Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Okostelefon-függőség, mint népbetegség fórum

Okostelefon-függőség, mint népbetegség (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
36. Guruljka (válaszként erre: 18. - Brunette*)
2020. jan. 8. 20:22

Függő alatt azt érted, aki, amint ülőhelyet ér a feneke, már szedi elő a telefont?

Aki elmiatt és ezzel határolja el magát a környezetétől?


Pl. vonaton vagy váróteremben (akár orvosiban is), az előszedés helyett körül lehet nézni, lehet beszélgetést kezdeményezni.

35. Guruljka (válaszként erre: 33. - Amaunet)
2020. jan. 8. 20:18

Igen, ezek mind olyasmik, amik "egyéni elbírálás alá esnek", hogy ezt a sablont használjam.

Nekem bőven elég, ha a jóváírásról befut az SMS.

34. michelle.r (válaszként erre: 20. - Brunette*)
2020. jan. 8. 20:15

Ez esetben nyiss egy klubot, ugyanis senki ne fogja a 20. hozzászólást megkeresni, hogy mily instrukciókat is adtál ;)


A fórum címéből pedig messze nem következik, hogy miről szeretnél beszélgetni. Aki ide ír, az a jelenségről általában, és a saját relevanciájáról fog írni.

33. Amaunet (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2020. jan. 8. 20:14

Számomra viszont fontos, hogy olyan alkalmazások, mint pl. a levelezés, bankolás mindig elérhető legyen számomra.

Igaz, itthon és munkahelyen is gép előtt is vagyok, de előfordul, hogy fél napot nem vagyok és akkor is jóvá kell hagynom utalásokat.

2020. jan. 8. 19:59
És bocs, most olvastam kicsit vissza, nálam is háttérzaj a TV, zenét ritkán hallgatok, játszani semmin nem szoktam, csak az itteni dominót. Néha egy-egy érdekes kvízt megoldok, ennyi. Ad elég fejtörést a munkám.
2020. jan. 8. 19:57
Ja, nyilván fontos: nincs szabályos munkahelyem. Nagyrészt itthon vagyok.
30. Guruljka (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2020. jan. 8. 19:55

Én ezt értem, sőt én is ilyesmire használom - nem az okostelefont, mert az nincs, hanem az asztali számítógépet.

Nemcsak az okostelefonnak vannak felhői, nálam is van itt egész felhőcsapat az asztali gépen. Ritkán használom.


Nem kell okostelefon, mert a funkciói legnagyobb részét nem használom ki még a jelen butafonomnak sem.

Pl. van benne hívásvárakoztatás: soha nem használtam még.


Ha utazom valahova nagy ritkán, akkor nem bankolok, nem keresek boltokat, nem kellenek az elmentett dolgok. Akkor utazom és ezt élvezem ki.


Nyilván másnak más az életvitele, egy ismerősöm pl. sokat van úton autóval, ő valóban a telefonjáról dolgozik ilyenkor. De én meg dolgozni nem tudnék telefonról.


Fotózni szeretek, erre külön kis gépem van, fényképezőgépnek hívják. Igaz, már digitális.

2020. jan. 8. 19:46
Nincs okostelóm így függője se lettem. Ameddig lehet ragaszkodnék ehhez az állapothoz :)
2020. jan. 8. 18:48
Köszi
2020. jan. 8. 18:42

Hasonlóan #15 Michelle.r-hez számomra az okostelefon nem nem egy kütyü, nem egy játék, hanem egy eszköz, ami megkönnyíti az életem, amivel időt takarítok meg.

Bankolok (nem csak saját részre), vásárlok, levelezek (munkahelyi is). Bárkit, bármikor elérhetek (szolgáltatókat pl. csak megkeresem a neten).

Felhőben bármikor elérhetem az oda mentett dolgaimat.

És mindez nem akadályoz meg abban, hogy időt töltsek a barátaimmal, hogy időt szánjak a mozgásra.

Ha az függőség, akkor, nehezen tudnám elképzelni a mindennapokat nélküle.

Azt mondjuk sajnálom, hogy minden fejlesztés a fotózást favorizálja, míg ezek a személyi ügyintézést segítő alkalmazások úgy, ahogy fejlődgetnek.

26. Epresturmix (válaszként erre: 17. - Brunette*)
2020. jan. 8. 18:12
Semmit nem hallok abból, hogy ki mit csinál a panelban. Tévét pláne nem.
2020. jan. 8. 18:10

Ja, sok sikert a leszokáshoz!


Annyit hozzátennék, hogy nem csak a telefonról kell leszoknia sok embernek, hanem a hasonló kütyükről is, mint tablet, PC, PS, stb. Mert attól, hogy valaki a tabletet nyomogatja, épp olyan függő;)

24. Channa* (válaszként erre: 17. - Brunette*)
2020. jan. 8. 18:07

Én 52 éves nő vagyok. Nem vagyok telefonfüggő.

Reggel megnézem az egészség alkalmazásomon az alvás adatokat, az időjárást arra a napra, majd utazás közben van, hogy játszok rajta játékot. Naponta néhányat telefonálok, de nagyon keveset, és ennyi.


Igaz, van tabletem, de azon meg olvasni szoktam és nem netezni, csak ritkán.


TV-t is nézek, pl. ilyenkor a híradót, majd fókuszt, majd megnézek valami sorozatot, de azt úgy, hogy főleg csak hallgatom.


Laptopon netezet, ilyenkor este valamennyit, ez hangulat kérdése, illetve akkor szoktam inkább, ha a férjem elalszik, mecset néz és nincs kivel fecsegnem.


Voltam munkanélküli sés akkor is ötvenes nő voltam (51 éves). Igaz, nem voltam itthon sokat csak 2-3 hetet, de akkor sem a TV előtt ültem. Nekem a TV háttérzajnak kell.


De igen, biztos vannak minden korosztályból, akik a TV-t bámulják órákon át naponta.

23. Channa* (válaszként erre: 16. - Semleges)
2020. jan. 8. 18:01

Igazad van!


És akik otthon vannak és nem nyugdíjasak, hanem fiatalok, azok szintén bámulják a TV-t, csak azt mondják, hogy ők nem;)

22. brunette* (válaszként erre: 21. - Semleges)
2020. jan. 8. 16:57

Nem arról van szó, hogy az egészségesek ne írjanak ide, hanem arról van szó, hogy koncentráljunk az adott problémára :) Mert attól még, hogy vannak emberek akiknek sok kötelességük van, férjüket kiszolgálják, gyerekeik vannak, vezetik a háztartást, dolgoznak, túlóráznak, és még tanulnak is mellette, ezért egy szabad percük sincsen még magukra sem, attól még a probléma sokaknak valóság. Ezért kár a keretekről vitázni.


Sajnos viszont ezzel a panelos dolgokkal kapcsolatban elvesztettem a fonalat. :D


Ha így éled meg a telefonhasználatod, akkor nincs min javítanod. Az a lényeg, hogy szerinted nem megy az életminőséged rovására, így gond nélkül élvezed a használatát.

21. semleges (válaszként erre: 17. - Brunette*)
2020. jan. 8. 16:49

De akkor ők még dolgoznak nem? Munka után nézik. Talán a munkahelyükön nem tv-znek, de ki tudja:) Gondolom érted a párhuzamot és az ellentétet.

A panelt te hoztad fel, hogy míg egyesek nyomkodnak, te hallod, hogy mások a tv-znek:)

Erre reagáltam így, mert számomra a kettő között még mindig nincs egyenlőség jel.

Mindegy is. Igazad van a nem függők ne írjanak ide.

Én az okos telómat 80%-ban telefonásra, sms, viber, és fotózásra, használom. A fennmaradó 20% valóban internet és hasznos infó amit ha akarok rögtön megtudok.

20. brunette* (válaszként erre: 18. - Brunette*)
2020. jan. 8. 16:02
Bár tény, hogy túl általánosan fogalmaztam meg a fórum nevét és az első hozzászólásom is igen általános. De akkor szeretném konkretizálni, hogy a hasonszőrű társaimat keresem, akik változtatni szeretnének életmódjukon. :)
19. ab61752c45 (válaszként erre: 14. - Bozsu55)
2020. jan. 8. 15:58
na ne.nem akarom.
2020. jan. 8. 15:55

Örülök, hogy sokan egészségesnek érzik magukat, és úgy gondolják, hogy nem kell változtatni a szokásaikon, csak így tovább. De elsősorban ez a fórum azoknak jött létre, akik függőknek tartják magukat, szépen megérek mindenkit, hogy ne írjunk annyi irreleváns hozzászólást, hogy "köszi, én jól vagyok" és hogy "én hasznos dolgokra használóm a telóm".


Azoknak jött ez létre, akik változtatni szeretnének, mert úgy érzik, hogy sok idejük elúszik az okostelefon miatt, vagy azoknak, akik kimondják, hogy függők.


Természetesen az "egészséges felhasználóktól" a tippeket, trükköket nagy köszönettel fogadjuk.

17. brunette* (válaszként erre: 16. - Semleges)
2020. jan. 8. 15:51

A panelt arra írtam, hogy áthallatszik a falon, hallom, amikor TV-t néznek. Nem arra irányult, hogy van különbség a panelben élők és a kertesházban élők között.

Amúgy nem, nem nyugdíjasok a szomszédjaim, 50-es nők, de a gyerekeik már kirepültek.

16. semleges (válaszként erre: 8. - Brunette*)
2020. jan. 8. 15:36

Azok tv-znek "sokat, nagyon sokat" akik otthon vannak, nyugdíjasok. Akik aktívan dolgoznak, háztartást vezetnek, bevásárolnak, mosnak, főznek takarítanak, vasalnak, gyereket nevelnek, indítanak iskolába, óvodába, férjüket ellátják és persze magukat is, őket nem keverném össze azokkal akik unalomból ülnek a tv előtt mert nincs más dolguk.

A paneléletet sem húznám rá erre mert a kertesházban élők is tv-znek, főleg télen, mikor nincs kerti munka.

És itt látom az ellentétet. A nyomkodók a játszótéren is nyomkodnak miközben a gyerekük leesik a mászókáról, a randin is ülnek egymás mellett, de mindkettő feje benne a mobiljába és még csak felnézni is nehezére esik, a munkahelyen is nyomkodnak! A buszon, villamoson, metrón is. Én moziba is láttam film alatt és még sorolhatnám. Tehát valami helyett és nem csak otthon nyomkodnak hanem majdhogynem 0-24-ben. Én ezt nagyon nem tenném egy kalap alá a tv nézéssel mert azt csak otthon lehet szabadidőben és sokaknak az csak napi 1-2-3 óra.

2020. jan. 8. 15:31

Nem vagyok függő, csak sokat használom a telefonomat.


Megnézem, mikor érkezik a bkv járat - ezzel időt spórolok.

Telefonon bankolok - nem állok sorban a bankban,

Telefonon veszek színház, mozijegyet, vonatjegyet, nem állok sorban, időt spórolok.

Telefonon vásárolok be, a tömegnyomor, órákig bóklászás helyett csak átveszem az összekészített csomagomat. Vagy egyenesen házhoz rendelem.

Telefonon fizetem a parkolást, időt spórolok, nem használok feleslegesen papírt,

Elég elvetemült vagyok, már nem is nyomkodom, hanem diktálom neki a dolgokat ;) - nem vásárolok jegyzetfüzetet, műanyag tollakat, védem a környezetemet.

what's up-on rövid üzenetekben kommunikálok a barátaimmal, családommal, néha még üzletfelekkel is - ezzel megspórolom a felesleges telefonálásokat.

Appokkon keresztül rendelek ételt, taxit - nem veszegetem az időt telefonálásra, ráadásul hamarabb is érkezik, mint telefonos rendelésnél.

Olaszul tanulok egy ideje, a youtube-on leckéket hallgatok amikor A-ból B-be megyek.

Ha valahol várnom kell, híreket olvasok, logikai játékokat, szókirakót játszom.


Mind eközben mások azt látják, folyton a telefonomon lógok ;)

14. bozsu55 (válaszként erre: 12. - Ab61752c45)
2020. jan. 8. 15:27
Pedig a lányod megtanína...lépésről lépésre.
13. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Brunette*)
2020. jan. 8. 15:26

Számítógép hiányában a telefonon intézek mindent.

De ha dolgom van nem nyomkodom. Megyek, teszek veszek. Ha ráérek, időm engedi akkor nyomkodom.

12. ab61752c45 (válaszként erre: 10. - Bozsu55)
2020. jan. 8. 15:09
na,én ebbe a bagázsba tartozom.
2020. jan. 8. 15:05

Annyi jutott még eszembe, ami talán alap, de az alvásomat semmiképp se zavarja már meg egy email, vagy ilyesmi... szóval éjszakára némítás, és net kikapcs!

Villanyszámla diktálós emlékeztető email is képes hajnal 3kor jönni,szóval ja :D

Vagy repülő/ne zavarj üzemmód is sokszor jól jön.

10. bozsu55 (válaszként erre: 8. - Brunette*)
2020. jan. 8. 15:01
Az utolsó mondatodban van az igazság,ők nagyrésze nem tudja, nem akarja kezelni a technikát. Sokuknál a telefon piros gomb zöld gomb.
2020. jan. 8. 14:55

Mondhatni sok időt netezek,jó csomagom van, de nem korlátlan. Van okos telefonom,tablettem,és több buta telefonom. Pedig nem vagyok tini. Semmilyen csoport tagja nem vagyok. Nem érzem magam függőnek, Nem is akarok változtatni rajta. A lakás nem szalad, naponta főzök.

Minden lehetőséget nem használok ki.De híreket,természetfilmeket nézek, hangoskönyvet hallgatok.Mindent ésszerűen.Szerintem.

2020. jan. 8. 14:22

Nos, inkább kollektíven válaszolok.


Nálam olyan komoly a dolog, hogy most erről naplót indítottam, onnan puskások, hogy milyen szabályokat állítottam fel.


Amikre használom a telefonom:

-A telefont eredeti funkciójára használom, tehát SMS/telefonhívás mehet

-Térképapplikációt is használhatom

-Iskolai anyaggal kapcsolatos dolgokat nézhetek rajta akármikor

-Receptet kereshetek rajta

-Tömegközlekedés során sem enyhülnek a fenti szabályok

-PC-re jelenleg nincs kikötésem


Amit remélek tőle:

-Átértékelném az idő fogalmát

-Sokkal tisztább lenne a lakásom

-Sokkal egészségesebb kajákat ennék, sokkal nagyobb kísérletezgető kedvem lenne a konyhában

-Sokkal többet mozognék

-Sokkal több időt töltenék a természetben

-Sokkal jobban értékelném az emberi kapcsolataimat

-Sokkal többet indulnék el, hogy felfedezzem a környzetemet


Szerintem ezeket a szabályokat szabja mindenki magára. Nekem például tilos lesz a munkahelyemen okostelefonozni és utálok telefonon hívni valakit, így a munkahelyi telefonozásról nem állítottam fel szabályt, illetve a hívásokat sem kell kontroll alatt tartanom, mivel azt alapból nem túlzom el.


Hogy eddig hogyan működött mindez? Eddig is működött az életem, csak nem annyira hatékonyan, mint azt én szeretném, mert a látszattevékenységek bezavartak. Egyébként az idősebb korosztályban szerintem hasonló kaliberű dolog a televízió. A paneléletben hallom a szomszédasszonyokat, hogy mennyit tévéznek. Sokat, nagyon sokat. Az internet azért jobb, mert jobban személyreszabhatod az anyagot, amit nézel.

2020. jan. 8. 14:04

Sziasztok!


Nemrég figyeltem fel rá, hogy a Youtube is készít statisztikát a megtekintési időről. Az átlagom napi 1 óráról már csak 8 perc. Ehelyett azóta kiolvastam 3 könyvet, azzal is ugyanúgy elrepül az idő :)

Nem vágytam sose óriási mobilnetre, még az ügyintéző is csodálkozott, hogy 6-7 éve nekem bőven elég az a pici :D

Facebookot, stb nem használom elég régóta, és egyáltalán nem hiányzik.

Ha szükségem van valami infóra, utánanézek, max még elolvasom a híreket.

Na meg sok mindent kényelmesebb számítógépen intézni, de van hogy napokig be sincs kapcsolva.

Bevásárlólista, költségvetés készítős programokat se értem, nekem van füzet,papír+toll

Egy csomó felesleges alkalmazást is kitöröltem, amire azt véltem hasznos lett de igazából felesleges volt.

Nekem az is bevált, hogy pl ha reggel 100% feltöltöttségről indítok, akkor estére mennyi kopik belőle, így látom, hogyha lényegesen többet volt használatba.

Megfejtettem egy csomó keresztrejtvényt is, újságban :D

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook