Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyuszisok ide! fórum

Nyuszisok ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. márc. 30. 13:15

Nekem is volt nyuszim hasonló helyzetben.:(

Sajnos én őt elrontottam, mint az első gyereket szokták mondani. Azt is felkapdossa az ember ha sír.

Én amint ásni meg rágni kezdett fogtam és kiengedtem.

A probléma megoldódott, de rászokott a szentem. És tudta ha el akar érni valamit ezzel el fogja.

Egyébként egy idő után magától is lemondott a dologról bár kellett hozzá türelem, mármint elviselni.

Ilyenkor tértem át arra, ha rág akkor dobtam be neki valami csemegét(én száraz kenyeret, mert azt imádta). Így már azért rágta a ketrecet, de amint megkapta nyugton volt. Egyébként sokszor csak az is elég, ha otthon voltam és látott hogy ott vagyok már lehiggadt. Mert tudta hogy megvagyok.

2009. márc. 30. 12:44

Egy 100x70 cm-es ketrecben lakik, állandóan van előtte széna, van egy faágakból összedrózozott bújókája és minden nap kap zöldséget is. Emellett szintén kap száraz kenyeret és a szokásos magkeveréket. Minden nap legalább 2-3 órát ki van engedve, de ha itthon vagyok, akkor van hogy szinte egész nap. Minden nap simogatom, beszélek hozzá. Reggel ő az első.


Adtam neki wc papirgurigába dugott szénát (játéknak) és egy rongydarabot is. Most egész jól elvan. De azt hiszem unalomból csinálja, pedig igyekszek mindent megadni neki. Ettől függetlenül nagyon szeretem :)

Minden esetre igyekszek akkor neki venni valami más rágófát meg nyalósót, amit írtál.


Köszönöm a segítséget!

2009. márc. 30. 12:17

Maga a ketrec rágás és a kaparás tulajdonképpen szetreotíp (abnormális) viselkedési forma, aminek igen sok kiváltó oka lehet. Pl.: unalom, magány, megváltozott környezet, esetleg betegség.

> Mivel minden nyuszi egy különálló személyiség, ezért így látatlanban nehéz megmondani a konkrét okát, de az biztos, hogy valamiben "hiányt szenved".

> Azt nem írtad, hogy mennyit foglalkozol vele naponta, illetve, hogy mennyit van egyedül, mennyit van kiengedve a ketrecből.

> Nálam a tenyészetben a ketrec rágás akkor fordult elő például, ha a nyuszim nem kapta meg a kedvenc ételét (száraz kenyér). Addig tépte a rácsot, amíg meg nem törtem és nem adtam neki kenyeret. Lehet, hogy a Te nyuszid is ilyen türelmetlen egyéniség.

> Megpróbálkozhatsz az étrendjének pici megváltoztatásával, feldobhatod a ketrecét játékkal, szerezz be neki (ha nincs) nyalósót és rágófát. Ez mind unaloműzésre a nyúlnak nagyon jó. És mellette ha valamilyen ásványi anyag hiánya van, azt is pótolni tudja. Próbáld valamilyen új, különleges dologgal feldobni a nyuszid életét.


A kaparás ezenkívül még visszautal a nyuszi ősi viselkedésére. Az üregi nyúl üreget ás és ezt a mozdulatsort "gyakorolja" a nyuszi otthon is.

Szintén le lehet róla állítani, valami elterelő dologgal. Megpróbálok többet segíteni ha gondolod csak néhány részletet jobban kéne tudnom.

(Milyen nyuszi, házi kedvenc, vagy nem, mennyit van szabadon, mennyit foglalkoztok vele, mi van a ketrecébe, mekkora a ketrec stb.)


Remélem azért egy kicsit előrébb vagy.:)

>

72. édesmandula (válaszként erre: 60. - Gabca30)
2009. márc. 30. 12:16
nagyon köszönöm, igazán sokat tudtam meg :)
71. morkika (válaszként erre: 70. - 6c5f346e46)
2009. márc. 30. 11:31
Mire gondolsz? Csak nem eltennéd láb alól?
70. 6c5f346e46 (válaszként erre: 65. - Morkika)
2009. márc. 30. 09:39
nekem van,de félek,az neked nem tetszene...:(((
69. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - Pici Lulu)
2009. márc. 30. 09:38
nekünk is vannak nyuszogók,de nekünk kint vannak,és mi tenyésztjük őket,eladásra...ők házi nyulak,van kaliforniai hús nyulunk,akkora mint egy túlméretezett tacskó...vannak kölykök is..mindjárt felteszek róluk egy képet...nagyon édesek...van 16 kölyök, 3 anya és egy bak,aki szintén nem kicsike....
68. morkika (válaszként erre: 66. - Gabca30)
2009. márc. 30. 09:33
Köszönöm, szuper lenne!
2009. márc. 30. 08:59
nekem valami tippet hol lehet ilyen logofülüt venni husvétra kicsit...köszönöm
2009. márc. 30. 08:54

Az én macskám nagyon jót játszik a nyuszikkal. Jókat szoktam röhögni rajtuk. Egymást kergetik.:) Édesek...

A kaparásra van ötletem. Majd leírom. Most sajna melózok, mert egy hétig betegszabin voltam és felgyúlt a meló. De írok.


Üdv mindenkinek.:)

2009. márc. 29. 20:02

Hello!

Nekem is van nyuszkóm, lógófülű törpe :)

Nagy csibész, az biztos. Mostanában viszont rengeteget kapar és nem lehet tőle sem aludni, sem pihenni. Van valami ötletetek, hogy mivel lehetne leállitani?

64. 6ebf587766 (válaszként erre: 63. - Sz.ildi76)
2009. márc. 24. 12:19

Megneztem,igen komoly:DD

Az en nyuszijaim a macskainkat terorizaljak:))

2009. márc. 23. 17:27

Sziasztok


Köszönöm Stella nevében igaz kicsit házsártos itt egy videó lepofozza a pici kutyánkat.

[link]

62. 6ebf587766 (válaszként erre: 54. - Sz.ildi76)
2009. márc. 23. 13:13
Stella nyuszko nagyon aranyos:)
61. gabca30 (válaszként erre: 54. - Sz.ildi76)
2009. márc. 19. 11:52

Megvagy.:)


Hát zabálni való. És még sokan azt mondják, hogyan lehet szeretni egy nyuszit.:( Hát ha ilyen képeket látok nem tudom ez hogy merülhet fel.:)

60. gabca30 (válaszként erre: 59. - Édesmandula)
2009. márc. 19. 11:51

Szia!


tegnap már írtam, de hátha Neked is segítség.:)


Megpróbálok itt válaszolni, de elég összetett a kérdésed. És a honlapomon is nagyon sok kérdésre van válasz. Ha gondolod priviben elküldöm.

Szóval a nyuszit szerintem célszerű először egyedül venni, főleg ha van időtök foglalkozni vele. Így ki tudjátok tapasztalni a csínját-bínját. :)

Én elsőre egy anyát javasolnék, mivel a nyúl nem "tüzel", mint más állatok illetve igazság szerint a bak nyuszi jelenléte és maga az aktus váltja ki nála a peteérést ha ez nincs meg akkor nem lesz vele probléma. Míg a bakok azért ha már ivarérettek(és ez nyusziéknál elég gyorsan 3 hónap után eljön), akkor bizony jelöl(het). Megjelöli a területét titeket, bár tény hogy oltári aranyosak ahogy szívük hölgyét körüludvarolják(és ha nincs lány nyuszi akkor mondjuk akár téged is):). A nyulak társadalma egyébként anyaközpontú. Tehát a fővezér egy anya, nem a bakok. :) Az anya is jelöl a maga módján. Majd meglátod, ha dörzsöli az állát a tárgyakhoz. Vagy néha körbebogyóz valahová. Ezeket a szagokat mi nem érezzük. De ők tudják hogy ki a főnök. A bogyóról, meg le lehet szoktatni, ha megszokta hogy tudlajdonképpen mi is az ő területe. :) Helyigénye változó. Ezek az állatok nem nőnek negyra, az állatboltban már jó nagy választék van ketrecekből. A lényeg hogy ki tudjon benne kényelmesen nyújtózni. Fordulni. Ha jó nagyot vesztek neki búvó helye is lehet benne. Ha azonban minden nap lehet szabadon a picike akkor nem kell olyan hatalmas ketrec hisz kimozogja magát. Ott csak az esti pihire és mint magánszférára van szüksége a ketrecre.

Egyébként nagyon könnyen megtanítható a szobatisztaságra is. Ezért ajánlják lakásba a nyuszit. Nálam is szabadon vannak. Nyitva a ketrecük ki- be járnak ha pisi kaki kell visszamegy . Csak akkor vannak bezárva ha nem vagyok otthon vagy este.

Az állatoknál igazából mindegy hogy testvé vagy nem testvér. Szaporodásügyileg legalább is. Két bak azért verekedhet. De ha ivartalanítjátok őket akkor abszolút nem lesz gond. A nőstények békések egymás mellett, de néha ott is léphet fel hatalmi harc. Pl. ha nem a "vezért" részesíted előnyben.

Pl. Nekem az első nyulam anya volt. És sokáig egyedül élt. Majd jött a következő anyám. Soha nem veszekedtek nyalogatták egymást. stb, de minidg az első nyuszimnak kellett enni adni, kiengedni, mert ha nem akkor látványosan bedobta a duzzit és ezt kifejezte a másiknak is. Hogy ilyen csúnya módon megaláztam.

De egyébként nincs gond velük. Ellenkező neműnél meg ugye ha nem akarsz kicsiket. Vagy külön tartod vagy egyiket ivartalanítod. :)

Most nagy hirtelen ennyi azt hiszem amit kérdeztél. De bármibenm tudok szívesen segítek.

2009. márc. 19. 10:45

tényleg, ketrecméretről már sokat olvastam, de tapasztalaton alapulót egyet sem, mekkora az ideális? valamint ha sokat van foglalkozva a nyusszal (egész nap itthon vagyunk vele) akkor is kell neki barátnak másik nyuszmancs? :)


olyan jópofa bebújós "zseb" pihenő-alvóhelyet láttam, esetleg még ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy vett-e valaki ilyet a nyuszijának? :)

2009. márc. 19. 10:10
lányok hozzám árul közel valaki nyulat a cimem a lapomon naplómban buda szélén kis faluba lakom. . . vennék egy nyulat az unokámnak . . husvétra. . . ...
2009. márc. 19. 09:47
ugyi milyen cukik?imadom oket:)))
2009. márc. 19. 09:40

Naggggyon cuki szőrmókok.:)

Nekem minden fajtából van/volt nyuszim. De lógófülű meg az oroszlán a kedvencem. Meg mind.:)

55. 6ebf587766 (válaszként erre: 53. - Gabca30)
2009. márc. 19. 09:23
elkuldtem de itt a hoxan is vannak nyuszik,megnezted?adatlapomon..
2009. márc. 19. 09:10

[link]

Ez a másik fórum mi is fent vagyunk Stella a nyúszi

53. gabca30 (válaszként erre: 44. - 6ebf587766)
2009. márc. 19. 08:51

Szia!

Néztem egy csomót a netet de nem találtalak. Nem tudod elküldeni a címét pontosan az oldalnak?

2009. márc. 19. 08:50

[link]

Nézzétek meg új oldal ahova a kedvenceitek képeit is betehetitek.Nekem kutyám és nyúszim is van.

2009. márc. 19. 08:41
lányok hozzám árul közel valaki nyulat a cimem a lapomon naplómban buda szélén kis faluba lakom... vennék egy nyulat az unokámnak ..husvétra...
2009. márc. 19. 08:39

Igen ő volt Retek. Az én domináns drágaságom.:) Sajnos már meghalt.:(

Minden lógófülű nyuszit kosorrúnak hívnak, vagy lógófülűnek. Hogy miért? na ez jó kérdés. Talán kicsit olyan kos szerű a fejük. Kicsit mintha orrba vágták volna őket egy lapáttal.:) De tény hogy édesek. Retek mikor még a tenyerembe elfért ha szaladt rendszeresen elbotlott fülében. Mert persze szaladt az anyukája után.:) Hallgatott a nevére és bárhol voltam a lakásban és hívtam már szinte hallottam ahogy lobognak a fülei..:)

49. csera (válaszként erre: 17. - Fibs)
2009. márc. 19. 07:25

Nem tudom olvasod-e még ezt a topikot, de találtam neked választ! Gondolom másnak is hasznára válik.


"Székletük kétféle.

Az egyik puhább ürülék, ami általában fürtszerűen elhelyezkedő golyókból áll, amik zselészerű anyaggal vannak összetapadva. Ezzel ritkán lehet találkozni, mert ezt az egészséges és helyesen táplált nyúl azonnal felveszi. Ez így természetes, erre a puhább ürülékre a nyúlnak szüksége van ahhoz, hogy meg tudja emészteni azokat az egyébként nehezen emészthető ennivalókat, amivel táplálkozik. Ha ezt az ürülékét a nyúl otthagyja, akkor vagy valami baja van, vagy az étrendje nem megfelelő, így túltermelődött."

48. csera (válaszként erre: 43. - Gabca30)
2009. márc. 19. 07:04

Szia Gabca30!


Én megnéztem az oldalad, nagyon tetszik :)

A képeket nézegetve, csak 1 csüngőfülűt (egy feketét) láttam. Nekem ezek tetszenek a legjobban, mi a pontos nevük. Én azt hittem, minden kosorrú csüngő fülű?

47. danama
2009. márc. 18. 19:15
a nyulak társas lények, ezért két nőstényt célszerű tartani
46. édesmandula (válaszként erre: 34. - Fibs)
2009. márc. 18. 18:16

nincsenek még, közben máshol is olvastam már hogy nem célszerű együtt őket, mert más a kommunikációjuk és az életritmusuk is, tehát egymás agyára mennek, azonkívül pedig a nyussz megsebezheti a malit az ugrándozásai közben...

most nem tudom lesz-e és ki lesz :D nyuszik éjjel nagyon aktívak? mennyire ziregnek-zörögnek? :DD lakásban lenne és hát ha konyhában elkezd rácsot rágni, azt a szomszéd is hallani fogja :DDD

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook