Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önértékelési zavarok.... fórum

Önértékelési zavarok.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
4. db5af5da17 (válaszként erre: 3. - Bf861243a6)
2009. ápr. 16. 21:10
hasonlóképp vagyok én is...
2009. ápr. 16. 21:06

Ez igaz, bár nekem sosem volt, mert belém nevelték, nehogy el száljak magamtól, ezért szerintem nem is lesz. De ez talán a legkisebb problémám. Nem szeretek élni. Nem szeretem az életem. Nem érzem jól magam, és nem hinném, hogy ez jobb lesz. Utálom, ha sajnálnak, nem szeretem elmondani a problémáimat, inkább másokon segítek, amiben tudok.

Meghallgatok bárkit, hátha tudok valamit tenni az érdekében. Ma már tudom, hogy ezzel is csak a gondjaim elől menekülök...

2009. ápr. 16. 21:01
Mindenkinek van szerintem olyan idoszaka hogy az onbizalma nagyon keves (vagy nincs is..),de ezen tul kell lepni mindenkeppen.Nagyon nehez de akaraterovel minden lehetseges.:)
2009. ápr. 16. 20:51
Az önértékelési zavarok hátterében mindig a szorongás áll. Miért is fél, szorong az ember? Valójában minden ember jónak és ártatlannak születik, az örömet, a bánatot, a félelmet, a szorongást és az agressziót élete lefolyása alatt tanulja meg. A félelem az a lelkiállapot, amikor valamilyen rossz dolog bekövetkezésétől tartunk. Azok az emberek, akik már túl sok dologtól félnek, szorongni kezdenek. Ez mindig belülről jön a megoldatlan konfliktusok eredményeképpen. A félelmek és a szorongások következtében megjelennek az önértékelési zavarok. Egyik ezek közül a csökkent önértékelés. Az alacsony önértékelés befolyásolja az ember érzettudatát és önbizalmát. Nekem például egy deka önbizalmam sincs, pedig kb.: 20Kg-ot fogytam, egyszóval újjá születtem. Nem segített semmit. Szorongok, nem szeretem magam, és az életem. A fogyókúrába menekültem, most már tudom. Rossz gyerekkorom volt, de mindig ott volt a remény, hogy talán később jobb lesz. Nem így lett. Gondolom sokan vagytok ezzel így. Hát rajta, beszélgessünk. Mert ugye, mindenre van megoldás!(?)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook