Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Öntörvényű, makacs, csibész, szókimondó, különc emberek fórum

Öntörvényű, makacs, csibész, szókimondó, különc emberek (beszélgetős fórum)


24. globus
jan. 22. 08:09
Csibészt kivenném a sorból, szerintem nem szinonímája a többinek.
jan. 22. 08:00
nem egy,nem ketto van ilyen.
22. janszi (válaszként erre: 20. - Janszi)
dec. 26. 08:51

"vannak írott(illem) és íratlan(zsigeri-nem ütöd meg) törvények,szociális normák(nem mutatod meg),amit adott szituációban fel kell tudni ismerni,és nem pedig kizárni,kisajátítani,elnyomni,kritizálni"


Ha ezt nem sikerül elsajátítani,akkor jön a szituációs elemzés,az érdekegyeztetés,az asszertív és egyéb módszer.


Még annyit fűznék ehhez,hogy a rosszul megoldott szituációban a hisztis erősen motivált marad,mivel nem érte el a célját,így ez a negatív motiváció ül rá mindenre,ameddig csak lehet.

Lássuk meg,egy párkapcsolati vitában újra és újra előkerülő tüske precíz jele annak,hogy ugyan ki lett beszélve,meg lett beszélve,de nem lett jól megoldva,azért kerül elő negatív referenciaként ismételten.Valójában görgetve van,nem megoldva.

21. srcrss (válaszként erre: 19. - Ildi992)
dec. 25. 20:53
Én is ismerek olyat, aki sérteget, vagy leordítja a fejed, ha nem értesz egyet vele. Olyat is, aki üt, ha nem az van, amit ő akar. Defektesek...
20. janszi
dec. 25. 17:58

Sztem az asszertív már speciális,ovis korban kezdünk igazán szocializálódni,ebben a testvéri alap nincs benne,az más,otthoni,itt ütköznek elsőként az érdekek,amikor osztozni kell,akarni nem szabad,sorba kell állni,szóval vannak írott(illem) és íratlan(zsigeri) törvények,szociális normák(nem mutatod meg),amit adott szituációban fel kell tudni ismerni,és nem pedig kizárni,kisajátítani,elnyomni.

Élheti mindenki úgy a saját életét ahogy csak akarja,ha azzal másnak nem árt.

Sajnos nem egy koros kollégám volt már,aki ovisként verte magát ha nem úgy történtek a dolgok ahogy ő elképzelte,bár nem a pénzéért táncolt senki,csak kolléga a munkában.Az ilyen jellem honnan szakadt a közösségbe?Vagy modoros lett?

...És pont 24-én vásároltam egyik boltban,amikor elment mellettem anyuka és ovis kislánya,aki kifogásolt valamit,amire anyuka azt mondta:örök elégedetlen vagy alméra(fura név volt,lehetett más).Azt gondolom,ha időben nincs megoldva valamely konfliktus,úgy kövesedik meg az ego.Legalábbis jó időre :(

dec. 25. 17:14
Nem az a baj, hogy kiáll magáért, hanem a hogyan. Hogyan viselkedik a másikkal? Asszertív kommunikáció bizonyos emberekre ráférne. Bunkon is ki lehet állni magunkért, meg úgy is , hogy a másikat közben ne kiabáljam le a haját. Hogyan álljak ki magamért? Nem mindegy a hogyan. Ismerek olyan személyt aki ha nem az ő véleménye szerint van egy téma, máris úgy beszél a másikkal, hogy ( szinte elmentek nála otthonról, teljesen kiakad.) Másik véleményét is tudni kell elfogadni. Másik embernek lehet más a véleménye és ez természetes. Szókimondó? Minden ember úgy éli az életét ahogy akarja, és nem úgy ahogy Én szeretném, mert én tudom, mert az én meglátásoma helyes. És Hülllyye, mert nem igaz, hogy nem látja. Csak én látom helyesen a dolgokat!!! Nos az én dolgom az én dolgom. Van egy határ, ami a magánélet beleszólása után bizony másik ember is meghuzza a határt, hogy ez az én életem. Neked nem tetszik? Kit érdekel? Persze ez csak egy szitú. Tudni kéne hogyan, és mibe szólsz bele. Egyáltalán kérték a véleményedet? Vagy csak kéretlenül beleütöd az orrodat, mert te szókimondó vagy? Szerinted ez szimpatikus?
18. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 16:00

Nem szeretek idézgetni,de egyben van értelme,már ha értelmét veszi akinek kell...


"Miért ítélik meg és el az öntörvényű makacs csibész szókimondó különc embereket? akik kiállnak magukért és vissza szólnak másnak ha bántják és az elveiért kiáll csak a saját érdekei számítanak"


És ezt az az öntörvényű úgy gondolja,hogy másoknak nem okoz problémát?Mire fel?Valótlan a szociális referenciája,ezért is öntörvényű...Nem illik sehova,tanyára gémeskútnak max.

17. gigi> (válaszként erre: 16. - Trapiti)
dec. 25. 13:51

Nálad a pont.


Boldog karácsonyt!

dec. 25. 08:03
A válasz benne van a kérdésbe: egy közösség sosem tűri meg azt akinek alkalmazkodik. Aki nincs tekintettel a többire, öntörvényű, az e számítson arra hogy mások majd tekintettel lesznek rá.
15. Amaunet (válaszként erre: 14. - Gyöngy:))
dec. 24. 20:19
Nem mérgezem ilyen sz@rokkal a tudatom.🤣
14. gyöngy:) (válaszként erre: 7. - Amaunet)
dec. 24. 19:50
Nézd a Farm Vip-et és megtudod:)
dec. 24. 18:57

Karácsonyra, csak Neked:


,,,,,,,,


Használd egészséggel! :D

12. srcrss (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 18:35
Micsoda problémák...
11. Amaunet (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 17:11
Jajj, már megint?
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Amaunet)
dec. 24. 16:54
mármint hogy nem gonosz ember
dec. 24. 16:53
mármint hogy nem gonosz
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Amaunet)
dec. 24. 16:52
mindig azt csinálja amit akar amit nem akar azt nem illetve beszólt valakinek mivel róla is csúnyát mondtak közszereplőkröl van szó stb hűlyének gondolják és szerintem gonosznak több okból is pedig van bizonyíték hogy gonosz jótékonykodik értelmes ember
7. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 16:41
Mit csinált az a személy, hogy bántják?
6. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 15:13
Társadalmi szabályok megvannak a saját érdekek mellett?
5. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 15:11
Lehet h csak a "csibész" miatt.(?)
4. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 15:02
A gyávák ítélik el őket.
dec. 24. 14:50
nem hiszem hogy ettől valaki gonosz lenne hogy úgy bántják azt a személyt
dec. 24. 14:50
akaratos
dec. 24. 14:48

Miért ítélik meg és el az öntörvényű makacs csibész szókimondó különc embereket?


akik kiállnak magukért és vissza szólnak másnak ha bántják és az elveiért kiáll csak a saját érdekei számítanak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook