Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni nyaki nyirokcsomó megnagyobbodásnál? fórum

Mit lehet tenni nyaki nyirokcsomó megnagyobbodásnál? (tudásbázis kérdés)


17. inf3rno (válaszként erre: 16. - Aranylaz)
2015. nov. 26. 13:58
Hát nekem a refluxomat tuti azonnal előhozná. Azért megpróbálom, sosem lehet tudni. :-)
16. aranylaz (válaszként erre: 15. - Inf3rno)
2015. nov. 25. 23:24
Sok fokhagymat kell enni, lehetoleg nyersen, nagyon eros virusolo hatasa van. Nekem az mulasztotta el ket honap alatt a nyakam ket oldalan levo, mondhatnam "hatalmas" dudorokat. Az orvosom azt mondta, elmulik. Kerdeztem, mikor, vallat vont, nem tudja. Majd, mondta. A fokhagyma igen hatasos bakterium es virusolo is egyben, plusz igen hatasosan erositi az immunrendszert. Egy probat meger gondolom. Ja, es a vastag es vekonybelben elo parazitakat, (ami minden emberben megtalalhato), napok alatt elpusztitja, ami altal az emesztesunk is jobb lesz. Ha a gyomorbol feltoro fokhagymaillat zavaro, ugy egy fel pohar tej kozvetlen a fogyasztasa utan eltunteti. Probaljatok ki, artani semmikeppen nem fog...:)
15. inf3rno (válaszként erre: 13. - Ac808a6b30)
2015. nov. 25. 22:30
Ez ilyen herpesz féleség, életed végéig lappang benned, néha belobban ugyanúgy, mint a szájherpesz, gondolom ezért tudták kimutatni belőled. Valszeg már jóval előtte kaptad el mielőtt írtál. Nyirokcsomó duzzanat lehet még baktériumos fertőzéstől, olvastam valakinél, hogy antibiotikumtól lement neki. Nekem magamra az a másik tippem, mert van egy vissza-visszatérő fogínygyulladásom. Valamelyik csak bejön. Mindenesetre ránézetek orvossal, hogy ő mit mond, megmaradok e. :D
14. inf3rno (válaszként erre: 10. - Elfelejtett jelszó)
2015. nov. 25. 22:23

Én is Epstein Barr-ra gyanakszom magamnál, 17 éves korom körül kaptam el pohárról, aztán azóta volt már mandulaműtétem, újabban refluxom, dagadnak a nyirokcsomók a nyakamon, minden franc. Csináltattam vérképet, 45% a neutrofilem, 40% a limfocitám, amik így együtt vírusfertőzésre is utalhatnak. Vannak több évre visszamenő vérképeim is, elég hullámzó, de van a mostanihoz nagyon hasonló is köztük. Nem tudom ez így normális e, de én kb. úgy érzem magam 30 évesen, mintha 80 lennék. Minden bajom van. :D


A kolloiddal csak óvatosan, annak is vannak mellékhatási ugyanúgy, mint bármelyik antibiotikumnak. Most fejlesztenek egy új szert, még pár év, aztán talán piacra kerülhet. Azt ígérik, hogy egy csomó vírus ellen hatásos lesz.

13. ac808a6b30 (válaszként erre: 10. - Elfelejtett jelszó)
2010. szept. 13. 10:37

Hello!

Érdekelne ez az Ebstein Barr dolog. Nekem is ezt a vírust találták a véremben, de a dokim nekem sem mond semmit, lesz..ja nagyívben.

Szerinted ez normális? Én is utánaolvastam a neten, azt írták, hónapokig is eltarthat, mire kiürül. Persze nekem is itt van már tavaly nov. óta, és fogalmam sincs, honnan kaptam el, hiszen én senkivel nem nyalakodtam, a páromnak meg nincs vírusa, gondolom, ha ő nyalakodott, ő is elkapta volna.

Nekem a jobb oldali nycs. kb. 4*1-2 cm, de nekem nem féj, ehhez társul a torkomban egy makacs váladék, amit nem tudsz felköhögni, ha mégis, azonnal újraképződik, baromira félek, hogy ebből a váladékból ne adj isten kialakul valami rákos dolog.

Mindenféle kivizsgálásra elküldött anno a fül-orr-gégész (mert először a fültövemnél a nycs. dagadt meg pár napra), de semmit nem találtak, csak ezt a vírust, a kontrollon fél év múlva még megvolt, de a körzetim a vállát ránhgatja, hogy nem baj, még ott a vírus, majd elmúlik, szinte már hipochondernek érzem magam.

Ha valaki okosabb, mint én, írjon valamit légyszi!

12. luna21 (válaszként erre: 10. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 8. 10:44
Nagyon aranyos vagy. Remélem elmúlik minél hamarabb.
2010. febr. 8. 10:42
Remélem minden rendben lesz! Jobbulást!
2010. febr. 8. 10:37

Eppstein-Barr vírus (mononukleózis infekciosa)"csókbetegség" ez egy olyasmi mint a herpeszvírus aki egyszer megkapta élete végéig hordozni fogja. Na nekem emiatt vannak 5 éve bedurranrva és azt hiszem ez már örökre így is marad mert a vírus a nyirokcsomókban tanyázik(fehérvérsejtekben pontosabban de ezek telepei a nyirokcsomóban vannak) és bármikor bármivel szembetalálkozik az immunrendszer ezek azonnal kiszabadulnak az immunsejtekből és elárasztják a szervezetet. Olyasmi mint a HIV, de rákot és egyéb súlyos problémákat csak nagyon legyengült immunrendszer esetén okoz. Az emberek 90%-a minden gond nélkül éldegél vele.

Ha neked ez az első eset és korábban ilyen nem volt akkor valami banális fertőzés lehet ami el fog múlni. Nálam nem ez a helyzet, ezért nem tudnak vele kezdeni semmit normális reakciója a szervezetnek. Sajnos látható is mindkét oldalt hogy nagyon kidudorodik, dehát mit tegyek. Szedek antivirális szert, de sajnos semmit sem ér.

Próbáld meg a dokit, de az a tapasztalatom hogy nem csinálnak vele semmit, mivel vírusra nincs gyógyszer várják hogy elmúljon. Ha elmúlik mákod van ha nem, akkor sajnos elképelhető, hogy együtt kell élni vele. Az ezüstkolloid az egyetlen amire nekem csökkent a méretük, majdnem el is tüntek de amint elhagytam visszanőttek ugyanakkorára.

2010. febr. 8. 10:28
Köszönöm nektek a válaszokat!Tudom, hogy dokihoz kellene mennem, csak gondoltam hátha valaki mégis tud valami házi praktikát.
8. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 2. - Luna21)
2010. febr. 8. 10:23
összefügghet, nálam is van hogy a torkom kisebesedik és begyullad ilyenkor meg tudnék őrülni úgy fájnak a nyirokcsomók. Egyébként egész jól elvannak, 5 éve várom hogy elmúljon, de hiába..csak nagyobb lesz :(
2010. febr. 8. 10:19

bármilyen vírus okozhatja, nekem 5 éve van mindkét oldalon tojás nagyságú és rendszeresen fájnak

a doki legyint! majdcsak elmúlik!

akár nyirokrák jele is lehet de nem veszik komolyan mert mint mondtam bármilyen fertőzés okozhat ilyet még egyszerü nátha is

6. 80ASIQ (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2010. febr. 8. 10:14
Kétségtelen, hogy ez a legmegnyugtatóbb lépés.
5. 80ASIQ (válaszként erre: 2. - Luna21)
2010. febr. 8. 10:12
Kérdés, mi lehet az a seb. Afta? Biztos!, hogy van összefüggés. Valami szájöblítő fertőtlenítővel kell illetve lehet kezelni, remélhetőleg elmúlik.
2010. febr. 8. 10:10

szerintem menj el a dokihoz, majd ő megmondja mi a bajod valójában.

nem érdemes házi praktikákkal kísérletezni addig, amíg nem tudod biztosan hogy mi a problémád pontosan.

2010. febr. 8. 10:10

Gondolom, attól függ, hogy mekkora. Valamilyen gyulladásnál természetes, hogy megduzzad. Ha elmúlik a gyulladás akkor eltűnik.

Ha extrémen megduzzad és úgy marad, akkor beszélj orvossal. Lehet, hogy meg kell műteni.

A kislányomnak sokáig nagy volt, de a feleségem csak legyintett rá, nem foglalkozott vele. (Ért hozzá.) El is múlt.

Nekem, vén marhának, is volt nagy nyaki duzzanatom, azt hitték nyirokcsomó. Meg is műtötték, de csak ciszta volt, aminek serdülőkorban elő kellett volna jönnie.

2010. febr. 8. 10:06
Sziasztok, úgy két hete a nyakam tővénél egész fent jobb oldalon el kezdett fájni a nyikorcsomóm. Mandulám már nincs. Közben szintén jobb oldalon egy sebszerű dolog jelent meg a szájzugban. Nem tudom van-e összefüggés a kettő között. Vannak házi gyógymódok erre?
2010. febr. 8. 10:04
Mit lehet tenni nyaki nyirokcsomó megnagyobbodásnál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook