Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Műanyag nyílászáróról mik a tapasztalatok? fórum

Műanyag nyílászáróról mik a tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jan. 22. 14:19
Nálunk meg lettek hagyva a régi redőnytokok, így nincs penészesedés, tud szellőzni a szoba.
2013. jan. 22. 13:16

Nekünk nagyon jók a műanyag ablakok, jó zárnak, penész sehol.

Én azt hallottam sok helyen azért penészesedik a fal, mert leszigetelték a falakat, és mivel az ablakok is jól zárnak (túl jól), ezért nem szellőzik megfelelően. Persze ez inkább a régi építésű házaknál jön elő, újaknál biztos ritkábban. Nem tudom van e benne igazság.

34. manka10 (válaszként erre: 33. - 6e519deab8)
2012. ápr. 23. 16:35

Valószinű a beszerelésnél történtek hiányosságok,de azzal már mit lehet kezdeni. Elhívtam egy szeles hideg időben aki gyártotta az ablakot,igaz az alkalmazottai szerelték be, rárakott valami behúzót,és már nem lehet rajta mit állítani azt mondta,de továbbra is ugyanúgy süvit rajta a szél.

Közben már párásodik az üveg között is,inkább azzal foglalkozott,hogy 20 e Ft-ért kicseréli. Nem tudom mi az igazság,de nagyon nincs szerencsém ezekben a dolgokban,és főleg az hogy nem olcsó mulattság.

Csak azt nem értem,h a panell programban amiket kicseréltek azokat ki fogja beállítgatni,főleg ha már rég nem foglalkoznak vele?

Tényleg 20 év az élettartama egy műa.nyílászárónak? Az évenkénti olajozás + munkadij + kiszállás = a gutaütéssel.:(

Falvakban a régi kis házakon még vannak 50-60 éves jól záró masszív faablakok,azok még mindig nem romlottak el?

2012. ápr. 23. 07:03
helo!a műanyag ablakok sem rosszak,és nagyon jól működnek azok is.a nyílászáró csak annyira fog jól működni amennyire a beépítése is jó lett.a nyílászárón ha süvit a szél vagy ilyesmi akkor be kellene állitani őket.nem zár rá rendesen a szárny a tokra.ha valami nincsen karbantartva,beállítva,(olajozva)de viszont mindennapi használatban van akkor senki se csodálkozzon,hogy idővel elromlik.egy dolog ami mindennapos használatban van mindegy hogy ablak vagy nem akkor is karban kell tartani.csak úgy fog megfelelően és sokáig működni,akár évtizedeken át.
32. manka10 (válaszként erre: 31. - Access)
2012. márc. 8. 08:06
Sajnos, folyamatosan tapasztalom:(
31. access (válaszként erre: 30. - Manka10)
2012. márc. 8. 08:05
Szívesen :) hátránya több, mint ami előnye van.
2012. márc. 8. 08:00
Köszönöm szépen a válaszodat,ha én ezeket a tulajdonságokat előre tudtam volna, semmi pénzért nem műanyagra cserélem.Véleményem szerint a régi ablakok még mindig stabilabbak a mai flancosoknál,ezek szerint több baj van velük,előny pedig csak annyi,hogy nem kell festeni.
29. access (válaszként erre: 27. - Manka10)
2012. márc. 8. 07:24

A nyílászáró piacon is folyamatos a fejlesztés ezért, aki hosszú távra tervez ajánlom, hogy jobb minőségű, felszereltebb terméket válasszon.

Ami jelenleg a legmegfelelőbb a piacon lehet, hogy 10 év elteltével már korszerűtlennek, elavultnak tűnnek, 25 év múlva pedig idejét múltnak és emiatt cseréljük le, nem pedig azért mert tönkrementek, vagy nem működnek megfelelően. Az olajozás javasolt évenként :) A párátlanító csak elöregszik, és ezt frissíteniu kel. Ha megfelelően zár az egész, akkor több évig is bírja.

2012. márc. 7. 06:49
Senki nem tud segíteni?
2012. márc. 6. 20:22

Érdeklődni szeretnék és aki ért hozzá kérem segítsen,hogy a műa.nyílászárónak hány év a kihordási ideje? Ugyanis 12 éve cseréltem,első perctől nem kellett félnem a szénmonoxid mérgezéstől,hisz igencsak szellőzött. Most ennyi év után szinte besűvít a szél rajta, és először a télen elkezdett csúnyán párásodni a két üveg között. Elhívtam aki gyártotta,és azt mondja lejárt a kihordási ideje. Ki kell cserélni az üveget, mert ki ment belőle talán páramentesítőt mondott,de már nem vagyok benne biztos.De a tömítést is cserélni kell,tehát csak a keret ép szerinte.

Kérdésem aki ért hozzá és nagyon szépen megköszönöm,hogy valós kifogás-e ez egyáltalán?

Létezik,hogy tényleg csak ennyi az élettartama,vagy megint át akar verni?

Évente kell beállíttatni az ablakokat hogy jól zárjanak, és olajoztatni nyíló-zárókat?

Köszönöm!

26. bnedora (válaszként erre: 16. - Alfoldi13)
2011. aug. 5. 22:31

Szia/Sziasztok!

Remélem mi is jól voksoltunk. Éppen most cseréltük ki mindenhol az ablakokat műanyagra (magyar gyártmányú, 3 üveges, a redőnyök alumíniumosak).

25. mmacus
2011. aug. 5. 21:14
Sajnos nálunk is a műanyag ablakok beépítése óta penészedik a fal télen. Nagyon sok ismerősnek ugyanez a problémája.
24. badonyimariaeva (válaszként erre: 19. - Gretaa)
2011. aug. 5. 20:45

Talán túl jól is!

Nekem műanyag ajtók vannak az előszobán, kettő egyforma egymással szemben.

Az egyik a kapura, másik az udvarra nyílik.

Azóta penészedik télen a fal!

2011. aug. 2. 22:34

műanyag és műanyag között óriási a különbség!

Mi a felújításnál Rehau ablakokat tetettünk be, egy kisebb vagyonba került, de nagyon megérte. Ez szép is, tartós is és kiváló a "k" értéke, a lakás nyugati oldalán nyáron, a tűző napon is csak 27-28 fokig melegedett fel a benti hőmérséklet - légkondi nélkül.

2011. júl. 28. 20:27
köszönöm mindenkinek! megvannak, remélhetőleg jól választottunk :)
21. @IviBaba@ (válaszként erre: 7. - A8bb58bccc)
2011. júl. 28. 20:24
azért ennek nem biztos hogy az ablak az oka, lehet hogy hőhíd alakult ki valamelyik áthidaló felett, vagy egy helyen nem megfelelő a szigetelés...
20. @IviBaba@ (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2011. júl. 28. 20:22
igen, köszi ez alap nálunk is!
19. Gretaa
2011. jún. 20. 22:32
Jól hőszigetel.
2011. jún. 20. 22:31

csak a tisztítás a nagy előnye!


Mi vettünk ezt is azt is... Hát ha vetemedik vagy valami betudod álíztani csak elpattant az üveg nekünk beálításakor..... és már máshol is láttam ezt a problémát..

2011. jún. 10. 08:38
jah igen, a tisztítás a másik nagy előnye a műanyagnak.
2011. jún. 9. 14:42
én müanyag fehérre voksolok és alus redönyökre
2011. jún. 9. 11:20
a felületkezelt, festett, pácolt stb fa lélegzik...ugye ez nem komoly?!
2011. jún. 9. 10:05
Nálunk semmi gond nincs a műanyag ablakokkal. Sőt azóta nincs penész a lakásban, mert normálisan zárnak.Könyű tisztítani, és sürűbben sem kell szellőztetni.
2011. jún. 9. 09:22
Nekünk is műanyag van. Nem penészedik, nincs vele gond, van rajta szellőző stb. Viszont sokféle van, többféle és többrétegű üveggel. Érdemes szerintem beruházni kicsit jobb minőségűbe, mert meg fogja szolgálni.
2011. jún. 9. 08:32
Nekem fa van, 3 éve cseréltük. Igaz, hogy kb. 2x annyi volt, mintha műanyag lett volna, de sokkal szebb, természetesebb, és "lélegzik". Ma is csak fát vennék!
2011. jún. 8. 22:12
Mi most vettünk, most lesz betéve. Nem mindegy, hogy milyet veszel, és ki hogyan teszi majd be.
10. b75ccda118 (válaszként erre: 7. - A8bb58bccc)
2011. jún. 8. 22:12
Nekünk is..:-((((Maradt volna a régi házunk....egyrészt nem lenne 75 ezres jelzálog a nyakunkba, ami 35 ről indult, és most egy csomó helyen levertük a falat tégláig, és ujra vakoljuk mert a penész még a vakolat alatt is ott van....:-((((
9. b75ccda118 (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2011. jún. 8. 22:10
Nekünk van rajta ilyen....semmit nem ér...megfulladt a ház...:-((
2011. jún. 8. 22:02

5 éve építkeztünk, nagyon szerettünk volna fát, de akkor már sajnos nem volt rá pénzünk.

Műanyagot vettünk, nem bántuk meg. Mert bár a fa szebb ez tény, de a műanyaggal sincs baj.

És nekünk könnyű szerkezetes házunk van ráadásul. Sehol nem penészedünk, 5 év után is minden csodásan néz ki belül :-)

Szóval nekem pozitív így 5 év után.

7. a8bb58bccc (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2011. jún. 8. 22:00
Mi a lehető legjobbat vettük műanyagból 2 éve, szellőzője is van, de azóta folyton penészedik a ház.... Ha megtehetitek akkor kizárólag fát!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook