Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nehezen tanulok idegen nyelvet fórum

Nehezen tanulok idegen nyelvet (beszélgetős fórum)


10. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 14. 05:40

Próbáld ki kezdésnek a Duolingot. Skerélményt ad, a szavakat nem kell magolni, annyiféleképpen használod közben, hogy rögzül.

Jót tesz az önbizalmadnak, könnyebben fogsz belevágni a nyelviskolába.

9. loch ness (válaszként erre: 4. - Sirga)
jan. 14. 03:19
Tanulj meg kívülről teljes mondatokat, az a legjobb szótanulás! Nekem nagyon bevált. Ha esetleg németül tanulsz, akkor mondjuk nem úszod meg mellette a der/die/das és a többesszám bemagolását, de a mondatok tanulása akkor is megéri. És ezek persze olyan mondatok legyenek, amiket a való életben is tudsz hasznosítani.
jan. 14. 00:56
sokan vannak igy,amugy a nemet nehezebb is,mint az angol.
7. Egnisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 23:37

Megértelek. Én is nehezen tanulok nyelveket. Gondoltam, hogy ehhez nekem nincs érzékem, de sok helyen olvastam, hogy ilyen nincs.

Furcsa volt, hogy milyen nehezen tanultam az angolt, mennyit foglalkoztam vele sok-sok évig. A beszédkézségem volt gyenge, pedig anyanyelvi emberekkel is beszélgettem viszonylag gyakran. Felsőfokú szint feléig jutottam el, most C1 lenne huszonév alatt.

Aztán a családommal kiköltöztünk Németországba viszonylag hirtelen, csak pár szót tudtam akkor még németül. Itt derült ki, hogy még nehezebben tanulom a németet, mint anno az angolt. Jártam többféle tanfolyamra, magántanár tanított online, próbáltam beszélgetni, akivel csak lehetett. Nyilván nem lettem fiatalabb, de gyors észjárásom van szerintem. Szégyellem magam, de nagyon döcög a német. Értem, amit mondanak, de nagyon alap szinten tudok csak beszélni. Ezt értem el 10 év alatt. 😢

2 hónapja kiderült, hogy ADHD-m van.

Az ADHS-ek általában nagyon nehezen tanulnak nyelvet.

jan. 13. 11:49
Amit leírtál, abból egyáltalán nem az következik, hogy ne tudnál nyelvet tanulni, hanem az, hogy stresszhelyzetben vagy, ráadásul az aktuális nyelvtudásodat meghaladó módon próbálnak beszéltetni. Ez semmit nem jelent a nyelvtanulási képességeid szempontjából. Nyugodtan menj el nyelviskolába, menni fog. Lehet, hogy nem te leszel az élen, de a legvégén sem, pláne, hogy azt írod, menni szokott. Ha valami nem jut eszedbe, akkor ne arra gondolj, hogy "jaj, milyen hülye vagyok, nem jut eszembe", mert akkor biztos, hogy tényleg nem fog eszedbe jutni. Tanulj, gyakorolj, akkor nem létezik, hogy nem fog menni. És ezt elhiheted nekem, mert életemben kb. öt nyelvet tanultam meg különféle szinten, szóval van tapasztalatom.
5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 10:46

Kérdés, milyen apropóból szeretnél nyelvet tanulni. Ha csak társalgási szintre akarsz jutni, arra vannak ingyenes leckék a Youtube-on. Mondja, hallod, szövegként is megjelenik, annyiszor nézed újra, ahányszor akarod.


Én spanyolt tanulok így, kizárólag agytorna képpen. Olyannak a videóiból tanulok aki egyébként nyelvtanár, csak a kezdéshez van több videója is ingyen, szerintem kedvcsinálónak. Érdemes, próbáld ki!

4. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 10:40

Egy nyelviskolában biztos nem nevetnek ki! Én épp azt szerettem, hogy annyiszor elmondtuk a szavakat/mondatokat, hogy jóformán tanulnom se kellett, mert beégett. A nyelvtan is.

Azóta sok év eltelt, már nem találok jelenléti csoportos oktatást. :( Nekem most a szavak tanulása, megjegyzése okozza a legfőbb problémát.

jan. 13. 10:26

Akinek nincs esze, legyen notesze. :D Viccet félretéve, én is nehezebben dolgozom fel a szóban hallott információt, ha pl. munkahelyen telefonálok, akkor folyamatosan jegyzetelem, mit mondott a másik, különben egyből elfelejtem, ahogy lerakom. 🤷‍♀️


A nyelviskolában lesz könyv, füzeted, tudsz pluszban felírni magadnak mindenfélét, és nem csak hallott anyagból kell dolgozni. Másra oda tudsz figyelni rendesen? Szoktál könyveket olvasni? A hosszú szavakon lehet hogy az is segít, ha a szókincsedet bővited egy kicsit. Bocsi hogy ezt mondom, de most így ez alapján az egy hozzászólásod alapján a magyar sem 100%-os itt. 😅

2. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 10:22
ne szomorkodj e miatt, inkább kössél..-)
jan. 13. 10:00
? Hogyan járjak nyelviskolába, ha rögtön elfelejtem, hogy valaki mit mondott, a tesóm azt mondta, hogy mondjak valamit a nénikémnek, a telefonban és nem tudtam elmondani, amit a tesóm mondott, és az, hogy túl hosszú szavakat mond, megnehezíti, Félek elmenni, mert lehet, hogy nem engedik, így, vagy kiröhögnek engem a nyelviskolákban egyébként érdekes nem mindig felejtem el

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook