Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Oltás után teherbeesés fórum

Oltás után teherbeesés (beszélgetős fórum)


2021. ápr. 20. 14:49
Szia! 2 gyerekes anyukakent tervezzük a 3-at! Pénteken kapok moderna oltast és az is lehet h terhes leszek addigra mert pont ovulacio utàn vagyok. Nagyon paraziták eddig de találtam egy nagyon jó videót a diamondlily csoportban ahol egy nőgyógyász beszél a vakcina és a teherbeesès kèrdèseiről. Engem megnyugtatott. A magzat akkor károsodott oltás alatt ha magas lesz a làzad, ezt ö is kiemeli. Amerikában már régebb óta oltják a nőket, biztosan kitudodott volna ha gondot okozna. Úgy tudom a ciklusban okozhat valtozast
2021. ápr. 19. 22:28
Mi régóta tervezzük, eddig nem sikerült. Ma kaptam meg az elsőt, így halasztjuk augusztusig. Biztos ami biztos.
5. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 1. - Erősvagyok)
2021. ápr. 19. 18:13

Elméletileg (és szerintem) gyakorlatban is nem szabad hatással lennie a terhességre a 2 hónapos pihenő után (feltételezem azért mondják ezt a két hónapot, mert abban átlagos ciklus esetén mindenképpen beleesik 1-1 ovuláció mindkét petefészeknél, így még elméleti káros hatása se lehet).

Az első trimeszterben nem ajánlatos, mivel terhesség egy "idegen test" a szervezetben, és ha erre még megdolgoztatjuk az oltás által kiváltott immunválasszal könnyen vetélés lehet a vége. Ugye 2. és 3. trimeszteres kismamákat már oltanak.

Összességben szerintem maga az oltás teljesen ártalmatlan, ha betartjuk a játékszabályokat. Nekem volt már 2 vetélésem, 2 hete kaptam meg a 2. pfizer oltást, mi 3 hónapot lőttünk be várakozásnak biztos, ami biztos, mondanám, hogy beszámolok szívesen a fejleményekről, de az én esetem nem releváns, mivel sajnos oltás nélkül sem sikerült.

2021. ápr. 19. 18:03

Én talán azért mondanám szerencsésebbnek oltás utánra halasztani a teherbeesést, mert elég durva következményei lehetnek, ha oltás nélkül, terhesen kapod el a vírust.

Ami tény, hogy a kismamák többsége könnyen átvészeli. De vannak, akik kórházba kerülnek, és nem feltétlenül számíthatnak happy endre. Nem tudom, te hogy vagy vele, de én nem adom meg az esélyt arra, hogy esetleg durván kiüssön a vírus. Covid osztályon dolgozó rokontól sok sztorit hallottam - nem ez az átlag, de én nem akarok az az 1 lenni a 100-ból.

Mondom ezt úgy, hogy már egy ideje rajta vagyunk a témán, de most az oltás miatt szüneteltetjük. Pedig amúgy vágyunk már babára... :)

2021. ápr. 19. 17:09

Szia! Bár én nem tervezek babát és nem is oltattam még magam, de most nézegettem (nem emiatt) a koronavírus hivatalos oldalát, és a vakcina kisokosban ez jött velem szembe: "Fontos, hogy a fogamzásképes nők a második oltás után legalább 2 hónapig kerüljék a

terhességet."

[link] - ez a linkje, lehet, hogy segít dönteni :)

2021. ápr. 19. 16:55

Jó, hogy ezt azután írtad, hogy engem már beoltottak. Mert, ha tudom, hogy az oltás mellé valahol még egy du..s is jár, vírus ide vagy oda, bizony nagyon meggondoltam volna, hogy oltassam-e magam.


( Bocs, ha kicsit ízetlen voltam, poénnak szántam)

2021. ápr. 19. 16:25

Sziasztok!

Van köztünk olyan aki már be lett oltva és azóta teherbeesett és jelenleg várandós?:)


Sehol nem találok infót arról, hogy az oltás után minden rendben megy-e a teherbeesésnél.

Tudom még ez a korosztály nem feltétlen kapta meg több, mint 2 hónapja az oltást, de nagyon kiváncsi lennék..

Oltásra várok, de mindenhonnan lehet minden félét hallani, emiatt félek kicsit, hogy nehogy ne tudjak teherbe esni a későbbiekben. ( Korábban már elment egy kisbabám magától sajnos, így ez okoz plusz feszültséget bennem.)


Köszönöm a válaszokat!:)


23/L

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook