Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nincs meg a régi Munkakönyvem, hogyan fogják a nyugdíjamat kiszámolni? fórum

Ha nincs meg a régi Munkakönyvem, hogyan fogják a nyugdíjamat kiszámolni? (tudásbázis kérdés)


1 2
9. bozsu55 (válaszként erre: 5. - Bozsu55)
2020. dec. 13. 07:26

Természetesen arról tudnak aminek nyoma van.De az egy másik történet.

Ez a nem bejelentés az utóbbi húsz év népbetegsége.Szerencsére ilyenben nem volt részem.

8. birebora (válaszként erre: 6. - Teletabby1)
2020. dec. 13. 07:25
Pedig sokaknak minden nap számít.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 07:21

Ami anno (még a régi rendszerben) a munkakönyvbe volt bejegyezve munkaviszony, valóban benne van a rendszerben, de amikor a nyugdíjhoz tőled kérik a nyomtatványon a ledolgozott éveidet és a munkahelyeket, akkor miről, honnét fogod tudni oda napra pontosan bevésni???


Kellene indítanod (ha már nem sok van hátra a nyugdíjig) egy előzetes "Szolgálati jogviszony összeszámítási kérelmet", ahova esetleg emlékezetből fogod tudni bevésni a dátumokat. Biztosan le fogják ellenőrizni, és pontosítják.

Nekem anno még a diákévek alatti nyári 1 hónapos munkaviszonyt is bevésték, amiről én elfeledkeztem.


Miután a munkakönyv, mint olyan megszűnt, az u.n. "Egészségbiztosítási Kiskönyv", az a bizonyos harmonika-szerű akármibe véskélték be a munkaviszonyokat, azokat az éveket abból tudod összeírni. Hacsak azt is el nem lopták.

Egyébként érdekes, kinek áll érdekében régi munkakönyvet lopni?

2020. dec. 13. 07:13

Sajnos nem tudnak mindent .... évek, évtizedek mennek el regisztrálatlanul .

Nézz utána, addig ,amig lehet!"szakmában" dolgozom, sajnos van rálátásom.

5. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 06:00
Aludj nyugodtan,nem okoz gondot nekik,mindent tudnak!
2020. dec. 13. 05:50

Az ügyfélkapudon keresztül meg tudod nézni az eddigi munkaviszonyban töltött idődet. Már amennyiben a munkáltatód gerinces, volt és bejelentett.

Amennyiben hiányosságot tapasztalsz, van lehetőséget az igazolások beszerzésére.

Sőt! Ha esetleg nyári szünetben dolgoztál és nincs "nyoma" a rendszerben arra is kapsz útmutatót hogyan tudod igazolni

2020. dec. 13. 04:55
Nekem sincs meg, gondolom, legtöbbünk így van. A nyufig tudja, hogy hány éved van, nyugi:)
2020. dec. 13. 04:48
Szerintem benne van a rendszerben minden, így az alapján ki tudják számolni majd. :)
2020. dec. 13. 02:19
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy származhat-e bajom abból, amikor a nyugdíjhoz érek, hogy munkakönyvemet (ha jól tudom ilyen már nem kell) egy betörés alkalmával ellopták más egyéb iratokkal együtt. Jól fogják kiszámolni a ledolgozott éveimet? Köszönöm a segítséget!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook