Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nincs meg a régi Munkakönyvem, hogyan fogják a nyugdíjamat kiszámolni? fórum

Ha nincs meg a régi Munkakönyvem, hogyan fogják a nyugdíjamat kiszámolni? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. Epresturmix (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 15. 05:06

De miért vitte azokat is el? :(

Bizonyítványt ki lehet kérni, bár gondolom már nem érdekel annyira.

38. sanyinak (válaszként erre: 6. - Teletabby1)
2020. dec. 14. 21:30
Nekem is volt két olyan munkahelyem is, ami nem volt rögzítve a rendszerben, de miután benyújtottam online az igazoló okmányokat, rendbe tették.
2020. dec. 13. 20:50
Köszönöm a segítséget!
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2020. dec. 13. 20:45
Minden mással együtt vitték. Útlevél, bizonyítványok.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Teletabby1)
2020. dec. 13. 20:43
Ez nem hangzik túl jól.
34. Napsugár8 (válaszként erre: 33. - Globus)
2020. dec. 13. 10:50
Igen, de kézzel írottat is elfogadnak, csak üres nyomtatványt kell hozzá letölteni és akár postai úton akár személyesen bevinni, ha az adott településen van ügyfélszolgálati iroda.
33. globus (válaszként erre: 32. - Napsugár8)
2020. dec. 13. 10:38

Így van. Egy kb. 8-10 oldalas irományt kaptam, amiben tételesen felsorolták az összes munkáltatót, évekre lebontva, összes táppénzt, gyerekkel táppénzt, ügyeleti napokat, alkalmi munkákat. Nagyon figyelmesen kell átnézni a folytatólagosságot figyelve, észrevenni, hogy van-e hiányzó szakasz.

Ha igen, erre lehet kérni újabb adategyeztetést. Úgy emlékszem, ezt ÁNYK kitöltő programmal kellett beküldeni. Elég hamar jött válasz ügyfélkapura, mindkét fajta kérésre, pár napon belül.

32. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Aszparagusz)
2020. dec. 13. 10:33

A nyufitól a határozatot az igazolt munkaviszonyról csak akkor kapja meg, ha előtte beadja (ahogy már írtam is) a "Szolgálati jogviszony összeszámítási kérelmet", és abba beleírja, hogy korábban hol, mettől-meddig dolgozott.


Ez esetben a nyufi a saját nyilvántartásaival összeveti, ha még talál az adott TAJ-számon bármely munkahelytől bejelentett munkaviszonyt, akkor azt beleveszi, és ami munkaviszony nála nincs (=a munkáltató nem jelentette be!), azokat kihagyja a listából.


A kiküldött határozatban tételesen felsorolja, melyik munkaviszonynál hány nap leigazolt jogviszony volt, és összességében még mennyit kell dolgoznia ahhoz, hogy nyugdíjra jogosult legyen.

Ennek a határozatnak van fellebbezési határideje, vagyis, ha ez alapján derül ki, hogy valamelyik munkáltató hanyag volt, akkor még van 2 heted arra, hogy tanúkat, munkaszerződést, bérlapot, akármit felkutass, igazolva, hogy annál a munkahelynél dolgoztál.

31. bozsu55 (válaszként erre: 17. - Globus)
2020. dec. 13. 10:19
Jaajjj...
30. teletabby1 (válaszként erre: 28. - Teletabby1)
2020. dec. 13. 09:42
gyűlölő :D
29. teletabby1 (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2020. dec. 13. 09:41

de igen! szöbelit nem, hidd el, így van!keress akkori idóbebelit, és akkor megy! név,szül idő, taj, aóő lakcim , és igazolható!még akkor is,ha megszúnt

a cég időközben

28. teletabby1 (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 13. 09:35
sosem gondoltam hogy ember gyűkőlő vagy !Az eddigi kommentjeid is igazolják :)Mint mondtam: nem kell mindenkit megmenteni! Nem a te feladatod! :) Tedd amit eddig tettél , a lelkiismereted szerint! Hidd hogy jobbá válik a világ:D
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2020. dec. 13. 09:33
Egyik rokonnál kb. 10 éve még így igazoltak vissza munkaviszonyt, ahogy leírtad.
26. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2020. dec. 13. 09:26

A kerítésbontás előtt még elfogadták a két tanú írásos igazolását, de csak abban az esetben, ha ők bizonyítani tudták (munkakönyv, egyéb iratok), hogy abban az időben ők is ott dolgozták. Bemondásra akkor sem fogadták el.

De szerintem ez már az utóbbi években, évtizedekben nem működik.

25. 55Judit (válaszként erre: 21. - Teletabby1)
2020. dec. 13. 09:20
Valóban. De erről én is csak hallottam, ezért nem biztos hogy úgy van. Bizonytalan információt pedig nem akartam adni neki.
24. aszparagusz (válaszként erre: 21. - Teletabby1)
2020. dec. 13. 09:06

20-30 évre visszamenőleg nehéz ezt igazolni.

Szóbeli igazolást nem nagyon fogadnak el.

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Teletabby)
2020. dec. 13. 09:02
Azt hiszem félreértettél, nagyon nem ismersz, nem vagyok embergyűlölő, csak egyes embereket nem tudom emberszámba venni. Nyilván mindenki a saját tapasztalatai alapján tud véleményt mondani. Segítettem és most is segítek a munkámból kifolyólag is nagyon sok embernek.
22. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 09:01

A munkakönyv, ha jól emlékszem 1992-ig volt érvényben, az addigi munkaviszonyokat igazolta. Utána igazolásokat adtak ki.

Hány éves vagy? Kaptál már a nyufig-tól (a mai elnevezését nem tudom) igazolást arról, hogy mennyi az igazolt munkaviszonyod?

Jelentősége akkor van, ha a visszaigazolt munkaviszony nem egyezik meg a ténylegessel, mert akkor neked kell valamilyen módon igazolnod, hogy dolgoztál.

21. teletabby1 (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2020. dec. 13. 08:59
Ha van 2 fő aki akkor és ott abban az időben dolgozott, igazolhatja!
20. teletabby (válaszként erre: 16. - Globus)
2020. dec. 13. 08:52
:D rendben!Szuper!Boldog nyugis éveket, ha már elérted! Ha van erőd, időd, gyújtögess még! ! :D
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Teletabby)
2020. dec. 13. 08:47
Megtörtént. Pótolták.
18. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 08:41
Ha még megvannak a régebbi munkahelyeid, tudsz igazolást kérni onnan. Ha nincsenek meg abban az időből amikor még nem volt ügyfélkapu, akkor nincs honnan igazolni az idődet. Mikor lett ügyfélkapu, csak onnantól vezették az adatokat, visszamenőleg nem nyomoztak le senkit. Kb 10 évvel ez előttről nyomozzál.
17. globus (válaszként erre: 9. - Bozsu55)
2020. dec. 13. 08:40

Azért renszerváltás előtt falun jócskán volt rá példa. Apámnak több éve elment, mert a füzesben dolgozott. Mikor rokkant lett, kiderült, hogy alkalmi munkának vették, a korábban bérből vont biztosítása meg megszűnt.

Végülis azért nem lett jelentősége az éveknek, mert meghalt, mielőtt az első összeg megérkezett volna.

16. globus (válaszként erre: 4. - Teletabby1)
2020. dec. 13. 08:32

Nekem csak 10 évre visszamenőleg igazol az ügyfélkapu.

Tavalyelőtt voltam a hivatalban, kérelem alapján kiszámolták. 2.5 év hiányzott a mostani munkahelyem elejéről. Megtaláltam adott időre a munkaszerződésem, vittem. Kaptam határozatot, hogy befizetési folyószámlámon megnézték az időszakot, rendben vagyok.

Munkakönyv nem kellett.

Tb kiskönyvem sincs, sok költözésnél elhagyták.

15. teletabby (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 13. 08:22
Jelezze, igazolja, pótolják!
14. teletabby (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 13. 08:21

A kivételek erősítik a szabályt :)

Szóval kérdezd meg mire van szüksége!! Nyilván nem fogja hozzád vágni ha nem az amire kell neki! !

Ha nem teljesíthető közöld, hogy nem fére bele!

Mindenkit nem kell és nem is tudsz megmenteni! Nem a te feladatod!

Akkor ments meg egy kutyut! Az sem elitélendő, és esetleg adott helyzetben inkább szükséges mint egy ember élet, a te értékrended szerint !

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 13. 08:14

Ne alá csináljon, amit egy jó érzésű állat sem meg magával.

Jav.: Ne csináljon maga alá, amit egy állat sem tesz meg, ha lehetősége van odább húzódni.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Teletabby)
2020. dec. 13. 08:10

Mindenkivel történhetnek tragédiák, amitől hipp-hopp az utcára kerülhet. DE, aki a környékemen lett hajléktalan az a saját egoista életvitelének köszönhette. Alkohol, kábítószer, szerencsejáték. Nem tudom sajnálni az ilyen embereket. Adtam élelmiszert, amit hozzám vágtak, nem ez kell neki. Felőlem költheti a pénzt is amire akarja, ha adom.

Rendszeresen adtam egy idősebb tiszta hajléktalannak az aluljáróban pénzt. Olyan szemtelen lett, hogy már követelte, amikor nem.

Egy hajléktalan valószínű kábítószeres, a 4-es metró liftjébe artikulálatlan üvöltéssel késsel rohant utánunk, egy fiatal srác és én ugrottunk be, szerencsére becsukódott az ajtó, de az aluljáróba is lejött a srácot megtalálta lökdöste, majd engem keresett. Borzalmas volt.

Azóta utálom őket, és igen egy kutyának szívesebben segítek, mert nem tehet róla, hogy az ember felelőtlen vele, az ember, akármilyen car helyzetben van, maradjon ember!!!!!! Ne maga csináljon, amit egy jó érzésű állat sem meg magával.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 07:57
Vagy igen, vagy nem. Ismerősömnek 2 munkahelyet is kifelejtettek, ami benne volt a munkakönyvében.
10. teletabby (válaszként erre: 8. - Birebora)
2020. dec. 13. 07:43

Ez így igaz! Főleg a tisztességben megőszülteknek, vagy a "gazda " hanyagsága" miatt nyomérékká váló hajléktalan számára szerezhető ellátás tükrében nézve :(

az embernél nincs "galádabb" állat......

sosem tudhatod ki miért került abba a helyzetbe, állapotba ahol éppen van...

mikor kerülsz te abba a helyzetbe,amikor nincs ott melletted aki megkérdezi miben segíthet..

volt aki megkérdezte tőle a gödör legmélyebb pontján miben segíthet? vagy biztosította arról nincs egyedül?

Miért van az mégis, hogy az állatmenhelyek kapnak több támogatást?

Miért símogatunk meg inkább egy reszkető kiskutyát, macskát, mint veszünk egy kiló kenyeret, tejet, a bolt előtt kéregetőnek?

Igaz , nem tudhatod ki mire költi.....

Ne pénz adj, hanem amire szüksége van!Kérdezd meg! Ha igazán rászorult, nem pénzt, piát, luxus cikket kér, hanem a mindennapok túléléséért szükséges fogyasztási cikket! Kenyeret, tejet, felvágottat, meleg ruhát, ....stb

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook