Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álmok, célok, önismeret, én utam, te utad, a boldogság nyomában és a többi maszlag fórum

Álmok, célok, önismeret, én utam, te utad, a boldogság nyomában és a többi maszlag (beszélgetős fórum)


1 2
43. Zsú1965 (válaszként erre: 40. - Mazsinka)
2013. jan. 15. 09:32

Ha tudod, hogy nem lesz csalódás, az már bizonyosság, és nem reménykedés. Amit tudsz, abban már nem kell hinni, hiszen tudod, és kész, nincs más lehetőség.

De ha van több is, akkor csak higyj ez egyikben egész nyugodtan:))

42. -Délibáb- (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2013. jan. 14. 22:01
lehet mást is, de semmi értelme! :) bár tény, hogy egyszerűbb! :D
41. Idhikai (válaszként erre: 25. - Mosolyka1111)
2013. jan. 14. 18:22

... mert a harag téged rág belülről... neked vannak rossz, kellemetlen gondolataid... persze 2-3 ember talán nem olyan sok ám. :)

Régen azt szoktam mondani, hogy nem érdekel, hogy a hátam mögött mit mondanak, hogyan szidnak, a szemembe mosolyogjanak... akkor én azt érzékelem, ők meg csak dilizzenek magukban, ha úgy a jó! :)

40. Mazsinka (válaszként erre: 36. - Zsú1965)
2013. jan. 14. 18:12
Másrészt meg utálom a reményt, bizakodást, mert sokszor nem pozitív a vége. Én legtöbb esetben abban hiszek, amiben tudom, hogy nem lesz csalódás.
39. Mazsinka (válaszként erre: 36. - Zsú1965)
2013. jan. 14. 18:10
Attól, hogy azt a kifejezést használtam, hogy maszlag, még nem biztos, hogy minden ilyen dolgot annak tartok. Van, ami bejött, de több dolog nem jött be sajnos. Attól még tudom, hogy az agyam csodákra képes, mert már bizonyította, csak a szívem gyakran rossz üzeneteket küld neki, amivel nem tud mit kezdeni. Ez van.
38. michelle.r (válaszként erre: 37. - Zsú1965)
2013. jan. 14. 17:52
A fenébe, azt hittem tanultam egy új kifejezést, ami ráadásul még tetszik is ;))
37. Zsú1965 (válaszként erre: 36. - Zsú1965)
2013. jan. 14. 17:34
nem borkamódon,hanem birkamódon:))
36. Zsú1965 (válaszként erre: 28. - Mazsinka)
2013. jan. 14. 17:34

Épeszű ember nem mondja, hogy pikkpakk megoldódik minden.

Pl. agykontroll tanfolyamon a "példabeszédek" között elhangzik, hogy a tanfolyamról hazament valaki, aki nagy lelkesedésében a rákos nagymamét vagy nem tudom milyen rokont hipp-hopp meg is gyógyított. Na ez így egy marhaság.

Viszont az agykontroll-lal valóban lehetsz "csodákra" képes, ha használod. És itt a csoda alatt azt értem, amit az addigi tudásod vagy tapasztalataid alaján nem tartottál lehetségesnek. Mert a lábát senki sem fogja visszanöveszteni, de mondjuk meggyógyíthatja a sérvét. Vagy el tud fogadni egy addig számára kezelhetetlen helyzetet.

Vagy tud valakit nem utálni, hogy a példádnál maradjak.


De lehet élni úgy is, hogy nem próbálunk ki semmi "maszlag"módszert, hanem borkamódon beletörődünk abba, hogy olyan az életünk amilyen, és nem lehet rajta változtatni.


A másnak "maszlag" nekem remény, bizakodás, megoldás, megoldás, eszköz, és még sorolhatnám.

35. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2013. jan. 14. 16:52
A Világot nem tudod megváltoztatni, neked kell alkalmazkodnod hozzá.
34. mosolyka1111 (válaszként erre: 30. - Fairytalentum)
2013. jan. 14. 16:26
Bőr igen. Hát, a látás is a helyén van a koromhoz képest.
33. mosolyka1111 (válaszként erre: 29. - Mazsinka)
2013. jan. 14. 16:25
Na ez az!
32. mosolyka1111 (válaszként erre: 26. - Zsú1965)
2013. jan. 14. 16:24
Van benne valami. Olyankor sokkal gyorsabban ver a szívem. Próbálom én amúgy felfogni, csak hát önfegyelem dolga lenne..
31. Cippora (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2013. jan. 14. 15:01
Próbálok pozitívan élni mert csak így megy,és próbálok hinni abban,hogy ha most rossz is,a végén minden jóra fordul.Tudom,hogy vannak nem befolyásolható dolgok,szerencsétlen sorsú emberek,tudom hogy van aki végig szenvedi az életét és boldogtalanul hal meg,de ha ezekre koncentrálnék a jó helyett,be is csavarodnék.
30. fairytalentum (válaszként erre: 25. - Mosolyka1111)
2013. jan. 14. 14:59
A bőröd és a szemed - a látásod kifogástalanul rendben van?
2013. jan. 14. 14:50
Ez olyan: gondolkodj pozitívan, bízz abban, hogy sikerülni fog. Úgyis tudom, hogy nem fog, és nem azért, mert negatív vagyok, hanem azért, mert pl. még hatvanketten jelentkeztek ugyanarra az állásra és rajtad kívül még tíznek van erős protekciója, vagy magasabb iskolai végzettsége. Persze legkönnyebb azt mondani: mert nem akartad eléggé. Ja, persze.
2013. jan. 14. 14:48
Csak épp, ha utálunk valakit, vajmi keveset ér, ha egy-két bölcs azt mondja: ne utáld! Attól még utálni fogod, ez az érzés nem tűnik el pikk-pakk, varázsütésre. Bárámennyire szeretnéd nem ezt érezni, nem biztos, hogy menni fog.
27. anianiko. (válaszként erre: 25. - Mosolyka1111)
2013. jan. 14. 14:47
Ha el tudsz határolódni tőlük, nincs gond.
26. Zsú1965 (válaszként erre: 25. - Mosolyka1111)
2013. jan. 14. 14:42

Ha eszedbe jutnak, a haragod miatt, te érzel rossz érzést magadban, mert a harag rossz érzés, aktíválja a fűjdalmat (vagy ami miatt haragszol). Lehet,a másik nem is tud róla, neki ezért nem rossz, csak neked. Ezért ártasz magadnak. De ha tud is róla, akkor sem érzi, amit te, tehát mégis csak neked rossz a haragod.

Tudom, kicsit zagyva, de talán érthető így.

2013. jan. 14. 14:35

Szólhatok én is?

Rengeteg ilyen önsegítőnek mondott könyvet elolvastam már az életem során. Igazából nemigen segítettek.

Nekem a megbocsátással van bajom. Van 2-3 ember az életemben, akiket szívből utálok (tudom, csúnya kifejezés). És mindenhol azt olvasom, hogy magamnak ártok vele, stb. Meg hogy bocsássak meg.

Nekem ez olyan lila. Miért ártok vele magamnak, nem értem.

amúgy kedves, megértő, alkalmazkodó embernek ismer a környezetem, de van ez a 2-3 ember, ők a vörös posztó a szememben. Szóval, a könyvek is, meg az idős bölcsek is azt mondják, bocsáss meg, nézd el, mert magadnak ártasz vele. Fura..

24. anianiko. (válaszként erre: 22. - Idhikai)
2013. jan. 14. 14:18
Köszönöm ezt az egyértelmű meghatározást :) Valóban különbség van a kettő között.
23. Mazsinka (válaszként erre: 22. - Idhikai)
2013. jan. 14. 14:11
Akkor most én is jót mosolygok. :D
22. Idhikai (válaszként erre: 21. - Mazsinka)
2013. jan. 14. 14:08
... a jót mosolygás szeretetből fakad... a kiröhögés pedig butaságból... ez a különbség. :)
21. Mazsinka (válaszként erre: 20. - Anianiko.)
2013. jan. 14. 14:03
Nem azért indítottam a fórumot, hogy jót mosolyogjanak a hozzászólásaimon, bármennyire is negatív vagyok a "kiröhögnek" negatív berkekben is ugyanezt jelenti. Vagy pozitv értelemben is lehet jót mosolyogni valakin? Na ne már!
20. anianiko. (válaszként erre: 17. - Mazsinka)
2013. jan. 14. 13:52

1. ki állította akár egy szóval is, hogy kötöszködsz? Talán Te magadról? :) Bocs, kérdezgetés.

2. Ki mit vett magára? Hozzátettem a saját tapasztalatom a fórumhoz mert érdekesnek találom, nem erről szól a hoxa?

3. Személyeskedésről szó sem volt, nálam tárgyilagosabb ember kevés létezik.

4. "nevetnek a fórumindítón"... nem inkább azt írtam, hogy jót mosolygok a hozzászóláson? :) nem mindegy


Túl negatív vagy, de én nem vagyok az ellenséged aki ellen már kapnod is kell fel a harci felszerelést. Nem is értem.

19. Idhikai (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2013. jan. 14. 13:50
... nekem adottság. Nem olvastam a Titok c. könyvet, csak részletekbe futottam itt-ott bele... Egy legyintéssel elintézem, hogy ezek alapdolgok. Persze, mert készen kaptam. Nem vagyok gazdag, de jól vagyok... és igen, ha gond van, mindig magamban keresem a hibát.
18. one euro (válaszként erre: 17. - Mazsinka)
2013. jan. 14. 13:48
oké, nem érted :))semmi gond!
17. Mazsinka (válaszként erre: 14. - One euro)
2013. jan. 14. 13:47
Ez egy csevegős fórum, ahol emberek beszélgetnek. Kérdeznek, válaszolnak, kifejtik a véleményüket dolgokról, kételkednek, érvelnek, vagy helyeselnek. Annyi értelme van, mint az összes többi fórumnak. Ez nem kötözködés, hanem kérdegetés. Az más dolog, hogy vannak, akik rögtön mindent magukra vesznek, és válaszok helyett személyeskednek, nevetnek a fórumindítón. :)
16. anianiko. (válaszként erre: 14. - One euro)
2013. jan. 14. 13:41
Figyu, engem faggathat :D még ráérek
15. fairytalentum (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2013. jan. 14. 13:40

Tapasztalataim szerint nem rizsa.

Nagyon fontosnak tartom a kellő önismeretet mert ennek hiányában az ember,legyen akármilyen tanult is, csak mint egy alvajáró vagy inkább mint egy infantilis hülye van jelen,anélkül hogy ennek akár halvány tudatában lenne.

14. one euro (válaszként erre: 12. - Mazsinka)
2013. jan. 14. 13:37
Mazsinka te nagyon kíváncsi vagy!Mi ennek az értelme?:)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook