Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyirokcsomó megnagyobbodás mitől lehet? fórum

Nyirokcsomó megnagyobbodás mitől lehet? (tudásbázis kérdés)

2018. júl. 2. 08:58
engem is erdekel ez a tema,mert problema ez lanyomnak is,nala mint mondtak vszinu a pajzsmirigytol van/en tegnap lattam ot,de semi kulonoiset nem lattam rajta/.nem sokara megy az eredmenyert,s kivancsian varooolvastam Errol a problemarol meg megfazastol is lehet a nyirokcsomo megnagyobbodva!
2018. júl. 1. 16:59
Voltak teljes kivizsgálásin nyaki uh akkor újra vettek vért nézték a magvas vvt et és 0 volt ami azt jelenti nincs semmi komoly bajom haza küldtek elment em a korzetishez és mondta hogy szerintem A típusú kórokozóm vab kaptam antibiutikumot csak nem tudom mi az 🤔
12. Gabus. (válaszként erre: 1. - Merisz3)
2018. jún. 26. 18:59
Ne hagyd annyiban! Nekem is volt egy alig nagyobb borsónyi "valami" a nyakam hajlatában. A körzetim csak nyugtatgatott, hogy jól elmozdítható, és ha nem növekszik, valamint, ha nem fáj, akkor ne törődjek vele. Engem annyira idegesített, hogy állandón odanyúlkáltam, dörzsölgettem, de végül döntöttem: azt állítottam, hogy már fáj is és szeretném kivizsgáltatni. Végigjártam a poklot, mert kiderítették, hogy rosszindulatú nyirokcsomó. Volt kemoterápia, kopaszság, letargia, aztán öt év várakozás, merthogy az alatt kiújulhat, de én győztem! Kigyógyultam és a hematológusom azt mondta, annak köszönhetem, hogy időben jelentkeztem.
11. Excaliburné (válaszként erre: 10. - Merisz3)
2018. jún. 26. 17:31

Kedves Merisz,

A mononucleosis látszódik a vérképben.

Magas fehérvérsejt szám,magas süllyedés,magas májfunkció értékek.

Ha nem is ez lesz a gond tudom mennyire kellemetlen ez a nyirokcsomó duzzanat.

Kitartás!

2018. jún. 26. 17:23
1 hete volt a vérvétel
9. Excaliburné (válaszként erre: 1. - Merisz3)
2018. jún. 26. 13:31

Kedves Merisz,

Mikor volt a hivatkozott vérvétel?

Ha 3 hónapja volt az is,akkor meg kellene ismételni.

Nekem volt ilyen tünet mononucleosis infectio fertőzésnél.

Az egyik tünete az volt,hogy nyaktól felfelé az összes nyirokcsomóm a többszörösére dagadt.

Én is javaslom újból az orvost meglátogatni és kivizsgáltatni alaposan ezt.

2018. jún. 26. 13:14

Nem írtad ki ezt a kérdést tucatszor más neveken?

Jó lenne, ha utánajárnál, keress fel orvost. Kérdezgetés nem gyógyítja.

2018. jún. 26. 13:06
Nekem is van nagyon rég óta. Voltam vele nyaki ultrahangon, csináltak vérképet, vírusszerológiát. Azt mondták reaktív nyirokcsomók. Valamilyen vírusfertőzés miatt nagyobbodtak meg. A háziorvos szerint már sose lesznek olyan kicsik, mint voltak eredetileg. Én is nagyon megijedtem, mikor felfedeztek őket.Utánakerestem a neten, amitől még jobban beparáztam. Ne félj, nézesd meg őket, hogy megnyugodj, de biztos neked is valamilyen fertőzéstől nagyobbodtak meg.
2018. jún. 25. 10:53
A 3onap alatt egyáltalán nem növekedet sőt néha úgy érzem hogy ment össze picit szerintem ez azért jót jelent mert a fehérvérsejtem. Is jó a verkepen és a crp se mutat semmit
2018. jún. 24. 22:57

Nyaki ultrahang? Magánba akár?

Sok minden lehet a legrosszabbtól az ártalmatlanig. Én is aggódnék és mennék.


Nekem a légkonditól szokott a fülem alatt az államon megdagadni kétoldalt.

2018. jún. 24. 21:54
A vérkép mindent kimutat,csak a vérvételre küldő orvosnak tudnia kell milyen irányított céllal küldött.Egy pohár hideg víztől is nagyobbodhat,de jó,orvosnak tudnia kell diagnosztálni.
2018. jún. 24. 20:17
Volt egy két vírus megbetegedésem.
2018. jún. 24. 20:08
mostanába nem voltál beteg?
2018. jún. 24. 20:02
Egy 3 hónapja a nyakam. Két oldalán a tarkomon és az állam alatt vannak egy picit megnagyobodva a nyirokcsomóim kB 1 cm voltam vele orvosnál azt mondtak hogy ne foglalkozzak vele mert jól elmozdithatoak és jó lett a verkepem csak nagyon félek mert már teljesen raparaztam az egészre valaki aki ugyan így van mert már eléggé gyenge is vagyok a sok stressztől a verkep kimutatja ha baj van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook