Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önismeretre jutni fórum

Önismeretre jutni (beszélgetős fórum)


15. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 16. 00:36
Én azt tartom jó embernek, akibe szorul annyi lelki béke, hogy nem cseszteti feleslegesen a másikat és tolerálja mások nézeteit. Nem kell hogy egyetértsen mindennel, de a konfliktusok fő oka ez, hogy nem tartjuk tiszteletben a másikat. És ez akár vérre menő vitákig fajulhat. Nincs olyan, hogy mindenben nekem van igazam. Mindenkinek megvan a saját tapasztalata. Ha valaki muszlim, nem fogom csesztetni azért, mert én keresztény vagyok. Az az ő valósága, ez pedig az enyém. És akkor együtt tudok élni a mássággal.
2022. aug. 15. 20:20
A "szülők" basszák szét a gyerek energetikáját pont.Ha idáig eljutsz akkor sokkal könnyebb lesz.
13. 55Judit (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2022. aug. 15. 14:30
Jaj, akkor én biztos ott vagyok. 😀 Nézd meg a képeimet!
12. 845783fc97 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 14:29
Mit tartok jónak? Őszinteség, humorérzék, lazaság, önazonosság, empátia. Hirtelen ennyi.
11. lompika2 (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2022. aug. 15. 14:03
👍👍👍👍👏👏👏👏
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Mutáns Jane)
2022. aug. 15. 12:58
Köszi!
2022. aug. 15. 12:38
Igen, még egy: a legeslegjobb tulajdonságnak azt tartom, amikor valaki teljesen immunis arra, hogy manipulálják.
2022. aug. 15. 12:36

Önmagad megváltoztatásával kapcsolatban javaslom, hogy olvasd el nagyon alaposan Lee Pascoe "Tégy úgy, mintha" című könyvét.

A legjobb emberi tulajdonságoknak én a saját, különbejáratú értékrendem szerint az alábbiakat tartom:

- árnyalt gondolkodásra való képesség (nem csak jó meg rossz, fekete meg fehér van!)

- elfogulatlan, semleges gondolkodásra és hozzáállásra való képesség,

- az önreflexióra való képességet,

- azt, amikor valaki képes kihúzni a fejét a s*ggéből, gondolatban jó pár lépést hátra lépni, és szélesebb perspektívából, ha úgy tetszik, egy "előkelő idegen" szemszögéből megnézni saját magát, és a helyzetet, amiben éppen van,

- nincs rászorulva arra, hogy együtt ússzon az árral, ugyanazt gondolja, mint a többség,

- autonóm személyiség.

7. 845783fc97 (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2022. aug. 15. 07:59
👍🏻
6. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 07:36
Számomra ott kezdődik a jó ember, aki szereti, tiszteli, óvja az állatokat! Nem állok le olyan emberekkel, akik ezeknek nem felelnek meg! Nekem ez a mércém!
5. 845783fc97 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 07:14
Van, aki szerint eleve hozzánk hasonló emberekhez vonzódunk, azokat kedveljük. Szóval van már benned abból, amit jónak tartasz.
4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 22:14
Bár nem tudni, hogy milyen tulajdonságra gondolsz, de szerintem az alap tulajdonságaidat nem lehet megváltoztatni. Fejleszteni tudod magad, de egy teljesen más emberré válni nem. Ha mégis, akkor is csak ideig-órág, és mivel abban már nem leszel önmagad, nem is fogod sokáig bírni az "alakoskodást", és hát jól sem fogod magad érezni a bőrödbe...
3. alinka01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 21:02

Inkább önmagad megismerésére építsd az önfejlesztést, hiszen minden ember más személyiség-szerkezet, mások a jó és a kevésbé jó tulajdonságaink.


Nem biztos, hogy egy másik emberben tetsző tulajdonság olyan szinten megvan benned, hogy érdemes küzdened a fejlesztéséért, más viszont igen.


És nincs gyors siker! Munkát kell belefektetni az önmagad megismerésébe és a fejlesztésbe is, sokat! Készen pedig sosem leszel a feladattal, mert változunk, a környezetünk, az emberek is változnak körülöttünk, ami addig nem ismert tulajdonságainkat is felszínre hozhatja.


Az én tapasztalatom az, hogy igyekezni kell minél többféle szituációban megméretkezni, és elemezni, mit hoz ki belőled egy új helyzet. Az utazás például nagyon jó példa erre, amikor kikerülsz a szokott komfortzónádból.

2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 20:26
"...az légy, aki vagy..."
2022. aug. 14. 19:36
Ha tudom, hogy milyen típusú emberekkel szeretek együtt lenni és milyen tulajdonságokat szeretek egy emberben, akkor én milyen módon lehetek olyan ember? Ilyen napi gyakorlati önfejlesztő tippeket tudtok adni? Ti mit tartotok jó emberi tulajdonságoknak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook