Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyaki redő 3,57mm fórum

Nyaki redő 3,57mm (beszélgetős fórum)


15. Alnisa (válaszként erre: 12. - Csillagszem38)
dec. 14. 11:51
11 héten volt és nem a 14.héten, csak a papírjára írtak rosszat. 11+3 napos volt amikor nézték neki.
dec. 13. 16:32
Ha biztosra akarsz menni amniocentézis vagy chorionbiopszia.
13. Csillagszem38 (válaszként erre: 12. - Csillagszem38)
dec. 13. 16:17
Vagyis annyira nem régen, voltam régebben is, de arra is emlékszem pontosan mikor mi volt. 😀
12. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Thbc19)
dec. 13. 16:15

Először is nyugodjál meg!


Én már régen voltam terhes, de az biztos, hogy a 14. heti mérés nem releváns!!

11. semleges (válaszként erre: 1. - Thbc19)
dec. 13. 16:06
A prena negativ. Nyugodj meg.
10. tyityu (válaszként erre: 7. - Alnisa)
dec. 13. 13:58

4mm-tol magas riziko, 3.5 mm jobban oda kell figyelni.

Es lassuk be ennyi idos terhesen mar par nap elteres is sokat szamit hisz ilyenkor rohamosan nonek a babak. Azt mar nem tudom megmondani hogy pontosan 12+0-n voltam orvosnal vagy mondjuk 12+4. Es arrol mar nem is beszelunk hogy egy masik orvos masik erteket kaphat egy masik geppel.

Az viszont furcsa hogy a kerdezot orvosa jol beparaztatja de semmi tovabbi vizsgalatot nem ir elo…

9. Panna07 (válaszként erre: 7. - Alnisa)
dec. 13. 13:47
Nem mindegy melyik héten nézik, amit te írsz, az a 12. hétre vonatkozik, mert akkor szokták nézni.
8. Sziszkusz (válaszként erre: 7. - Alnisa)
dec. 13. 13:44
Egyáltalán nem biztos a down 3 felett. Nekem sem az a kisfiam és van olyan ismerősöm, akinek szintén nem az 3,2vel. Utána kell járni az tény.
7. Alnisa (válaszként erre: 6. - Tyityu)
dec. 13. 13:29
1,6-2 normális. 3 felett szinte biztos a down kor.
6. tyityu (válaszként erre: 1. - Thbc19)
dec. 13. 13:04

Bocsi de nem igazan ertem, a doki megijesztett de nem irt ki tovabbi vizsgalatokat ? Azert ilyenkor mar biztosan tudni kell hogy down koros e a baba, hogy a szulok minel hamarabb meg tudjak hozni a dontest hogy megtartjak e…

Kovetkezo idopontod egy honap mulva van ?

Ha a prena negativ akkor az biztato, bar nyilvan az sem 100%, hiba szazalek mindenhol van. Csak az orvost nem ertem. Ha ketelyei vannak akkor nagyon gyorsan tovabb kell kuldeni a kismamat…

Egyebkent az elso terhessegemnel 12 hetesen 3.1 mm volt a tarkoredo. 4mm-ig normalis, az en dokim semmit se mondott. Kulfoldon elek es csak kombinalt tesztem volt, alacsony kockazat jott ki pedig 35 eves voltam es a kislanyom teljes egeszseges.

Ezek alapjan 14 hetesen 3.5 mm koruli teljesen normalisnak tunik.

dec. 13. 12:39
Itt Belgiumban nem is méregetnek tarkóredőt, hanem elküldenek nipt tesztre. Egy alig 5 centis babánál simán elmérnek egy-egy milimétert. Az, hogy a prenateszt eredmenye jo lett, nagyon bíztató.
4. Sziszkusz (válaszként erre: 1. - Thbc19)
dec. 13. 09:18
Szia! Nálunk 3,4 volt. Voltunk chorion mintavételen is, ahol megállapították hogy nincs kromoszóma eltérés. Kisfiam egészségesen születet, nemrég ünnepeltük az első szülinapját! Okos ügyes kisfiú :)
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Thbc19)
dec. 13. 08:08
Elhiszem, hogy tök ideg lettél. Mondott még valamit? Nem kérdeztél vissza, hogy ez mit jelent, mit tegyél, mire figyelj, mit akar ezzel mondani? Azon kívül, hogy sík ideg lettél, ami nyilván csak árt. Nem értem az orvosok ilyen fajta információközlését. Ráadásul ha elkezdesz guglizni, még csak idegesebb leszel :(
2. Alnisa (válaszként erre: 1. - Thbc19)
dec. 13. 08:07
Jól írték kb 11hét 3 napos voltál. Bár nem tudom hány napos embriót ültettek be. Ez az érték tényleg nem jó (1,6-2 között jó), de a prenateszt meg megbízható. Lehet elmérte az orvos.
dec. 13. 07:46

Sziasztok!

Én 4 évet vártam a babára, lombikkal sikerült Kassán a beültetés.

November 13án vették le a vért (ahol a papírra azt írták 11hét 3 napos vagyok) a Prena teszthez, november 26án voltam genetikai UH-n, ahol a nyaki redő méretét 3,57mm-re állapította meg az orvos. (Dr Orosz László - Debrecen). Ő pedig akkor már azt írta a papírra, hogy 14 hét 0 napos vagyok. Egyébként a beültetés szeptember 14-én történt, az utolsó menses pedig augusztus 28án volt. Mivel első baba én őszintén nem olvastam utána ezeknek a dolgoknak, hogy milyen határértékek vannak, hittem az orvosnak, aki azt mondta minden rendben van. Tegnap (december 12én) a saját dokimhoz mentem, aki felhívta a figyelmem erre a 3,57mm-es nyaki redőre. Teljesen belém állította az ideget. A prenateszt eredménye negatív volt down, edwards, patau szindrómára.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook