Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyíregyházi orvosokról kinek mi a tapasztalata? fórum

Nyíregyházi orvosokról kinek mi a tapasztalata? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
361. Korni24
2008. dec. 12. 11:49

Szia!

Jól vagyunk hála Istennek! Már alig várom a 23-át hogy menjünk a dokihoz megnézni a babócát:)

Te mikor mész?

Sajnálom hogy meg vagy fázva. Tudom milyen rossz. Én a negrót ettem orrba-szájba, meg ittam a citromos-mézes teát. Mást nem mertem, és nem is akartam szedni.

2008. dec. 12. 11:08
Hogy vagytok??
2008. dec. 12. 11:08
Még mindig megfázva,jaj olyan rossz alig aludtam éjjel.
2008. dec. 12. 11:07
Szia Én vagyok:)
357. Korni24
2008. dec. 12. 11:04

Sziasztok!

Van vki?

356. Korni24
2008. dec. 11. 16:36

Nem olvasok én sem ilyesmit, nehogy elrémítsenek:)

Én személy szerint még nem félek a szüléstől. Majd akkor biztos, hogy fogok:)

Ma én is kézhez kaptam az első minta csomagot. A férjem ment érte. Volt benne egy nagyon ari szivecskés cumi:)

Jó éjt mindenkinek!

Holnap ismét itt!:)

2008. dec. 11. 14:41
Ti szoktatok olvasgatni szülés történeteket a neten?Én nem,de majd később lehet fogok!
354. erycicus (válaszként erre: 350. - 0c89f979f8)
2008. dec. 11. 14:40
Kipróbálom,veszek vmi jófajta mézet:)Nem izgulsz még a szülés miatt??Tudsz aludni éjjel?Biztos csodás érzés lesz előszőr meglátni megfogni a babát:)Én is szeretnék neked gyors és kellemes szülést kívánni.Kébzeljétek olyan ari sms szövegeket találtam babaszületésre.Szép napot!
353. erycicus (válaszként erre: 352. - Korni24)
2008. dec. 11. 14:33
:)
352. Korni24
2008. dec. 11. 09:23
Erika köszi az emailokat. Nagyon jók:)!
351. Korni24
2008. dec. 11. 09:23

Sziasztok!

Ma milyen korán itt vagytok:)

Erika sajnálom hogy megfáztál. Én negró cukit ettem és jó mézes teát ittam. Semmi gyógyszert nem vettem be. Azt mondják azt csak akkor szabad ha lázad is van (meg a doki azt mondja).

A kórházból haza, mi is rétegesen felöltöztetve hozzuk majd, de nekünk plusszban még pólya is lesz. Mivel én szeretném hogy pár hónapig pólyában legyen a baba:)

Pannika: én is gyors és fájdalommentes szülést kívánok és persze sok egészséget nektek:)

350. 0c89f979f8 (válaszként erre: 349. - Erycicus)
2008. dec. 11. 08:24

Bizony, már csak néhány nap! Mindenképpen értesítelek titeket! :D


Torokfájásra: fokhagymás pirítós és mézes tea! Nekem ez vált be! Van aki a mézzel elkevert összetört fokhagymára esküszik. :) Lényeg, hogy méz és fokhagyma legyen valahogy kombinálva!

349. erycicus (válaszként erre: 348. - 0c89f979f8)
2008. dec. 11. 07:59
Köszi Pannika a választ,majd kigyüjtöm az információkat meg azt is amikor írtad h miből mennyi ruhát vetetek:)Jaj nagyon izgis neked már csk pár nap,majd valahogy megpróbálod tudatni velünk ha meglesz a baba?(persze tudom nem ez lesz a legfőbb tennivalód,de majd ha hazajötetek és kipihizted magad:)Vigyázz magatokra jó pihit:)Nekem megfájdult a torkom nem tudjátok ilyenkor mit kell csinálni?Mert orvoshoz csak hétfőn megyek,gondoltam vmi természetes gyógynövény készítményre bevenni.Ti nem voltatok megfázva?
2008. dec. 11. 07:37

Juccogo (Judit): Köszönöm, remélem tényleg könnyű szülésem lesz! :D És így késve kicsit, de boldog névnapot kívánok!!!!!! :)))


erycicus(Erika): a 36. hétre 2500 grammot mért, ráadásul nem vagyunk magasak a férjemmel, meg húsosak sem (a férjem most 62 kiló, én babástól 63 :D). De megyek még jövő héten uh-ra, akkor is megméri a picit. Vitamint én itt kb. 2-3 hete csak úgy veszek be, amikor eszembe jut. De tényleg nem ettől a készítménytől nőnek meg a babák. Egyébként nekem eleve napi fél szemet írt fel az elején.

Ruha: hazahozni a picit mi a következőben fogjuk: hosszú ujjú kombidresz, rövid ujjú rugdalózó, kötött pulcsi, vastag sapka, bundazsák, takaró. Mindezeket már bepakoltam a hordozóba, hogy a férjemnek már csak fel kell kapnia és behozni a kórházba, ha jövünk haza. :D

347. juccogo
2008. dec. 10. 22:06

Sziasztok! Pannika: gyors, fájdalommentes szülést Neked, nagyon közeledik a nagy nap :). Erika: én nyáron szültem nagy melegben, amikor hazahoztuk body volt rajta (rövidujjú), rugi (ujjatlan), meg a hozzá tartozó kiskabát (ami inkább egy kis kardiágnhoz, vagy elől gombos pucsihoz hasonlított) és még kis sapkát is adtak rá. A téli babáknál szerintem nagyon sok cucc kell, lehet, hogy bundazsák is. Ekkor még nagyon szeretik a meleget, de ez érthető is a pociban is jó meleg van :). Azért ne aggódj, mert a kórházban megmondják majd, hogy mi kell- mi is így csináltuk, és Apa már célirányosan hozta be a ruhákat. Kisingről nem tudok nyilatkozni, mert nekünk abból egy db sem volt.

Vitaminokat én kb. 34-36. hétig szedtem (már nem emlékszem pontosan) és mondtam a dokimnak, hogy abbahagytam. Azt mondta, hogy nem gond, bár nem befolyásolja a súlyát- azért biztos, ami biztos én felfüggesztettem a szedését. Így is nagylány lett, de a dokid majd megmondja ő mit lát jónak. Olyan jó ez az időszak- meg előtte is, meg utána is :), nekem is sokat gombócozott Mirtill, imádtam amikor odabújt a kezembe.

2008. dec. 10. 19:27
Milyen ruhába hozzátok haza a picit,pólyába kell vagy tipegő vagy mindkettő??(vagy kising bady)Én olyan tudatlan vagyok csajok még jó,hogy van egy kis időm tájékozódni.
2008. dec. 10. 19:25
Sziasztok Igen szokott nekem is nagyon kidudorodni itt-ott meg érzem hogy jön-megy,ma lefeküdtem kezem a pocakon mint mindig:)és annyira odabújt kinyomta a kis testét,hogy inkább elvettem a kezem nehogy megnyomjam:)imádjuk.Pannika miért mit mondott a dokid a baba súlyáról,Kb??Ti szedtek még vitaminokat??Vagy ha nem meddig szedtétek??(azt hallotam nem kell végig,mert nagy lesz a baba?)Kellemes estét Sziasztok
344. Korni24
2008. dec. 10. 18:35

Sziasztok!

ma voltam az utolsó vérvételen:))))Rengetegen voltak. Én még ennyit nem vártam soha vérvételre!

Ma megvettük ami még hiányzot. Fel is bosszantottam magam:( Elmentünk a piacra. Az egyik helyen vettem szopis melltartót 1000ft-ért, mentünk két méterrel arrébb, ott meg 550ft volt. Vettem ott is egyet. Mekkora különbség 5m-en belül. Na de én voltam a hülye!

Amúgy mindenkivel minden oks?

Mi jól vagyunk. Balázskám izeg-mozog:)

Na, jó éjt mindenkinek!

343. 0c89f979f8 (válaszként erre: 342. - Erycicus)
2008. dec. 10. 13:57

Bizony, már csak napok kérdése (kb. 18 nap :D) és meglátjuk a picit. Nekem nagyon aktív a kicsi a pocakban. Ahhoz képest, hogy nagy a pocim, elég kicsi babát jósol az orvos, de ez majd szülés után kiderül! :D Szóval igen, kinyomja a könyökét, talpát, fenekét, de nem körvonalazódik, hanem érzed a kis dudort a hasadon. Onnan tudod, melyik testrésze az, hogy a doki elmondja - legalábbis nekem elmondta - hogy fekszik, milye hol található.

A várandós csomagot én is kiváltottam. Nekem is mondták, hogy a kórházban még fognak osztogatni 2 félét.

2008. dec. 10. 09:07
Pannika most néztem az adatlapodat már csak 18 nap,húú de jó:)Hogy érzed magad??Baba?Neked/nektek van olyan,hogy a baba kinyomja a kistalpát és rendesen lehet látni?(vagy ezt csak úgy mondják,hogy fogom látni?)Korni a vár csomag az úgy müködik,hogy adda védönő babás újságot és abban van Felicitas Várandós Mamák kiskönyvecske és abban van egy papír kikell tölteni és felvan sorolva,hogy melyik bababoltban lehet kiváltani.Én a kossuth uti Letti bboltban váltottam ki láták a kezemben a papírt és már adta is a csaj a csomagot,ari csaj volt.Nem nagy csomag van benne 1cumi(az nagyon ari,szivecskés)1 babavíz,1DB liberó pelus,1 tej tároló pohár+tető(tudod az a drága márkáju)meg tájékoztató füzetek,ennyi.Azt mondta a csaj a következő csomagot majd a korházban adják.
2008. dec. 10. 07:40

Sziasztok!

Mi voltunk bent a szülészet-részlegen! Nagyon megnyugtató volt látni, hogy hová fogok kerülni, milyen lehetőségek vannak (szobák). Betétnél mindenki a Tena Lady extrát ajánlja, a sima éjszakai azt mondják, nem elég! De gondolom embere válogatja. Szerintem vegyél néhány Tenát is, Korni, jól jöhet még akár a magzatvíz szivárgásánál, akár szülés után.


Ezzel a Gál-tarifával teljesen megdöbbentettetek!!! Most hüledezek! Próbálok magamhoz térni!

340. juccogo (válaszként erre: 339. - Korni24)
2008. dec. 9. 21:14
Szia! Igen hálóinget adnak, de a tiéd sem fog kárba menni, mert én pl. otthon azokat használtam az első időkben, mert kényelmesebb és praktikusabb volt. Betét: vittem be tenát és nagyméretű intimet is- a tena vált be nagyon. Kicsit ormótlan, de nagyon jó. Apás szülés: mi is csak a vajúdásra terveztük, hogy bent lesz, aztán bent volt végig. :)
339. Korni24
2008. dec. 9. 20:04

Megtudtam, hogy adnak ott elég hálóinget, úgyhogy én feleslegesen vettem 2-t is. na nem baj. Betétből milyet kellene vinni? ezt elfelejtettem megkérdezni:)

Tenát? Én vettem sima supert. Az nem elég?

338. Korni24 (válaszként erre: 336. - Juccogo)
2008. dec. 9. 20:02

Szia!

A szülőszobán nem voltunk, csak beszélgettünk erről-arról. Nem viszek be se zenét, se semmit, mert ahogy ismerem magam csak idegesítene:)

337. Korni24 (válaszként erre: 335. - Erycicus)
2008. dec. 9. 20:01

Jól vagyunk. Semmi különös nem történt velünk mostanság. A gyerek egyre nagyobbakat rúg, gondolom azért mert már kicsi a hely:)

A férjem bejöhet ha akarom, de én csak a vajúdásra szeretném behívni.

Milyen várandós csomagot? Hol lehet azt átvenni? Én nem is tudtam ilyenről!

Veletek mizu? Jól vagytok?

Soha nincs itt senki!

336. juccogo
2008. dec. 9. 18:42
Sziasztok! Nem semmi ez a Gálos tarifa, nagyon le vagyok döbbenve rajta..., ennyi egy szülés, hát magánkórházban sem lehet sokkal több. Korni: voltatok szülőszobában? Ha igen, hogy tetszett? Nekem nem volt lehetőségem előtte megnézni az "apás" szobát és olyan kellemes csalódás volt, hogy milyen barátságos, annyira nem is volt kórházos :). Zenét visztek be, vagy valamit?
335. erycicus (válaszként erre: 334. - Korni24)
2008. dec. 9. 18:33
Szia Én nagyon vártam már,hogy írj:)Hogy vagytok??Na az nagyon jó,hogy ismerős a szülésznő.Bemehet a férjed?(szülés felk nélkül?,mert úgy emlékszem h nem jártatok)Gálal kapcsolatban teljesen igazad van,szerintem mi sem fogjuk megfogadni.Akkor te nem is fogsz beszélni Gálal a szülésről?Én is így gondolom,inkább veszek annyiból babakocsit+szülésznő+ügyeletes doki=Gál tarifája.Na akkor ezt meg is beszéltük:)Kébzeld ma átvettem a várandós csomagot:)olyan ari cumi volt benne,tetszik:)Nagyon telik az idő,elröppen ez a csodaszép áldott állapot:)Ti,hogy vagytok?Milyen változások vannak így pár héttel a szülés előtt??Még van helye a babának ficánkolni?Szép estét:)
334. Korni24
2008. dec. 9. 12:55

Sziasztok!

Látom napok óta sehol senki!

Azért én jól elvagyok:)

Ma találkoztunk a szülésznővel. Nagyon aranyos nő:)Megbeszéltünk ezt-azt és közben kiderült hogy itt lakik a mellettünk lévő házban:)

Erika: Gál doktornál valóban a tizes szorzó működik, úgy hogy mi úgy döntöttünk, hogy mivel a szülésznőn múlik minden mi nem fogadjuk fel. Majd aki lesz az ügyeletes orvos, az megszüleszt. Annyi pénzt inkább majd a gyerekre költök. az ügyeletesnek meg annyit adunk amennyit mi gondolunk.

na, mindenkinek szép napot!!!

333. Korni24
2008. dec. 8. 10:10

Sziasztok!

Milyen volt a hétvégétek? Mindenki jól van?

Nekem nagyon jó volt. Itt voltak a szüleim. Nem bánnám mindig itt lennének:) De meló van nekik is.

A párocskám ma itthon van (szedáig szabin) és csinálunk egy nagytakarítást:) Holnap meg tali a szülésznővel:)

332. 0c89f979f8 (válaszként erre: 330. - Syl100)
2008. dec. 6. 10:11
Én sem ismerem személyesen, de egy ismerősöm hozzá jár. Meg van vele elégedve, szereti - ráadásul az ismerősömnek lombikkal jött össze mind a két babája, így nagyon ragaszkodik Siposhoz!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook