Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyílászárók cseréje fórum

Nyílászárók cseréje (beszélgetős fórum)


2012. jan. 12. 11:19

Kedves Orsova és hnora!


Kérlek benneteket, hogy írjátok meg nekem annak a cégnek a nevét, akik nálatok csinálták a nyílászáró cseréket. Én Óbudán lakom és most szeretnénk kicseréltetni az ablakokat. Az árajánlatok bekérésénél tartok, de a telefonkönyvből, internetről begyűjtött ismeretlen szakemberekkel eddig csak rosszul jártam. Ez pedig elég drága munka ahhoz, hogy referencia, ajánlat nélkül ki merjek hívni valakit. Szóval, ha továbbra is elégedettek vagytok az elkészült munkával, kérlek küldjétek el nekem a kivitelezők elérhetőségét.


Köszönöm a segítségeteket!

13. nusika1127 (válaszként erre: 11. - Hnora)
2011. ápr. 1. 15:53

Látom gázt nem kértetek bele,viszont azt azért rakják az ablak közé,hogy ott ne csapódjon le a pára(víz)!

Remélem nem lesz az ablakoknak semmi baja....

12. Orsova
2010. febr. 17. 10:33

Szia!


Én nemrég cseréltettem ki az ablakaimat, erkélyes szerkezetet, ajtókat, szóval minden nyílászárót a lakásomban.

Én is több helyről kértem ajánlatot, néhánytól dobtam egy hátast :) De szerencsére egy barátom ajánlott egy vállalkozót, aki kedvező áron dolgozik, minőségi német profilból és jó munkát végez.. Kicsit hitetlen voltam, hiszen ezek a kritériumok sajnos kevés esetben férnek meg egymás mellett, hiszen sajnos sok kontár mesterrel találkoztam már!!!

De a barátom meggyőzött, hogy ők tényleg jók. Kértem tőlük árajánlatot, ami tényleg az egyik legkedvezőbb volt! Szóval el is fogadtam!

Telefonon egyeztettünk időpontot, és pontosan is jöttek, ami nálam fontos szempont. Megírtuk a szerződést, és az ár 50%-át kellett foglalóként átadnom (persze ez is benne volt a szerződésben). Megbeszéltünk hogy mikor történjen meg a nyílászárók beépítése. Amikor eljött ez az időpont, időben megjelentek, és szépen beépítették a nyílászárókat, tényleg minőségi anyagokból.


Az árajánlatban, amit adtak, benne volt az útiköltségük, a külső-belső párkányok ára, a hulladék-elszállítás költsége, a beépítés ára IS, tehát semmi plusz költség nem volt az áron felül!!!

(Más cég árajánlatánál később derült ki hogy ahhoz az árhoz még jönnek a plusz költségek)


Na szóval megtörtént a beépítés. Nagyon szépek lettek az ajtók, ablakok! Tényleg minőségi munkát végeztek. Kértem szúnyoghálókat, redőnyt is, amik szintén jó árban voltak.

Nem derült ki időközben semmilyen plusz költség, eltakarítottak maguk után; szóval tényleg tökéletesen meg voltam velük elégedve!! És fontos szempont volt az is, hogy a barátom ajánlására fogadtam fel őket, tehát megbízhattam bennük, hogy nem lépnek le a pénzemmel, stb..


Fuhh..Kicsit hosszúra sikerült a sztorim, de remélem segítettem vele! :) Ha szükséged lenne az általam felfogadott cég elérhetőségeire, vagy egyéb infóra ezeken felül, szólj nyugodtan, írj privit :)

11. hnora (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2010. febr. 16. 20:37

Mi az ősszel cseréltünk nyílászárókat, és legalább 5-6 helyről kértünk árajánlatot. Ragaszkodtunk a fához, mert családi házban azért sokat látod kívülről-belülről is. Mindenhova egyenként elmentünk, mert az is fontos, hogy lássuk, milyen minőségű terméket adnak.


Megérte, mert volt olyan hely, ahol az ablakokból szálkák álltak ki. (persze kezeletlenül, de akkor is...) Olyan is akadt, ahol a kezelt ablakon látszott, hogy nem megfelelő minőségű.


Végül maradt két-három gyártó, mindháromnál láthatóan szép minőségű, stabil ablakok voltak. Egymástól nem sokban eltérő árajánlatot adtak - egyébként volt köztük olyan, aki az irreálisan magas áraiból csak most csak nekünk 40-60 százalékot engedett, és így volt a többiekéhez hasonló árszínvonalon.


Az ajánlatokat már a számok alapján vetettük össze, így az a cég nyert, aki - bár nem a legolcsóbb árért - de a legvastagabb profilú, 3-mas üvegezésű 0,7-es hőáteresztő képességű ablakot adta. Ebbe még lehetett volna gázt kérni, akkor 0,6-os lett volna, de azt már nem kértük.


Megnéztem neked a szerződést, és nálunk szállítási díj nem volt, de kötelező beszerelési igen, + 10 százalékért, viszont arra nem számítottak ÁFÁ-t.


Minden gördülékenyen ment, az ablakokkal nagyon elégedettek vagyunk. Velük is, mert irtó rugalmasak voltak, és bár biztos jól jártak az üzlettel ők is, de nem vertek át, láthatóan nem a pénzre hajtottak.


Például mi a párkányt csak a beszerelés után rendelhettük meg, akkor vették le az ablakkeret végleges méreteit. Közben megcsúsztunk a felújítással, a festés még messze van, és nagyon jó fejen azt mondták, hogy akkor vesszük át és fizetjük ki őket, amikor szükségünk van rá, addig eláll az az ő raktárukban is...


Ja, és mindenki a csodájára jár az ablakainknak...

2010. febr. 16. 18:02

Semmi okod a szomorúságra.

Lesznek szép ablakaid soha többé nem kell összefröcsölni mindent festékkel.))

2010. febr. 16. 17:59
Hát szomorú vagyok, de azért köszönöm a válaszaitokat!!!
8. kefekötőke (válaszként erre: 7. - Kefekötőke)
2010. febr. 16. 17:32
A szállítás is 25 %-os ÁFA körbe tartozik.
7. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2010. febr. 16. 17:31

A kiszállási díj,a szerelés-mint szolgáltatás- 25 %-os ÁFA köteles.

Nemrég ez 20%-os volt de kell ez nekünk fizessünk csak.(((

2010. febr. 16. 17:04
a szállítás és kiszállás nem mindegy, de lehet hogy máshol már áfástól fogják adni az árat, nem irják rá külön
5. becseiagi (válaszként erre: 4. - Szecsilla)
2010. febr. 16. 17:01
És amikor a bútor boltból vettünk bútorokat és kihozták? Akkor csak a bútor árát kellett kifizetnünk, meg a kiszállást, ami 2500 volt. De nem tett rá ÁFÁ-t.
4. szecsilla (válaszként erre: 3. - Becseiagi)
2010. febr. 16. 16:48
de igen, mert szolgáltatás, ami után ő is be kell fizesse az adot
3. becseiagi (válaszként erre: 2. - Csirike57)
2010. febr. 16. 16:46
Természetesen másik helyről is szeretnék kérni árajánlatot, csak tudni szeretném, hogy amiket írtam, azok is ÁFA kötelesek-e? Szerintem arra nem kéne rászámolnia a 25 %-os ÁFÁ-t!?
2010. febr. 16. 16:39
Ne csak egy helyre menj, próbáld meg több helyen is, inkább legyen egy kicsit drágább, egy életre szól- Az átverésről, csak annyit mindenki a másikon akar meggazdagodni.
2010. febr. 16. 16:34

Tegnap kértem nyílászárók cseréjére árajánlatot egy cégtél, és ma megkaptam. Úgy érzem kicsit talán átvernek!?


A kiszállás és a szerelés is 25 %-os ÁFÁ-t kell, hogy tartalmazzon? Nem csak az ablakok, és hozzá felhasznált párkány, meg stb.?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook