, állattenyésztéssel?:)

Nem azért pihentek le délben, mert álmosak, hanem nem akartak a tűző napon dolgozni, napszúrást kapni.

49. Amaunet (válaszként erre: 47. - Sanyinak)
2018. szept. 1. 23:27

Igen, nagyüzemben a teheneknek kell alkalmazkodnia. Meg is látszik ez a tejhozamon - akkor a tehenek is stresszesek lesznek.

Viszont te a vidéki, paraszti életet hoztad "mintának".

48. sanyinak (válaszként erre: 42. - Channa*)
2018. szept. 1. 23:25
Nem nagyon van értelme télen hajnali háromkor felkelni, illetve nyáron már 7 órakor lefeküdni. A legtöbb parasztember ettől ésszerűbben él és nyáron inkább sziesztázik délben a forróságban (ha megteheti).
47. sanyinak (válaszként erre: 45. - Amaunet)
2018. szept. 1. 23:21

Ha átállítják az órát, akkor az esti időt is átállítják és nem csak a reggelit. Így aztán két fejés között ugyanannyi idő fog eltelni és nem fog jobban feszülni a tehenek tőgye mint korábban.

A spanyol tehenek sem halnak bele, hogy ott óra szerint máskor kel fel a nap :)

46. Guruljka (válaszként erre: 45. - Amaunet)
2018. szept. 1. 22:58
A tej is feszíti, és a tőgye sem nézi az órát...
45. Amaunet (válaszként erre: 40. - Sanyinak)
2018. szept. 1. 22:55
A teheneket meg kell fejni reggel, nyári időszámítás szerint, mint mikor nyáron kijártak a legelőre, és ez télen bizony még sötétben történik. Ha a háziállatok úgy vannak szoktatva, hogy reggel hat előtt el vannak látva, akkor nekik mutathat bármennyit a Greenwich-i atomóra, a saját, belső órájuk szerint fognak élni, és kajáért óbégatni.
44. Guruljka (válaszként erre: 41. - Sanyinak)
2018. szept. 1. 22:52

Én azért kicsit rossz néven venném, hogy a megszokott napjárás csak amiatt változzon, mert valakiknek jobban tetszik az idő értelmetlen átállítgatása.


Nagymama anno megfigyelte, hogy a nyaralóhelyünkön hány órakor hol áll a konyhából jól látható kerítésoszlop árnyéka. Nyilván nyáron, mert olyankor voltunk ott.

Falióránk nem volt, a házimunkához nem viselt karórát, de nagyjából tudta, mennyi az idő.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook