Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mire számíthat, akinek 17 hetes terhesen nyílni kezdett a belső méhszája? fórum

Mire számíthat, akinek 17 hetes terhesen nyílni kezdett a belső méhszája? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 2. 23:08
Be kell gyorsan varrni és kímélő életmód.Sokat kell feküdni.A nyíló méhszájon a gravitáció miatt beindulhat a vetélés.
2009. ápr. 4. 01:32
Szerencsére,Nálam ilyesmi nem volt.De a szomszédomnak is ugyanezt állapították meg.Ráasásul neki volt már egy korábbi terhessége és ebből kifolyólag 6 hónaposan egy halvaszülése:((39. évesen örökbefogadtak egy babát,mert hiába próbálkoztak a férjével nem jött össze nekik.Rá 1,5 hónapra ahogy örökbefogadták a kisfiút,megtudta,hogy babát vár.És ott is nyitva volt a méhszáj.tEljes fekvésre volt ítélve.Szigorúan,csak wc és zuhanyzás alatt mehetett csak ki,kelhetett fel az ágyból.20 hetesen bevarrták egy öltéssel a méhszáját.Szegény még a kisfiát sem emelgethette ,fürdethette,mindent a férje csinált és az anyukája.Az óvatosságának meg lett az erednénye ,mert 40. születésnapján megszületett egészségesen a kisfia,és így rögtön 2 gyermekes édesanya is lett:))
2009. ápr. 3. 21:17
Aki miatt kerdeztem, az szepen kihordta a babat es a 39.heten megcsaszaroztak! SZoval vegul szerencsere nem tortent semmi baj!
2009. ápr. 3. 11:52

Kedves leendő kismamák!

Azokhoz szólók, akik anyai örömök elé néznek és tartsák be mindenképpen az orvos utasitásait, tényleg nem árt, ha vigyázznak magukra és a születendő gyermekükre. Ezen kivül ajánlanám figyelmükbe a gyógyszertárban lehet kérni, mert nem mindenhol teszik ki a Babapatika ujságot az is bizonyos tekintetben segitséget nyujt annak aki első gyermekét várja érdemes elolvasni bizonyára azért ismerik sokan.

Kivánok nekik erőt jó egészséget

Szivélyes üdvözletem küldöm szurkolok nekik minden a legnagyobb rendben menjen.

Anyuci91

2008. szept. 17. 07:30
Nagy valószínűséggel előbb-utőbb kórházi pihenésre leszel ítélve.De ha nem is kórházban, de feküdni kell az tuti.
11. Ymanie
2008. szept. 16. 23:55
Engem 31 hetesen fektettek be pihenőre 2centire nyitott méhszájjal.37 és fél hetesen szültem,simán,minden gond nélkül.
2008. szept. 16. 22:32
Nagyon vigyázz, mert ha tovább nyílik, könnyen vetélés lehet belőle. Vedd komolyan, amit az előttem lévők javasoltak, azaz a fekvés ami segít. Engem 7 hónaposan varrtak össze, és utána még 1 hónapot bírtam a szülésig, de sikerült egy szép egészséges babát szülnöm. A hátra lévő idődet a szülésig tényleg fekvéssel kell eltöltened. Sok sikert.
9. 2ab728965c (válaszként erre: 7. - Kolibri)
2008. szept. 14. 07:58

Szia, nem is értem hogy mondhat olyant orvos egy ilyen kismamának, hogy nyugodtan dolgozhat tovább.

Mindenképpen feküdni kéne minél többet, mert ha sokat van talpon és még emelget is, a méhszája tovább fog nyílni ahogy a baba súlya növekszik, és annak biztosan nem lesz jó vége.

Én sürgősen keresnék egy épeszűbb orvost, és azonnal vízszintesbe tenném magam a hátralévő időre.

2008. szept. 11. 22:05
Szia! nekem a 18 hetes uh-n derült ki, h a 4,7 cm hosszanti méhszájból 3,2 cm zárt, a teteje (a felső 1,5 cm) "tölcsérszerűen nyitott". Szerencsére azóta nem tágult jobban (25 hetes vok), a doki sok pihenést javasolt. Egy 3 cm-s teljesen zárt méhszájnak (mert amúgy szerencsére teljesen zárt a méhszájam "kívülről"), elbír egy terhességet. Az a baj ha kívülről kezd el nyílni/tágulni, úgyhogy nyugi! Csak ne emelj és pihenj amennyit csak tudsz!
2008. szept. 11. 22:00
Ha nem fekszik, mert az orvos nem mondta, akkor az mindenkeppen arthat?
6. Kolibri (válaszként erre: 5. - Bandita09)
2008. szept. 11. 21:59
:)
2008. szept. 11. 21:52
kis babára Te butus :)
2008. szept. 11. 21:52
Előfordulhat, hogy összevarrják. utána jó esetben fekvés nélkül kihordhatja a babáját végig. :)
2008. szept. 11. 21:42
Egy ismerosom van ebben a helyzetben es az orvos meg csak a munkat sem tiltotta be neki. Ez nem baj?
2008. szept. 11. 21:42
arra,hogy végig kell feküdni a még hátralevő időt
2008. szept. 11. 21:40
Mire számíthat, akinek 17 hetes terhesen nyílni kezdett a belső méhszája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook