Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Opel Astra H 2005 1.6 vagy Volvo s40 2005 2.0? fórum

Opel Astra H 2005 1.6 vagy Volvo s40 2005 2.0? (beszélgetős fórum)

2015. febr. 18. 00:46
utobbi
2014. nov. 25. 07:39
Pàrom szakmabeli. Volvot választana.
11. kleeri (válaszként erre: 9. - Boyocka)
2014. nov. 22. 20:08
ez nem semmi
10. Zamila
2014. nov. 22. 20:06
Hol fogod használni?Városban,vagy inkább többet,hosszú utakon? Ha városi napi használat akkor inkább az Opel.
2014. nov. 22. 10:20

Szióka!

Ha véletlenül érdekelne egy hölgy véleménye akkor nagyon szívesen elmondanám neked:)


A H Astra főleg az 1.6os változat, nagyon jó nyomatékkal van megáldva, és a relatív apró kasztnihoz, nagyon pörgős dinamizmust diktál. Kecses a formája. Nem hivalkodó, mégis szemet gyönyörködtető. Az tetszik még nagyon ebben a típusban, hogy ha az ember egy picit kreatív, nagyon jó és mutatós felniket lehet rá tenni. Nyilván pénztárca kérdés is. Bár a gyári felni sem elhanyagolható. Simán el lehet adni akár női akár férfi autónak, hiszen akár a férfi akár a nő sportosabb mind a kettőnek jól áll... És ha ebből később családi autó is lenne, meg kell mondanom elég jól, és kényelmesen elfér két gyerek a hátsó ülésen. Elfogult vagyok az Astrákat tekintve, mert nekem már az F-ek is nagyon bejöttek, több autóm is volt már, és mindet nagyon szerettem.


Noh és akkor a Volvo S40. Én akkor már nem az S40et hanem az S60at vagy az XC 70et választanám bár utóbbi már jóval nagyobb, mégis dinamikusabb... Viszont az S40 számomra egy kicsit kotyvalék autó. Mert nem olyan nagy és tekintélyes mint az S60, de nem is olyan pörgős morcos, és nyomatékos mint az S30..

szóval az S40. A volvoknál biztonságosabb és kényelmesebb autó valóban nem nagyon van. (Legalábbis ami megfizethető kategória.)Hiszen hosszútávra, kényelemre tervezték őket. Mind e mellett azért egyes típusok jócskán felveszik a versenyt más középketagórás, ám nyomatékosabb dinamikusabb kocsikkal. A volvoban az tetszik, hogy több a menetbiztonság. Érezhető az anyag, a kényelem, még a régebbi kategóriáknál is. részlet gazdag, de nem cicomás. Igényes, de nem hivalkodó. Viszont ez az autó nem az a fajta, amire csak úgy bármilyen felnit, vagy egyéb kiegészítőt szerelnék. Van ami úgy szép ahogy megszületik, és mindennemű változtatás a hátrányára is válhat. Összevetve mind a két autó jó, akár rövid akár hosszútávon. Mind a kettőnek van negatív és pozitív oldala. Írhatnék még regényt erről a két típusról, mert mindkettő közel áll a szívemhez, még akkor is ha most egy kis Renaultom van:) Nyilván nem vagyok szakember, és csak a saját szavaimmal írtam le, de így tudnám jellemezni a két autót.

2014. nov. 22. 10:14
Nekünk Opelunk van, nagyon szeretem. Ha megteheted, akkor viszont a Volvot ajánlanám megvételre. Kérdés, új autóról van-e szó, vagy használtról. Ha használt, akkor más szempontokat is figyelembe kell venni, nemcsak az árát.
2014. nov. 22. 10:12
Volvo.
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 9dbe479d98)
2014. nov. 22. 10:08
Én mindig a Volvoról hallottam, hogy nagyon biztonságos, bár nem ismerem ezeket a típusokat.
2014. nov. 22. 10:04
Volvo
2014. nov. 22. 09:48
Ezeket én sem ismerem, mi is a neten néztünk véleményeket nemrég, amikor cseréltünk. Mi egy Ford mondeot vettünk. Nem bántuk meg, a következő is az lesz! :)
2014. nov. 22. 09:46
A Volvo cég sokat ad a biztonságra, de használt autóban melyik a jobb, azt egy szakembertől kérdezd.
2014. nov. 22. 09:44
szia! ezt a kt típust nem ismerem, de ha felmész a használt autó.hu-ra és rákeresel az autókra vannak összehasonlítók is és vélemények is autó tulajdonosoktól. mi is ott nézegettük össze mielőtt a miénket megvettük. (mi nem rég multipla-ztunk :) és megérte)
2014. nov. 22. 09:40
Opel Astra H 2005 1.6 vagy Volvo s40 2005 2.0? Melyiket választanátok? Melyik a "jobb"? Gyorsulás biztonság, kényelem, mindent beleszámítva?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook