Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Olvassátok el a sztorimat és kérlek adjatok tanácsot! fórum

Olvassátok el a sztorimat és kérlek adjatok tanácsot! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. nov. 19. 21:37

Én a párommal egy évig éltem távkapcsolatban, aztán háromnegyedet vele a szüleinél, negyed otthon (nyári szünet, várt otthon a "gebe"), most megint vele vagyok.

Nekem a suli két órányi sétára-vonatozásra-buszozásra van, meg persze az önállóságnak is örülnénk (20 évem úgy ment el, hogy a szüleim otthon dolgoztak, és mindig mindenről tudtak: ) ); szeretek itt lenni pároméknál, de mégsem az igazi... Már más után vágyom én is, a párom is...

De még várunk, spórolunk az albérleten, hogy a suli után a megálmodott házunkba költözhessünk be.


Szóval szerintem kitartás! Beszéljétek meg, hosszútávon ez éri meg szerintem!

30. Ildi5
2008. nov. 19. 21:36

Szia almi!

Szerintem a legjobb megoldás az lenne ha külön tudnátok költözni a szülőktől, csak ti ketten és nem lenne semmi problémátok. Én 4és fél éve vagyok együtt a párommal és addig amíg nem költöztünk külön össze folyton pesztrált. Én nem laktam náluk de amikor ott voltam mindent rám akart sózni. Sajnos anyuci befolyása mindíg ott lesz, mert félti pici fiát de akkor is távolabb.

29. s.irma (válaszként erre: 1. - Almi20)
2008. nov. 19. 21:34

Kolesz! Mindenkinek jobb lesz.

Próbáld a barátoddal megérteni, hogy előbb utóbb rámenne a kapcsolatotok.Mindenki csk profitálna a dologból.

28. kovaevakiss (válaszként erre: 21. - Tandi25)
2008. nov. 19. 21:29
Nekem nagy családom /öt fiú, egy lány/ van. Már mind felnőttek, családosok. Nagyon szerettem és szeretem őket, de mikor már társuk lett, az volt a hozzáállásom, ne lakjanak otthon. Inkább segítettem albérletet fizetni, aztán a lakáshoz is segítettünk, de menjenek külön. Azóta is jó a kapcsolata mindenkinek mindenkivel a családban.
27. pemete
2008. nov. 19. 21:25
Szia! Egyébként nincs tervben a különköltözés valami belátható időn belül? Én is laktam anyósommal 3 évig, nagyon szeretem, nagyon kedves, aranyos, de egy idő után már az agyamra ment, hogy mindig ott volt, mindig akkor mászkált amikor nem kellett volna. Nem egészséges sokáig valamelyikőtök szüleivel lakni, mert túlságosan "beleszólnak" az életetekbe. Ha nem is szánt szándékkal teszik meg csupa jóindulatból, akkor is így van, és ez bizony terhessé válik egy idő után. Tehát ha van rá esély, hogy elköltözzetek valamikor a közeljövőben, akkor szerintem maradj, aztán majdcsak kibírod valahogy:) Ha nem, akkor próbáld meg meggyőzni a párodat,hogy lassan el kéne kezdenetek a saját kis életeteket, ne hagyd, hogy örökké anyuci szárnyai alatt maradjatok, mert arra rámehet a kapcsolatotok, ami pedig a legvalószínűbb, hogy anyósoddal a jó viszonyod biztos megromlik.
26. évi75
2008. nov. 19. 21:25
persze természetesen jobb lenne külön lakni a szülőktől.
25. Ada12 (válaszként erre: 24. - Évi75)
2008. nov. 19. 21:25
Teljesen egyetértek. Nekem nagyon jó a viszonyom az Anyósommal, de ehhez az is kellett, h anno és persze most is, ha vmi nem tetszett elmondtam Neki. Megértette, megbeszéltük, ennyi.
24. évi75
2008. nov. 19. 21:15

Hali!

Én azon a véleményen vagyok, hogy beszélj a pároddal, de ha jó a viszonyod az anyóssal, akkor vele is meglehet beszlni. de szerintem kérd ki a barátod véleményét.

én nem biztos hogy költöznék, mert anyósék is, párod is azt hihetik, hogyvalami nagy baj van, nem érzed ott jól magad, és én is egy kis visszalépésnek tartanám.egy kicsit gondold bele magad az ő helyzetükbe, mit szolnának a költözésedhez. inkább tisztázd.

ha a jövödet ezzel a fiúval akarod tovább, akkor mindenképp alakitsd ki még most a bizalmat vele, és érd el hogy az anyós a barátnőd is legyen. ez csak ugy megy, ha őszinte, és egyenes vagy!

beszélj a pároddal ezekről!

23. lilimia (válaszként erre: 21. - Tandi25)
2008. nov. 19. 21:12
Ez az anyósos jó! Az enyém szerencsére 300km-re lakik, mégis próbál bekavarni...
22. almi20 (válaszként erre: 21. - Tandi25)
2008. nov. 19. 21:05

igen ezt a papucsosat vallom én is!

Azért nem jó az albi, mert sok pénzünk elmenne úgy... (párom szerint) én bevállalnám, dehát...

2008. nov. 19. 21:02

Bocs, lemaradt: megpróbálja a helyzetet rendezni úgy, hogy mindenki jól járjon a körülményekhez képest.

Egyébként albiba nem tudnátok menni? V nappalin tanulsz/tanultok?

A legegészségesebb külön. Az én anyukám mindig azt mondta, h soha nem szabad oylan közel lakni az anyóshoz, h az papucsban át tudjon menni. :) És ezt saját magára is értette! :)

Nem hülyeség...

2008. nov. 19. 21:00

Szia Almi!


Szerintem, ha jó a kapcsolatotok, akkor ezt meg tudjátok beszélni. Ülj le a pároddal és mondd el neki, mi a bajod. És ha az ő részréről nem látsz hajlandóságot anyós "benevelésére", akkor költözz.

Ha igazán szeret, megpróbálja a helyeztet rendezni.

19. lilimia (válaszként erre: 17. - Almi20)
2008. nov. 19. 20:56

Mégis a házimunkát hoztad fel példának :)


A párodnak kéne megkérni kedvesen, hogy amikor kettesben szeretnétek lenni legyen szíves magatokra hagyni titeket, és tekintettel lenni arra hogy nektek is van magánéletetek!

18. lilimia (válaszként erre: 11. - 92c8ab1dcc)
2008. nov. 19. 20:54
De ha ott lakik tényleg alap hogy segít! Én együttélek a párommal, a házimunkát utálom, mert mire befejezem kezdhetem előlről, de sportnak fogom fel, valamint motivál hogy a vőlegényemnek kellemes, tiszta körülményeket biztosítsak, és persze magamnak is.
17. almi20 (válaszként erre: 9. - Lilimia)
2008. nov. 19. 20:53

Nem a házimunkával van bajunk!

De pl most is jövök haz és itt ül a számítógépünknél a mi szobánkban, persze közben feltérképezi a terepet... Hozzá kell tenni, h a munkahelyén is egész nap az interneten szörföl, de neki mindig akkor meg kell valamit néznie, mikor kettecskén lehetnénk...

2008. nov. 19. 20:52
Én mennék.
2008. nov. 19. 20:52
Tényleg érdekes ez a pesztrálós dolog, meg a lista, bár igaz, hogy ha ott laksz akkor be kell segítened. A barátod mit csinál? Nem tud ő is koliba menni veled?
14. almi20 (válaszként erre: 13. - 92c8ab1dcc)
2008. nov. 19. 20:48
22, mint én
2008. nov. 19. 20:48

mennyi idős a párod?

ez a visszaépítés ez badarság

12. almi20 (válaszként erre: 6. - Tipke)
2008. nov. 19. 20:46

)Örülök Nektek!

Mi is úgy jártunk másfél évig h nem laktunk együtt, csakhát ugye már megszokta h Vele lakok és úgy érzi, hogy visszaépítem a kapcsolatunkat azzal, hogy elmegyek.

11. 92c8ab1dcc (válaszként erre: 9. - Lilimia)
2008. nov. 19. 20:44
de ne kelljen már neki nagyit pesztrálni.. meg a listás dolog érdekes
2008. nov. 19. 20:44
szólni kell amutternak, hogy hagyjon békén. Elösszőr finoman, aztán nem...
9. lilimia (válaszként erre: 7. - Almi20)
2008. nov. 19. 20:44
Ha ott laksz náluk szerintem alap hogy besegítessz a házimunkába...
8. almi20 (válaszként erre: 4. - Herengtimea)
2008. nov. 19. 20:43

Köszi!

Már mondtam neki, csak eléggé ragaszkodó típus és szereti azt ha minden este együtt alszunk... Nagyon szomorú volt, mikor mondtam neki....

7. almi20 (válaszként erre: 3. - Frutty)
2008. nov. 19. 20:42

De jól érzem magam, szeretem őket és ők is engem képzelnek el a kisfiuk élete párjaként, csak kb az van, h ha a párom szabadnapos, anyuci kiir egy listát, amiket meg kell csinálni, meg a nagymamit kell pesztrálni, szóvaal...... Néha sok egy kicsit...


3 éve vagyunk együtt és másfél éve lakok Náluk!

2008. nov. 19. 20:41
Szia! Én kolis vok az otthonomtól egy órányira... a párom innen e kolitól 200 , otthonról 128 kmre van mégis tökéletesen, csodálatosan megvagyunk már lassan 1 éve!!!
5. 3374d74025 (válaszként erre: 1. - Almi20)
2008. nov. 19. 20:41
Hasonló helyzetben voltam már.Szerintem de hangsúlyozom hogy SZERINTEM ne költözz el.Legalábbis ha csak az anyós miatt mennél akkor ne tedd!Ha mérvadó az is hogy másfél órára van a suli,akkor elgondolkodtató!
2008. nov. 19. 20:41
előbb beszéld meg a pároddal ő mit szól az egészhez,meg hogy nincs e neki valami megoldása.
3. frutty (válaszként erre: 1. - Almi20)
2008. nov. 19. 20:39

nem,érzed jól a párodéknál,magad?

miota vagytok,eggyútt?

2008. nov. 19. 20:39

kolesz. nyugodtam lenne az életed... ennyit csak kibír a kapcsolatod..

vagy szólj a párodnak, hogy szóljon az anyucinak.. elöbb utobb rámegy a kapcsolatototk

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook