Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyíló belső méhszáj fórum

Nyíló belső méhszáj (beszélgetős fórum)


22. Ágio8405 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 11. 00:45

Külföldön, legtöbb országban nem is nezegetik a méhszajat. Főleg nem havonta mint otthon. Bár otthon sem minden orvos nézi, van aki ellene van. Szóval azok közul nem

os tudják sokan ha nyílik. Mégsem születik korábban legtöbbeknek. viszont így remélhetőleg te nem fogsz 24 órákat vajudni mint sokunk…..

nov. 10. 10:35
Mindenkinek a babaja egeszsege a legfontosabb termeszetessn, de ha az ember ennyire raparaz csak rosszabb lesz es bevonza a rosszat.
20. liliom10 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 10:17
Hát, Te tudod, mennyire aggódsz egy koraszülés veszélye miatt. A babának az anyaméhben van a legjobb helye (majdnem) 9 hónapig, ott fejlődik a legoptimálisabban. Én semmiképpen nem akartam,hogy 7-8 hónapra szülessenek ! Szoptatni is akartam, és minél többet vele lenni, nem néha megnézni az inkubátorban.
nov. 10. 10:04

Most beszeltem vegre a magan dokimmal is aki aztmondta nem kell szigoru agynyugalom, pihenjek, de nyugodtan kiulhetek a konyhaba ha a parom foz,hogy segitsek neki, es stb dolgok.

Persze nem esek tulzasba

18. liliom10 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 10:01
Add össze ! Az heti 50 perc, havi 200 perc, 2 hónap alatt 400 perc. Ennyi ideig nyomja fölöslegesen a méhszájat az egyre nagyobb súly. Én feküdnék a hátsó ülésen, az biztos !
nov. 10. 09:57
5 perc kb ez az ut, meg annyi sem
16. liliom10 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 09:55

Azt írtad, hogy "reggel felhoznak anyukámékhoz autóval". Ez mennyi idő ? Fél óra ? Több ? Ami Neked nem sok, az a növekvő baba miatt a méhszájnak sok lehet !

Dehogynem bírsz feküdni ! Fordulj olyankor valamelyik oldaladra ! A lényeg, hogy ne legyen nyomás alatt a méhszáj ! Laposabb kispárnát tehetsz a feneked alá, hogy a derekad felé lejtsen a tested.

nov. 10. 09:12

Köszönöm szépen!

Hát sajnos egyik baratnom is igy jart, es neki is ott a 7 eves, egyedul neveli es senki nem tud neki segiteni elvinni iskolaba, meg bevasarolni.

Raadasul o kivul-belul ki van nyilva

14. secret8 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 09:08
Minden további nélkül kihúzhatod, ha fekszel. Hidd el, most másoknak kell hozzád menni! Nekik kell ellátni téged, nekik kell utazni. Ne kockáztass. 10 hétről van csak szó, de a babádnak nagyon fontos. Kibirod, kibírják a családtagjaid is!
nov. 10. 09:07

Nem sokat autozok, csak ha nagyon muszaj

Amikor mar nem birok fekudni, akkor felig ulo, felig fekvo helyzetben vagyok a kanapen

Remelem kitart meg a baba

Az orvosom szerint van ra esely igy hogy a kulso mehszaj zart, es tart

12. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 08:34

Mennyit autózol ? Az is terheli a méhszájat. Én feküdnék a hátsó ülésen !

Amikor nem fekszel, minden helyzetben nyomja a méh a méhszájat !

11. liliom10 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 08:31

Annak idején én ébredéstől elalvásig írtam a pontos időpontokat,amikor keményedett a hasam. Napi 20-nál már meg voltam rémülve. A doki nem tartotta túl soknak, de szigorúan feküdnöm kellett, szedtem a Bricanylt , a Valeriánát, és a vitaminokat. Első alkalommal 7 hónapos terhességnél volt méhszájzárásom is, pont kiírási idő szerint szültem. Aztán a következő terhességnél megint keményedett a hasam 5 hónapos terhességtől, így újra végigcsináltam mindent, de nem akartam méhszájzárást. Feküdtem folyamatosan majdnem 4 hónapot.( Az utolsó 2 hétben nem olyan sokat, mert az már nem lett volna koraszülés.) Megint kiírás szerint szültem.

Ezt a lépcsőzést beszéld meg a szülésszel !

nov. 10. 06:39

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egyébkent szerintetek kihúzhatjuk a végéig? Nagyon félek hogy kora szülött lesz a babám

Nem tudom ez a cervix érték mennyire rossz

A külsö méhszájam zárt, de a belső nyílóban van

nov. 9. 19:40
Szerintem nem kell emiatt szüleidhez menni. Pihenj otthon. Barátnőm a második terhességénel volt így. Gondolhatod hogy egy majdnem 2 éves mellett mennyit tudott pihenni. Kb annyit hogy nem emelete. Keveset pihent. Kapott ilyen pesszàrium szerűséget is amit havonta cserélt az orvos. Miután levette végleg, még 3 hetet rá húzott a kisfia. Szinte a kiírt időpontban született.
nov. 9. 19:34
Sajnos csak en tudnek menni hozzajuk.
7. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 9. 19:31
Anyukádéknál nem tudnál maradni szülésig?
6. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 9. 19:29

Miért nem tudsz otthon maradni?

Szerintem ebben a helyzetben ez sok!

nov. 9. 19:12
Keményedik a hasam igen, 4 szem magnerotot írtak fel
nov. 9. 19:02
Anno, nekem összevarrták a méhszájamat, és feküdnöm kellett, emelni, lépcsőzni nem volt ajánlatos.
3. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 9. 18:48
Ne lépcsőzz... inkább menjenek ők hozzád. Régen ilyenkor azonnal ágynyugalmat javasoltak. Ahogy előttem is irták, feküdj, lehetőleg minél jobban tehermentesitsd a méhszájat és csak a legszükségesebbek miatt kelj fel. Igy lehet elkerülni a koraszülést.
2. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 9. 18:21

Nem hiszem, hogy árt, ha egész nap pihensz, fekszel úgy, hogy a baba súlya ne terhelje a méhszájat. Ez a gond nálam régen volt, vagyis a koraszülésveszély, feküdnöm kellett, kispárnát tettem a fenekem alá. Csak mosakodáshoz és WC miatt keltem fel, és a legszükségesebbek miatt, el is kerültem a koraszüléseket, időben születtek a gyerekeim.

A hasad keményedik naponta valahányszor ?

nov. 9. 17:12

Sziasztok

30 hetes kismama vagyok, tapasztalatok erdekelnenek. A leletemen ez talalhato:a cervix megrovidult, 13,3mm hosszusagu, belso mehszaj nyiloban van

Nem fektettek be a korhazba, csak egy napot, kaptsm 2 tudoerlelo injekciot.

Most hazaengedtek, aztmondtak legyek szem elott. De mivel nagyon sokat vagyok egyedul, csak ugy tudnam megoldani hogy reggel felhoznak autoval anyukamekhoz, 2.-on laknak, ide feljovok, es este lemegyek es jonnek ertem.

Ezt a minimális lépcsozes arthat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook