Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Moderna oltás után teherbeesés? fórum

Moderna oltás után teherbeesés? (tudásbázis kérdés)


2021. máj. 25. 09:46
2021. máj. 24. 14:49

Én már az oltások előtt se vállaltam volna, mióta ez az egész elindult, nálunk lekerült a terhesség téma az asztalról. Lehet, hogy véglegesen, nem tudom. Végülis két gyerekünk már van, szóval nekünk nem olyan nehéz ez a döntés, mint annak, akik épp kicsúszik a korból, vagy nagyon akar és még nincs.

De ha nem lenne, akkor is várnék most még nem kettő, de 6-7-10 hónapot is a gyerekvállalással.

2021. máj. 24. 12:49
Annyira értelmesen elmondják, hogy NE.
2021. máj. 24. 12:30

Senki sem tudja. Ráadásul a Moderna mRNS oltás, vagyis a legújabb technológia, amellyel eddig nem oltottak, csak tesztek voltak. Valószínűleg nem lenne semmi baj, mivel a leggyorsabban "kiürülő" anyag is. Miután "megtanította" a szervezetedet a vírus legyőzésére, 48 óra után nincs is benne a szervezetedben kvázi.

Ennek ellenére komoly kockázata lehet mindennek, és erre nem voltak még kutatások, tesztek, amely alapján biztonságos lenne kijelenteni, hogy nem lesz semmi baja a magzatnak.

Én is azt tanácsolnám, hogy védekezzetek továbbra is, ameddig szükséges. Ha véletlenül becsúszna, akkor majd aggódhatsz ezen, de a mai fogamzásgátló módszerek már igen hatékonyak, sőt kmbinálni is lehet őket, amivel szinte teljesen ki tudod zárni egy nem kívánt terhesség kockázatát 2 hónapra.

2021. máj. 24. 12:11

Bár vágyok gyerekre,oltás előtt tuti teszteltem volna,hogy nem vagyok terhes,utána meg vigyáztam volna.

Nem kockáztatnék,nem akarnék én az egyik kísérleti alany lenni,hogy vajon épen születik-e a gyerek.Vagy ha később derül ku,hogy pl autista,vagy kialakul nála valami gyerekkori rák...sosem ismerné el senki az oltás felelősségét ebben.

6. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 24. 12:07
És azt is hozzáteszem, amelyik nő nem tud 2 hónapot várni a terhességgel ne is vállaljon gyereket, nem érett meg rá.
5. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 24. 12:05

De minek fordul meg ilyen bárki fejében is? Milyen nő az, aki kockáztatná a gyermeke egészségét oroszrulettet játszva, vagy beteg lesz, vagy nem?

Nem is értem.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - NomNom)
2021. máj. 24. 11:45

Kibírok többet is, aktívan védekezünk.

Ettől még megfordult a fejemben.

2021. máj. 24. 11:43

Ne csússzon be. 2 hónapig csak lehet vigyázni ha egyszer senki nem tudja neked biztosra megmondani.

Nyilván nem mondaná azt senki h vetesd el, nem hinném h baja lenne. De 2 hónapot inkább kibírnék.

2021. máj. 24. 11:41
Ez az, amit senki se tud.
2021. máj. 24. 11:33
Állítólag 2 hónapig ajánlott várni. Ha mégis tervezetlenül becsúszik a baba, mit kell tenni? Megmaradhat és lehet egészséges?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook